AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 28 Mayıs'ta yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesiyle Türkiye'nin temsil gücünün daha da artacağını vurguladı. AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, 28 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri öncesi Karatay'da saha ziyaretleri gerçekleştirdi. Vatandaşların 28 Mayıs seçimlerine yoğun ilgi gösterdiğini dile getiren Tahir Akyürek, “14 Mayıs ilk tur seçiminden sonra heyecanın hiç düşmediği, 28 Mayıs'taki ikinci tur oylamada da katılımın çok yüksek olacağı gözüküyor. Vatandaşlarımızın seçime yönelik ilgisi çok fazla, Cumhurbaşkanımıza desteği çok yüksek şekilde devam ediyor. Muhtarlıklarda seçmen kartlarının dağıtımı devam ediyor. Bunlarla ilgili sorular geliyor. Seçim gününe kadar seçim kartlarının muhtarlıklarca dağıtımı devam edecek. Onlarla birlikte sandığa gidebilirsiniz. Yüksek Seçim Kurulu'nun kararı gereği vatandaşlarımız seçmen kartı yanında olmasa bile kendi kimliğiyle oy kullanabilir” dedi.

'KATILIMIN ÇOK YÜKSEK OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ'

Kurum, bakanlığı devretti Kurum, bakanlığı devretti

Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerine katılımın yüksek olacağını düşündüğünü belirten Tahir Akyürek, "28 Mayıs'taki ikinci tur oylamada katılımın çok yüksek olacağını görüyorum. Aynı zamanda bunu diliyorum. Konyalı hemşerilerimizi sandığa ve Cumhurbaşkanımıza desteğe davet ediyorum. Çünkü Türkiye ile mücadele etmek isteyenlerin, Türkiye'nin yolunu kesmek isteyenlerin, Türkiye'yi istikrarsızlığa ve kaosa sürüklemek isteyenlerin mücadelesi de henüz bitmedi. Onlar da 28 Mayıs'ı bekliyorlar. Ama 14 Mayıs'ta meclis çoğunluğunun Cumhur İttifakı’nda olması, yasamada yola güvenli şekilde devam edilecek olması, yönetimde istikrar açısından da 28 Mayıs'ta yapılacak olan ikinci tur seçimini elbette etkileyecek” diye konuştu.

GÜÇLÜ MECLİS, GÜÇLÜ YÜRÜTME VURGUSU

‘Cumhurbaşkanımız yürütmenin başı olarak meclisle belli bir koordinasyon içinde Türkiye'nin bekleyen meselelerini çözecek’ diyen Akyürek, “Türkiye’de son yıllarda gerek pandemi, gerek dış meseleler, Ukrayna-Rusya savaşı, Karabağ'da, Libya'da, Doğu Akdeniz'de yaşanılan süreçler, yine Suriye ve Irak'taki meseleler gibi birçok problemle yola devam edildi. Sonra da bir deprem gerçeğiyle yüzleştik. Bütün bunların daha güçlü bir şekilde çözümü, yaraların sarılması, problemlerin giderilmesi adına güçlü bir meclis ve güçlü bir yürütmeyle yola devam etmemiz gerekiyor. Vatandaşlarımızın beklentisi de bu. Biz de bunu diliyoruz ve bunun için gayret gösteriyoruz. Seçim günü de aynı şekilde sandıklarda gereken dikkat gösterilerek, en iyi neticenin alınması için çalışmaya devam edilecek” ifadelerini kullandı.

'GENÇLERİMİZİN DESTEĞİNİ BEKLİYORUZ'

Genç seçmenlerin desteklerini beklediklerini söyleyen Tahir Akyürek, "14 Mayıs ile 28 Mayıs arasında Türkiye genelinde 50 bin yeni genç seçmen oy kullanma hakkını elde etti. Konya'mızda da bin 500 civarında yeni gencimiz oy kullanabilecek. Onların da desteklerini bekliyoruz.  Çünkü geleceğimiz adına, Türkiye Yüzyılı adına, Türkiye'nin bölgesinde sağlam bir liman olarak yola devam etmesi adına, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a en güçlü desteği hep birlikte vermeliyiz. O güçlü destekle Türkiye'nin temsil gücü de daha da artmış olacak” dedi.

'TEŞKİLATLARIMIZ YOĞUN ŞEKİLDE ÇALIŞTI'

Tüm AK Parti teşkilatlarına seçim sürecinde gösterdikleri performanslardan ötürü teşekkür eden Akyürek, "Şu anda Karatay bölgesinde, Karatay İlçe Başkanımızla, teşkilatımızla, yönetimden arkadaşlarımızla çalışmaya devam ediyoruz. Teşkilatımızın her kademesindeki arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Seçim sürecinde çok yoğun bir mesai harcadılar. Karatay teşkilatımıza da başkanımızın nezdinde teşekkür ediyorum” diye konuştu.

'HER HANEYE ULAŞMAK İSTİYORUZ'

AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç ise iki farklı ekiple Karatay bölgesinde çalıştıklarını söyledi. Tüm esnaf ve haneleri tek tek ziyaret ettiklerini belirten Genç, "Karatay İlçe Başkanlığı olarak iki ekip olarak çalışmaktayız. Latif Vekilimiz Fetih Caddesi’nde çalışmalarına devam ediyor. Biz de bugün Tahir Vekilimizle beraber Ali Ulvi Kurucu Caddesi’nde çalışıyoruz. Buradaki esnaflarımızı ziyaret ediyoruz. Diğer taraftan da kadın kollarımız buradaki evleri ziyaret ediyor. Amacımız her haneye ulaşmak. Bu minvalde çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah Karatay'dan bu seçimde de rekor bekliyoruz. Karatay her zaman Cumhurbaşkanımızın yanında yer almış, büyük bir destek vermiş, 28 Mayıs'ta da tekrar bir rekor kırarak Cumhurbaşkanımızı en yüksek oy oranıyla tekrar Cumhurbaşkanı seçebilmek için çalışmalarımıza devam etmekteyiz” ifadelerini kullandı.