Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi çatısı altında hizmet veren Bilgehanede hafızlık hazırlık eğitimi alarak Hafızlık İmam Hatip Ortaokullarını kazanan öğrencilerle buluştu. Büyükşehir Taş Bina’da düzenlenen programda çocuklara hitap eden Başkan Altay, Büyükşehir Belediyesi olarak yaptıkları işlerin en önemlilerinden birisinin de çocuklarla ilgili hayata geçirdikleri projeler olduğunu ifade etti.

EN ÖNEMLİ MARKALARINDAN BİRİSİ HALİNE GELDİ

Bilgehanelerin Konya’nın en önemli markalarından birisi haline geldiğini kaydeden Altay, :“Bilgehanelerin de bizim için en kıymetli eğitimi hafızlık hazırlık kursları. Neredeyse yüzde yüze yakın bir başarıya ulaşmak üzereyiz. Bu sene 251 çocuğumuz kursa katılmış, 249 başarı elde edildi. İnşallah sayıların artmasını temenni ediyoruz. Bu imkanı sunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyoruz. Geçmişte ne zorluklar içerisinde bu hizmetler yürütülüyordu

AİLELERE BÜYÜK GÖREV DÜŞTÜĞÜNE DİKKAT ÇEKTİ

Hafızlık eğitimi konusunda ailelere çok büyük bir görev düştüğüne işaret eden Altay, “Çünkü özellikle anneler hafızlık konusunda çocukların en güzel hocası. Bu dönemde hafızlık okuluna başlayan çocuklarımızın hafızlıklarını yapmaya başladıkları dönemde de Bilgehanelerimizde destek kurslarımızı vermeye devam edeceğiz. Onun için yolculuğa birlikte devam etmeyi arzu ediyoruz. Peygamber Efendimiz; ‘Sizin en hayırlınız Kur’an-ı öğrenen ve öğretendir’ diyor. İnşallah bu çocuklarımız hepimize şefaatçi olsun” ifadelerini kullandı.

3 11-1

İSLAM BAYRAĞI OLMALI

Dünyanın içinden geçtiği duruma da değinerek İsrail’in tüm dünyanın gözü önünde bir soykırım işlediğini hatırlatan Başkan Atay, “Bunu önlemenin tek yolu da imanlı bir nesil yetiştirmek. Aynı zamanda diğer bilimlerde de kendini yetiştirmiş, memleketimize faydalı insanlar olmalarını sağlamak. Bu okullar bunun için çok önemli bir fırsat. Okulların yapımında emeği geçen hayırseverlere, Milli Eğitim’de çalışan hocalarımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah bu çocuklar geleceğimizde Müslümanların bir araya gelmesini, İslam bayrağının tekrar dünyaya hakim olmasını sağlayacak bir nesil olsunlar diye dua ediyoruz. Biz bugün çocuklarımıza temsilen birer bisiklet hediye ediyoruz ama biliyoruz ki hediyenin büyüğü öbür tarafta Rabbim tarafından size ve ailelerinize sunulacak” diye konuştu.

Konya'daki kazada acı haber! 3 çocuk hayatını kaybetti Konya'daki kazada acı haber! 3 çocuk hayatını kaybetti

MİLLİ VE MANEVİ EĞİTİM MERKEZİ

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Atabey Gençlik Projesi çatısı altında şehrin çocuklarına hizmet veren Bilgehaneler, 4. sınıftan 8. sınıfa kadar milli-manevi eğitimler, ders destek programları, atölye ve etkinlikler düzenliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ