Asrın İş İnsanları Derneği (ASRİAD) şubeleri arasında iletişimin artması ve yeni iş birliklerine imza atılması amacıyla Konya’ya gelen ASRİAD Sakarya Şube Başkanı Rıdvan Ulusal ve şube üyeleri, ASRİAD Konya Şube Başkanı Abdullah Karabağ ile yönetim kurulu ev sahipliğinde temaslarda bulundu. Ziyaret kapsamında ASRİAD Konya Şubesi ile ASRİAD Sakarya Şubesi kardeş şube oldu.

‘ASRİAD, NİTELİKLİ, DERİNLİKLİ VE KAPSAMLI İŞLER YAPMA AZMİNİN ADRESİDİR’

Ziyarete ilişkin değerlendirmelerde bulunan ASRİAD Konya Şube Başkanı Abdullah Karabağ, ASRİAD şubelerinin arasındaki iş birliklerinin önemine ve iletişime vurgu yaptı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Karabağ, “Her sivil toplum kuruluşu gibi ASRİAD da adıyla müsemma bir iş adamları derneği. Şubelerimiz arasında iletişimin daha fazla artması, üyelerin birbirini tanıyarak aralarındaki iş birliklerinin artması için bu ziyaretleri ve toplantıları çok önemsiyoruz. Küresel yarışta öne geçmedikçe iddiaların hakim olması beklenemez. “Önce Nitelik” temel sloganı ASRİAD’ın ve tüm mensuplarının hayata bakışını ifade etmektedir. Bu doğrultuda nitelikli iş, nitelikli insan ve nitelikli ekonomi tezini gündemde tutmak ve tüm insanlar için memnun olacakları bir ekonomik ve sosyal hayat üretmek ASRİAD için temel hedeflerdendir. Günümüzün ekonomik gerçekliğini yakalamak esastır. Ar-Ge, Ür-Ge, inovasyon, patent, faydalı model ve dijital ekonominin getirdiği tüm yenilikler ASRİAD için öncelikli konulardır. İnşa edilen bu iş adamları örgütü, inançla, ahlakla, vizyonla ve pratik becerilerle çevresine önderlik yapacak ve öncelikle coğrafyamızın gelişmişliğine katkı sunacaktır. Türkiye zemini gelişim için vizyoner olmak için son derece müsaittir. ASRİAD’a inananlardan beklenen, sadece bu iddianın sahibi olma konusunda niyetli, gayretli ve bilinçli olmaktır. İslam coğrafyası, eninde sonunda kendi inanç sistemine göre bir hayat düzenini talep edecek ve hayatına taşıyacaktır.” dedi.

‘ŞUBELER ARASI TİCARETİN GELİŞMESİNİ ÖNEMSİYORUZ’

Konya’da pazarcılar arasında bıçaklı kavga çıktı! Konya’da pazarcılar arasında bıçaklı kavga çıktı!

ASRİAD Sakarya Şube Başkanı Rıdvan Ulusal da ASRİAD’ın Türkiye Yüzyılında Türkiye’nin üretim, istihdam ve ihracat eksenli çalışmalarına yön verdiğine dikkat çekerek, “Bu ziyaretin hayırlı ticari ilişkilere vesile olacağı inancındayım. Bizi ağırlayan ASRİAD Konya ailesine ve üyelerine teşekkür ederiz” diye konuştu. 

BİRKAN BAKAY