AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, "28 Mayıs bir demokrasi şöleni olacak. Her hemşerimizin mutlaka sandığa gitmesini, mutlaka iradesini göstermesini ve bugüne kadar olduğu gibi Cumhurbaşkanımızı desteklemelerini özellikle istirham ediyoruz” dedi.

'Hak ve hürriyetler için çok önemli çalışmalarımız olacak' 'Hak ve hürriyetler için çok önemli çalışmalarımız olacak'

AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, 28 Mayıs'ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri öncesi Seydişehir ilçesinde saha ziyaretleri gerçekleştirdi. Esnafları ziyaret ettiklerini söyleyen Altunyaldız, "Seydişehir'de baharın bu güzelliğinde hemşerilerimizle, esnaf kardeşlerimizle buluştuk. Doğrusu 28 Mayıs'ı demokrasi şölenine çevirecek bir atmosfer var. Vatandaşlarımızın destekleri tam. Cumhurbaşkanımızın arkasında olduklarına dair en ufak bir şüphemiz yok. Biz daha esnafımızın kapısından içeri girmeden ‘hoş geldiniz ama biz zaten AK Partiliyiz, zaten Cumhurbaşkanımızla beraberiz’ diyen çok sayıda hemşerimiz bulunuyor” dedi.

'HER OY SIFIRDAN SAYILACAK'

28 Mayıs seçimlerinin yeni bir seçim olduğunu vurgulayan Altunyaldız, "AK Partimize ve Cumhurbaşkanımıza gönülleri fetheden 21 yıllık hizmet döneminde Seydişehir'imizde bir kez daha 28 Mayıs'a doğru destekleri görüyoruz. Özellikle şunun altını çizmek istiyorum. 28 Mayıs bir demokrasi şöleni olacak. Seçimin sıfırdan yenilenmesi, yani ikinci tur seçimi olacak. Önceki seçimin üstüne bir şey konulmuyor. Her oy sıfırdan sayılıyor. O yüzden 49.5'i sandığa getirmeliyiz. Onun üzerine artı 5 puan koymalıyız” diye konuştu.

'HERKES MUTLAKA SANDIĞA GİTMELİ'

Vatandaşlara sandık çağrısında bulunan Ziya Altunyaldız, "Her hemşerimizin mutlaka sandığa gitmesini, mutlaka iradesini göstermesini ve bugüne kadar olduğu gibi Cumhurbaşkanımızı desteklemelerini, istikrara oy vermelerini özellikle istirham ediyoruz. Eminim 28 Mayıs'ı 29 Mayıs'a birleştiren gece güzel bir başlangıcın, güzel bir geleceğin, Türkiye Yüzyılı'nın inşası olacaktır” ifadelerini kullandı.

'GENÇLERİMİZİ ÇOK SEVİYORUZ'

Ziya Altunyaldız, "Gençlerimizi Türkiye'nin geleceği olarak görüyoruz ve çok seviyoruz. Onları her türlü eğitimle, her türlü donanımla, her türlü yetenek setiyle geleceğe hazırlamak gibi bir görevimiz olduğunu biliyoruz. Onların hayatlarını kıymetli buluyoruz. Duygularını değerli görüyoruz. Gelecek düşüncelerini kıymetli buluyoruz. Gençlerin seçime ve idareye katılmaları için yaş sınırımızı düşürdük ve onların doğrudan oy verme ve seçilme suretiyle ülkenin yönetimine katılmalarını istedik. Onlar bizim geleceğimiz, varlığımız. Onların geleceğini, onlarla birlikte kurgulamak istiyoruz. Dolayısıyla onların da Cumhurbaşkanımızla birlikte Türkiye'nin geleceğinin inşasında rol almalarını özellikle rica ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.