Avusturya'yı 2-1 mağlup eden Türkiye A Milli Takımı, EURO 2024'te çeyrek finale yükselmiş ve Hollanda'nın rakibi olmuştu. Karşılaşmada iki gol atan Merih Demiral'ın bozkurt işaretli sevinci sonrası ise UEFA, futbolcu hakkında soruşturma başlatmıştı.

Alman Bild'in haberine göre UEFA, Merih Demiral'a 2 maç men cezası verdi. 

Kadriye Odacı'nın hedefi dünya şampiyonluğu Kadriye Odacı'nın hedefi dünya şampiyonluğu

TFF, Alman basınında yer alan ceza haberlerinin gerçeği yansıtmadığını açıkladı. AA'nın aktardığına göre federasyon yetkilileri "Merih Demiral'ın 2 maç ceza aldığı iddiasının henüz gerçekliği yok. Çünkü yarın öğlene kadar savunma süresi var. TFF'ye ulaşan bir bildirim de yok" dedi. 

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Bu arada İletişim Başkanlığı'na bağlı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden de bir açıklama yapıldı. Açıklamada "Bazı basın yayın organlarında yer alan, “UEFA, Merih Demiral'a 2 maç men cezası verdi.” iddiası doğru değildir. UEFA tarafından Merih Demiral hakkında açılan soruşturma henüz sonuçlanmamış olup, iki maç men cezası verildiği iddiası gerçeği yansıtmamaktadır.

UEFA, milli futbolcumuz Merih Demiral’dan savunma istemiş olup, savunma sonrasında soruşturma karara bağlanacaktır. Asılsız iddialara itibar etmeyiniz" denildi.

Kaynak: SPOR SERVİSİ