Başkan Köksal: 'Basın milletin müşterek sesidir' Başkan Köksal: 'Basın milletin müşterek sesidir'

Akşehir Belediyesi, Kurban Bayramı'na sayılı günler kala firari kurbanlık hayvanların yakalanması için özel bir tim kurduğunu duyurdu. Bayram boyunca görevlendirilecek ekip ile kurbanlık hayvanların kaçması durumunda hızlı ve etkili bir şekilde müdahale edilebilecek.  Uygulama ile hayvanların zarar görmeden yakalanması sağlanacak ve vatandaşlara yardımcı olunacak. Akşehir Belediyesi tarafından kurulan ekip kurban kesim yerlerinde hayvanlarını kaybeden vatandaşlara iki araç ile hizmet verecek.

Bayram öncesi hazırlıkların tamamlandığını ve timin göreve hazır olduğunu söyleyen Akşehir Belediye Başkanı Dr. A. Nuri Köksal, “Kurbanlık hayvanların kaçma durumuna karşı ekibimizde bulunan personelleri gerekli ekipmanlarla donattık ve göreve hazır hale getirdik. Hemşerilerimiz sağlıklı ve güvenli bir ortamda ibadetlerini gerçekleştirebilmeleri için bütün önlemler belediyemiz tarafından alınmış durumda. Belediyemiz bayramda da hizmet vermek için görevinin başında olacaktır. Herkese mutlu bayramlar diliyorum.” dedi.

'VATANDAŞLARIMIZ DESTEK VERMELİ!'

Akşehir Belediyesi Hayvan Yakalama Timinde görevli personeller, Kurban Bayramı’nın kazasız ve güven içerisinde geçirilebilmesi için Akşehirlilerin büyük sorumluluk üstlendiğinin altını çizdi.  Kaçan kurbanlık hayvanlarla karşılaşan vatandaşların durumu belediyenin 444 9 153 ve 813 52 91 numaralı hatlarından bildirmeleri gerektiğini ifade etti. Vatandaşların dikkatli ve duyarlı olmaları, timin işini kolaylaştıracak ve hayvanların güvenli bir şekilde yakalanmasını sağlayacağı belirtildi.  

Kaynak: HABER MERKEZİ