Tüm engelleri aşarak şiir kitabı çıkardı Tüm engelleri aşarak şiir kitabı çıkardı

Açılış programına Ak Parti Milletvekili Orhan Erdem, CHP Konya Milletvekili Barış Pektaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş,  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal  ve protokol üyeleri katılım sağladı. Protokol konuşmalarının ardından Altın Eşek ödülü sahiplerini buldu.

HAMLET MİZAH VE HİCİVLE SAHNELERE TAŞINDI

Akşehir Belediyesi 65. Uluslararası Nasreddin Hoca Şenlikleri kapsamında sanatı ve sanatçıları Akşehirlileri buluşturmaya devam ediyor. Shakespeare'in başyapıtı Hamlet’i kahkaha dolu alışılmadık bir yorumla izleyiciyle buluşturan oyuncular, Açık Hava Tiyatrosu’nu dolduran Akşehirlilerden büyük beğeni aldı.

Whatsapp Image 2024 07 05 At 22.48.09 (1)

Shakespeare tarafından yazılan Hamlet’in post modern uyarlaması olan "Bir Baba Hamlet" tiyatro oyununda, günümüzde yaşanan birçok soruna mizah ve hicivle Akşehirli sanatseverlerin beğenisine sunuldu.  Sahnelenen ve Tiyatro severlerin yoğun ilgi gösterdiği oyun, konusuyla olduğu kadar zengin dekoru ve müzikleriyle de seyircilerin beğenisini topladı.

Oyunu tiyatro severlerle birlikte izleyen Akşehir Belediye Başkanı Dr. A. Nuri Köksal, “Değerli tiyatro oyuncuları Şevket Çoruh ve Günay Karacaoğlu’nun oynadığı bu eşsiz oyunu tüm katılımcılarla beraber izledik ve çok keyifli bir tiyatro gecesini geride bıraktık. Akşehir’imiz her zaman sanata ve sanatçıya ev sahipliği yapmaya devam edecek” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ