Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileriyle buluştu. ‘Şehir Pazarlaması ve İletişim’ hakkında tecrübelerini aktaran Başkan Kavuş, Meram’ın tanıtımına dair yaptıkları çalışmaları anlatarak öğrencilerle sohbet etti. Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Kulübü tarafından düzenlenen programa, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İmran Aslan, Reklamcılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altunbaş, Halkla İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Özodaışık, Radyo Televizyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sevil Yıldız, öğretim görevlileri ve çok sayıda iletişim öğrencisi katıldı. Selçuk Üniversitesi Merkezi Derslik Binası Çatalhöyük Amfisinde gerçekleşen programda Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Meram’a dair bilgiler vererek, Türkiye’de marka değerine sahip ilçenin tanıtımına sundukları katkıdan bahsetti. 

 GENÇLERLE BİRLİKTE OLMAKTAN DOLAYI ÇOK MUTLUYUM

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, gençlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi. Başkan Kavuş, “Sohbeti muhabbeti seviyorum, ama gençlerle sohbeti muhabbeti daha çok seviyorum. Sizlerle sohbet ederken, sizin benden öğreneceğinizden daha çok ben sizlerden yeni şeyler öğreniyorum. Özellikle de günümüz hakkında, teknoloji ve bilişimle ve yeni dünya ile ilgili şeyler öğreniyorum. İşte bu da benim için büyük mutluluk. Tabiki konu Meram olunca, mutluluğum ikiye katlanıyor” dedi.  Gençlere Meram’ı anlatan ve son dönemde yaptıkları çalışmalarla ilçenin marka değerine katkı sunduklarını belirten Başkan Kavuş, “Evliya Çelebi hayranlıkla anlattığı seyahatnamesinde Meram’ı; “Budin’de Peçuy mesiresi, Sirem şehrindeki Baruthane mesiresi, Kırım yarımadasının Sudak Bağı, İstanbul’un bahçe ve gülistanları, Malatya’nın Aspuzu’su, Tebriz’in Şah-ı Cihan Bağı bu Konya’nın Meram mesiresinin yanında bir çimenlik bile değildir” diye tarif etmiştir. İnsana dair ne kadar güzellik varsa Meram’da bu güzellikleri görmek mümkün” şeklinde konuştu.

4-9-55

İLETİŞİM SAMİMİYETLE BAŞLAR

Bakan Bolat'ın acı günü Bakan Bolat'ın acı günü

Etkili iletişimin samimiyetle başlaması gerektiğini vurgulayan Başkan Kavuş, “Bizler için tevazu, samimiyet, güler yüz ve tatlı dil iletişimin en vazgeçilmezi. Hemşehrilerimizle bir araya geldiğimizde onlarla olan konuşmalarımız, içten gelen güler yüzleri iletişimimizi çok daha kalıcı hale getiriyor. Tüm bu süreçler yaşam içerisinde düzgün insan olmanın ve düzgün insan kalabilmenin de bir parçasıdır. Meram’da hemşehrilerimizle iletişimimiz güçlü bir gönül bağından oluşuyor. Bizlere gelen taleplere çeşitli sebeplerden dolayı bazen olumlu cevap veremiyoruz ancak neden olumlu cevap veremediğimizi karşımızdaki hemşehrimize anlattığımızda birbirimizi anlayabiliyoruz. Bu da iyi iletişimin en güzel örneklerinden” diye belirtti.   Program, öğrencilerin Meram’a ve iletişime dair sorularıyla devam ederken, Başkan Kavuş samimi yanıtlar verdi.

HACER CEYLAN