Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Onlarca Noktada Aynı Anda Liseli Gençleri "Türkiye Geneli Liseler İftarı"nda Buluşturdu.

Sevgi ve Kardeşlik sloganıyla 49. döneminde faaliyetlerine devam eden AGD, Liseler Komisyonu olarak ta il, ilçe ve temsilcilikleriyle her mahallede, her lisede çalışmalarını sürdürüyor. Bu Ramazan da "Gençler İçin Uyanış Vakti" sloganıyla Ramazan çalışmalarını sürdüren AGD, Ramazan Ayı boyunca gençler ve aileler için çeşitli faaliyetler düzenliyor. Bu faaliyetler kapsamında hedef kitlesi liseler olan AGD Liseler Komisyonu da "Sofralarda Buluşuyoruz" sloganıyla ile liseli gençleri "Türkiye Geneli Liseler İftarı" programında buluşturdu.

Karataylı Hukukçular Derneği üyeleri iftarda buluştu Karataylı Hukukçular Derneği üyeleri iftarda buluştu

Ramazan'ın ilk cuması olan 15 Mart Cuma (5 Ramazan 1445) günü tüm Türkiye'nin çeşitli il, ilçe ve mahalle temsilciliklerinde iftar için bir araya gelen liseli gençler çevrimiçi toplantı yoluyla da Türkiye'nin dört bir tarafından gençlerle buluşma imkânı yakalayarak kardeşliklerini pekiştirdi. “Türkiye Geneli Liseler İftarı” programı ile gençler; Hakkari’den Edirne’ye, Muğla’dan Artvin’e önce sofralarda sonra ekranlarda buluşarak farklı il, ilçe ve noktalardaki gençlerin birbirlerini görmesi amaçlanıyor.

Konya’da gerçekleştirilen iftar programında ise yaklaşık 200 liseli genç Arifan Öğrenci yurdunda iftar sofrasında buluştu. AGD Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Ziyaüddin Kılınç; “Rabbim hepimizin oruçlarını kabul etsin, Ramazan’ımız mübarek olsun. Rabbim inşallah bu oruçlarımız ve ibadetlerimiz vesilesiyle tüm İslam aleminin kurtuluşuna vesile kılsın. Ramazan bir cihad ayıdır. Filistin’de bu Ramazan Ayı’nda cihadın her aşamasına şahit oluyoruz, bizlerin de bu anlamda bulunduğumuz her yerde elinden, dilinden gelen her türlü gayreti göstermesi gerekmektedir.” ifadelerini kullandı. Program selamlama konuşmalarının ardından Diyarbakır Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Muhammed Emin Özdemir’in ettiği dua ve Malatya Liseler Komisyonu, Karavan Grubu öğrencilerinin ezgi dinletileriyle sona erdi.

Editör: Samet Aktaş