AK Parti Meram Seçim Koordinasyon Merkezinin (SKM) açılışı görkemli bir törenle gerçekleştirildi. Düzenlenen açılışa AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Hakan Özer, AK Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular, MHP Meram İlçe Başkanı Mahmut Yaman,  AK Parti Meram İlçe Kadın Kolları Başkanı Serpil Yurdaışık, AK Parti Konya İl Gençlik Kolları Başkanı Avukat İbrahim Kelek, AK Parti Meram İlçe Gençlik Kolları Başkanı Melih Sefa Danışık, teşkilat yönetim kurulu üyeleri, mahalle başkanları ve belediye meclis üyeleri katıldı.

‘YENİ BİR REKORLA SEÇİMİ SONUÇLANDIRMAK İSTİYORUZ’

AK Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular, 31 Mart'ta yapılacak mahalli idareler seçiminde Meram’da yeni bir rekorla seçimi sonuçlandırmak istediklerini ifade ederek, “ İlk günkü heyecanla Meram’da bir ilki yaşıyoruz. Meram’da ikinci kez aynı aday ile seçimlere gidiyoruz. Meram’da bulunan Meram’da 69 mahallede sıkmadık el bırakmayacağız, yeni bir  rekorla inşallah seçimi sonuçlandırmak istiyoruz. SKM’de çalışmalarımız devam edecek, tüm Meram’ı 55 gün boyunca buraya bekliyoruz.” İfadelerini kullandı.

‘REHAVETE KAPILMADAN ÇALIŞACAĞIZ’

MHP Meram İlçe Başkanı Mahmut Yaman  da rehavete katılmadan sahada yapılması gerekenleri yapacaklarını ifade ederek, “Seçim çalışmaları başladı, sabahlardayız. 5 yıl özverisine inandığımız başkanımızla 2.kez çalışma yapacağız. Meram’da bunun rahatlığıyla rehavete kapılmadan sahada yapılması gerekenleri yapacağız. Bundan sonrası hayırla sonuçlanacak. Ne mutlu Türküm diyene.” Şeklinde konuştu.

‘GÜVEN VE İSTİKRARLA YOLA DEVAM EDECEĞİZ’

Zelenskiy, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Salman ile bir araya geldi Zelenskiy, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Salman ile bir araya geldi

Meramda ikinci kez adayın kendisi olduğunu anımsatan Kavuş, güven ve istikrarla yola devam edeceklerini bildirdi. Güvenin istikrar getirdiğini ikinci kez aday olarak gördüklerini belirten Kavuş, “Meram tarihinin en yüksek oyunu 2019 yılında aldım. Bugün ise Meram’da ikinci ilki yaşayarak ikinci kez aday oldum. Her zaman olduğu gibi Konya’da yeni rekorlarla inşallah seçimi alacağız. Partimizin bu dönemki mottosu ‘Gerçek Belediyecilik’ Bir önceki seçimde olduğu gibi, Konya modeli belediyecilikte model olacak bir belediye ilik anlayışıyla 31 Mart’ta da rekor kıracağız.” diye konuştu.

‘YENİ DÖNEMDE DE MERAM’DA BİRLİKTE GÜZEL İŞLERE İMZA ATACAĞIZ’

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay saha çalışmalarının başladığını ifade ederek Büyükşehir’de de taşra ve merkez mahalle ziyaretlerinin gerçekleştiğini bildirirdi. Konya’da siyaset yapmanın şehre birlik, beraberlik ruhuyla yapıldığını ifade eden Altay, “Meram’da da hayali edilen işler yaptık, yapıyoruz. Bunlar Meram’da geleceğe vurulmuş bir damgadır. Belediye Başkanımız Mustafa Kavuş ile yeni dönemde inşallah kaldığımız işleri yapmaya devam edeceğiz. Seçim koordinasyon merkezimizde güzel işler yapılması dileğiyle hayırlı olsun. Tüm teşkilat mensuplarımıza da çalışmalarından dolayı şimdiden teşekkür ediyorum. Sefer bizden, zafer Allah’tan!” dedi.

‘CUMHUR İTTİFAKI GÜÇLÜ TÜRKİYE HAYALİYLE ÇALIŞMALARA DEVAM EDİYOR’

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ise Cumhur Ittifakı’nın güçlü Türkiye hayaliyle çalışmalara devam ettiğini ifade ederek, ittifakın masa başında değil; milletin birleşerek fedakarlık neticesinde kurulduğunu vurguladı. Bu kapsamda MHP teşkilatına da teşekkür eden Angı, “Tüm sevdamız güçlü Türkiye için güçlü il ve ilçeleri oluşturmak. Tüm belediye başkanlarımıza bu şehir için yaptıkları çalışmalardan dolayı, yüzümüzü ak ettikleri için teşekkür ediyorum. Başarıları şehrin sınırlarını aşmış başkanlarımıza sizden oy istiyorum. Yerel seçimlerde hep zirveyi koruyan Konya’dan aynı performansı bekliyoruz. Bize düşen bu yolda hep beraber yürüyerek yeni rekorlarla yola devam etmek. Gerçek belediyecilik anlayışıyla çalışmalarımız artarak devam edecek.” ifadelerini kullandı.

‘KONYA’DA YAPILAN İŞLER ÖRNEK ALINIYOR, MODEL OLUYOR’

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Hakan Özer Konya’da yapılan işlerin örnek ve model alındığını ifade ederek, “Konya’da yapılan işler örnek alınıyor, model olarak kopyalanıyor ve yapılıyor. Yolda kaldığımız yerden devam edeceğiz. Belediye başkanımız gerçekten bu dönem çok özverili, gayretli bir hizmet dönemi geçirdi. Bu dönemin zorlukları vardı, hepinizin malumu öncelikle Pandemi ile başlayan süreç, sonrasında savaşlar ve ekonomik istikrarsızlıkların olduğu bir dönem ve en son da malum 6 şubattaki son yüzyılın en büyük felaketlerden bir tanesi olan deprem. Her birimizin hem kişisel olarak hem ticari olarak hem de kamu olarak belediyelerimiz dahil her birimizin hayatını olumsuz etkiledi ama tüm zorluklara rağmen belediyelerimiz çok güzel hizmetler üretti, mazeret değil sürekli hizmet üretmek gayretiyle hiçbir şeyimizi eksik bırakmadı. Konya’nın önemli özelliklerinden bir tanesi de şüphesiz birlik ve beraberliğimiz teşkilatlarımız beledilerimiz ve bu birlikteliğin en önemli unsuru bizlere güç veren kıymetli hemşehrilerimizin birlikteliği bu hizmetler üretilmesinin baş mimari diye düşünüyorum ve inşallah bu ifadeyi beğeniyor içinde bulunduğumuz yüzyıl Türkiye yüzyıl olarak adlandırıyor ve Türkiye yüzyılın en önemli en güzel şehirlerinden bir tanesinde Konya olacağına inanıyoruz bunun içinde hep birlikte gayret etmeye devam ediyoruz.”

‘HER DAİM HİZMETTEYİZ’

‘Seçime yönelik değil her zaman hizmet’ ettiklerini bildiren ve milletle iç içe olan çalışmaların koordinasyon merkezi kapsamında devam edeceğini ifade eden AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı, bir Meramlı olarak 5 yıldır yapılan hizmetlerle Meram ekibinin gönüllere girdiğini belirtti. Meram teşkilatının dev bir ekip olarak çalıştığını belirten Özboyacı, “Birlik ve beraberlik içinde birbiriyle hiç çatışmadan ve birbiriyle uyumlu çalışan ve adeta birbirine sürekli omuz veren, sırt veren bir kadro var. Bu kadronun başında en başında değerli il başkanımız Hasan Angı var. Türkiye’nin takdirini kazanan ve Konyalı olarak iftihar etmesine vesile olan ve artık hem Türk dünyası hem dünya belediyeler birliği başkanı olan Büyükşehir belediye başkanımızla yeniden yola devam. Ben inanıyorum ki bu birlik ve beraberlik halkımız için önemli ihtiyaç. Bu birlik beraberlik korunduğu sürece Allah ‘ın izniyle milletimizin hiçbir zaman sırt yeri gelmez, milletimizin hizmeti aksamaz ve milletimiz neye ihtiyaç duyuyorsa o bu kadro tarafından ivedilikle halledilir. Biz buna gerçek belediyecilik diyoruz.” diye konuştu.