Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Kurulu’na katılmak üzere New York'ta bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Türkevi'nde kabul ettiği  Tesla ve SpaceX kurucusu Elon Musk Tesla'nın Avrupa'daki 2'nci fabrikası için Türkiye'ye yatırıma davet ettiği Musk, hâlihazırda çok sayıda Türk tedarikçi firmanın Tesla ile çalıştığını, Türkiye'nin sonraki fabrika için en önemli adaylar arasında olduğunu kaydetti.

ELON MUSK, TÜRK YETKİLİLERLE ÇALIŞMAYI ARZU ETTİĞİNİ SÖYLEDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Starlink ve yapay zeka konusunda iş birliğine açık olunduğunu belirtmesi üzerine Musk, Starlink uydu hizmetlerini Türkiye'de sunma konusunda gerekli lisansı alabilmek için Türk yetkililerle çalışmayı arzu ettiklerini iletti.

Musk, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 27 Eylül-1 Ekim'de İzmir'de düzenlenecek TEKNOFEST'e ailesiyle katılması yönündeki daveti üzerine, bundan büyük memnuniyet duyacağını bildirdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TEKNOFEST'E DAVET ETTİ 

Bu kez Sivas’ta ortaya çıktı Bu kez Sivas’ta ortaya çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Türkiye'nin yüksek teknolojide en önemli üretici ülkelerden olduğunu belirterek, İHA'larda elde edilen başarıyı buna örnek gösterdi.

Elon Musk da bunun üzerine, geleceğin savaşlarının gelişmiş SİHA'lar arasında gerçekleşeceğine inandığını, Bayraktar İHA'lara dünyadaki ilginin farkında olduklarını belirtti.