AK Parti Konya Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Tahir Akyürek, 14 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Seçimleri öncesi yoğun bir mesai harcıyor. Sabahın erken saatlerinden başlayarak gece yarılarına kadar faaliyetlerini sürdüren Akyürek, Konyalılar tarafından da sıcak ilgiyle karşılanıyor.

Akyürek, programına AK Parti İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın buluşmasında Konya’da görev yapan gazetecilerle bir araya gelerek başladı. Gazetecilere çalışmaları hakkında bilgi veren ve gelen soruları cevaplayan Akyürek, toplantı sonrası çeşitli sivil toplum kuruluşlarına nezaket ziyaretlerinde bulundu.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç ve ilçe teşkilatı mensuplarıyla birlikte Semerkand Selimiye Vakfı’nı ziyaret eden Akyürek, vakıf gönüllülerine çalışmalarında kolaylıklar dileyerek, misafirperverlikleri için teşekkür etti. Akabinde Enderun Eğitim Vakfı Konya Şubesi’ne geçen Akyürek, ziyaret programına İrfan Yaşam Merkezi ile devam etti. Erenköy Mahallesi’nde Cuma Namazı sonrası Tahir Büyükkörükçü Hoca Camii cemaatiyle ve Tahir Büyükkörükçü Hocaefendi’nin oğlu Abdurrahman Büyükkörükçü’yle hasbihal eden Akyürek’in bir sonraki durağı, Dost Eli Derneği oldu. Sivil toplum kuruluşlarını ziyaretlere ara vermeden devam eden Akyürek, İlim Yayma Cemiyeti’nde Konya’nın kanaat önderlerinden Mehmet İncili’ye nezaket ziyaretlerinde bulundu. İncili’ye sağlık ve afiyet dileyerek çalışmalarında kolaylıklar temenni eden Akyürek, daha sonra İnsani Yardım Vakfı (İHH) Konya Şubesi Başkanı Dr. Hasan Hüseyin Uysal’ı ve Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) Başkanı Abdullah Ecevit Öksüz’ü ziyaret etti.

STK’LARIMIZA ÇALIŞMALARI İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ”

Konya sivil toplum kuruluşlarının her dönem önemli sorumluluklar üstlendiğini belirten Akyürek, “Yine önemli bir süreçten geçiyoruz. Bu dönemde de STK’larımıza yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. STK ziyaretlerinin yanı sıra vatandaş ve esnaf ziyaretlerini de sürdüren AK Parti Konya Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Tahir Akyürek, Şems-i Tebrizi Türbesi civarında Konyalılarla selamlaştı. Akşam saatlerinde zamanını gençlere ayıran Akyürek, AK Parti Konya İl Gençlik Kolları, ilçe gençlik kolları, Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi, TÜGVA ve Büyükşehir Çalışan Gençlik Meclisi mensuplarıyla Meram Belediyesi Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi’nde bir araya geldi.

Samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıda konuşan Akyürek, “Cenab-ı Hakk yolunuzu açsın, koyduğunuz hedeflere ulaşmanızda yardımcı olsun. Benim çocukluktan beri ilk okuduğum kitaplardan birisi Büyük Türkiye Rüyasıydı. O yüzden bu cümleyi çok kullanırım ben. Prof. Dr. Mehmet Kaplan’ın Büyük Türkiye Rüyası. Cenab-ı Hakk Büyük Türkiye’nin yolculuğuna devam etmeyi nasip etsin. Ben özellikle siz değerli genç kardeşlerimizin lider ülke Türkiye’nin kurucuları olmanızı temenni ediyorum. Bu niyazla, duayla size çok teşekkür ediyorum. Benim için farklı ve güzel bir akşam oldu. Cenab-ı Hakk doğru yoldan ayırmasın, istikametimizi bozmasın” dedi. Akyürek, toplantı sonrası AK Parti Konya İl Teşkilatı tarafından Kültürpark’ta konuşlanan seçim faaliyet çadırında gençlerle buluştu. Akyürek, burada da gençlerle sohbet ederek masa tenisi oynadı.

Salih Akça MHP’den Yunak’a aday adayı oldu Salih Akça MHP’den Yunak’a aday adayı oldu

HACER CEYLAN