Eşrefoğlu Camii Günü etkinlikleri düzenlendi Eşrefoğlu Camii Günü etkinlikleri düzenlendi

Akşehir 24 Ağustos Ortaokulu’nun evde eğitim alan engelsiz öğrencisi Sinem Yüksel bursluluk sınavını kazanarak herkesi mutlu etti. Yüksel başarısı ile başarıya engel olmadığını gösterdi.

‘SİSTEMLİ EĞİTİM BAŞARI GETİRDİ’

Okul Müdürü Hüseyin Korkmaz, Umut Rehabilitasyon Merkezi ve 24 Ağustos ortaokulu idaresi ve öğretmenlerinin koordineli çalışması ile tüm zorluklara rağmen Sinem Yüksel’in bursluluk sınavında başarı elde ettiğine dikkat çekerek, “ Evde eğitim sisteminin yıl boyunca düzenli şekilde uygulanması Umut Rehabilitasyon Merkezi ve 24 Ağustos ortaokulu idaresi ve öğretmenlerinin koordineli çalışması ile engelli öğrencimiz Sinem Yüksel tüm zorluklara rağmen bursluluk sınavında başarı elde etmiş ve devlet bursu almaya hak kazanmıştır. Öğrencimiz Sinem Yüksel'i azim ve kararlılıkla çalışıp sınavda başarılı olduğu için tebrik eder, emeği geçen öğretmenlerime teşekkür ederim.” dedi

‘BAŞARI MUTLULUK KAYNAĞIMIZ OLDU’

Umutevim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Genel Müdürü Sosyal Hizmet Uzmanı Özgür Camcı konuyla alakalı yapmış olduğu açıklamada; “Cam kemik rahatsızlığı ile mücadele ettiği için akranları gibi örgün eğitime katılamayan sınıfta arkadaşlarıyla birlikte ders dinleyemeyen Sinem Yüksel Umut Rehabilitasyon merkezinde kalmaktadır. Çeşitli sebeplerle eğitime 2 yıl ara verdikten sonra 24 Ağustos Ortaokulu öğretmenleri 2023-2024 eğitim öğretim yılında Sinem'e evde eğitim sistemi dahilinde ikamet ettiği kuruma giderek 5. sınıf müfredat konularını anlatmıştır. Sinem Yüksel yıl boyunca bu şekilde öğrenim görerek bursluluk sınavını kazanmış  azim ve kararlılığıyla başarıya ulaşmıştır. 4 Yıldır kurumumuzda kalmakta olan Sinem’imizin azmi ve başarısı bizler içinde büyük bir mutluluk kaynağı olmuştur. Bu başarıda emeği olan 24 Ağustos Ortaokulu öğretmenlerini ve kurum çalışanlarımızı tebrik ediyor, Sinem Yüksel’in başarılarının daim olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ