1975 yılında Türkiye’nin ilk süspansiyon ve direksiyon parçaları üreticisi olarak üretime başlamış olan AYD, gelişen kurumsal yapısı ve hızla büyüyen üretim gücü ile sektörüne önemli bir ivme kazandırdı. 50 milyonu aşan yıllık üretim kapasitesi, 30 binden fazla benzersiz ürün çeşitliliği ile binek, hafif ticari araçlar için sektöründe dünyanın en büyük üretim kampüsünde; direksiyon ve süspansiyon parçaları, fren balatası ve fren diski ürünleri üretimi ile güçlü, dinamik ve farklara imza atan firma, büyümeyi sürdürüyor.

Vizyonu; çeşitliliği, kapasitesi, hizmeti, entegre tesisleriyle dünyanın otomotiv yedek parça OEM, OES ve Aftermarket ön düzenlerinin üretiminde bir numaralı süspansiyon tedarikçisi olan firma her geçen gün kendine daha çok şey katıyor.

Bu bağlamda AYD Otomotiv, Türkiye'nin ilk 500 büyük sanayi kuruluşu listesindeki yükselişini sürdürüyor. Buna göre AYD Otomotiv, sektöründe Türkiye’nin 17., istihdamda 35., ihracatta 91., genel sırada 176. en büyüğü olmayı başararak Konya'nın gururu oldu.

ASELSAN'ın projesi Arjantin'in ilgisini çekti ASELSAN'ın projesi Arjantin'in ilgisini çekti

HACER CEYLAN