Ne umdular, ne buldular! Ne umdular, ne buldular!

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Konya Şubesi "2024 Yaz Etkinlikleri" (YAZ-ET) için hazırlıklarını tamamladı.  Program, alanında uzman eğitmenler tarafından verilecek temel bilgilerin yanı sıra katılımcıların bireysel yeteneklerini ön plana çıkaracak sosyal- sportif faaliyetler, yarışmalar ve seminer de içeriyor. YAZ- ET Etkinlikleri 1 Temmuz – 16 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirecek.

Durmuş Ali Kara

‘KONYA’DA AGD’NİN YAZ-ET ETKİNLİKLERİ BİR MARKA OLDU’

Konya’da AGD’nin YAZ-ET etkinlikleri bir marka olduğuna dikkat çeken AGD Konya Şube Başkanı Durmuş Ali Kara, Yaptıkları çalışmaların aydınlık geleceğimize yapılan yatırımlar olduğuna dikkat çekti. Kara, “Konya’da AGD’nin YAZ-ET etkinlikleri bir marka oldu.  Anadolu Gençlik Derneği olarak yaptığımız çalışmalar ülkemiz gençliği için sığınılabilir bir limandır. Yaptığımız çalışmalar aydınlık geleceğimize yapılan yatırımlardır. Uzatılmış olduğumuz bu dost elini tutacak kardeşlerimizi bekliyoruz.  YAZ- ET etkinlikleri gençlerimizi yazın eğlenirken ahlak ve maneviyat eğitimi verdiğimiz temellerini attığımız bir çalışma.  Yaz Etkinlikleri; yaz tatili döneminde öğrencilere yönelik, Kur'an-ı Kerim, İlmihal, Akaid, Adab-ı Muaşeret, Peygamberler Tarihi, Örnek Şahsiyetler ve Sosyal, Kültürel ve Teknolojik faaliyetlerle öğrencilerin maddi ve manevi sorumluluklarının farkında; tarihine, çağına ve yarınlara duyarlı; kardeşliğin, merhametin, sevginin ve iyiliğin yaygınlaştırılmasında emek sahibi; adaletin tesisinde kararlı, bilgili, inançlı ve çalışkan bir sorumlu fert haline dönüştürmenin gayretidir” dedi.

Agd’de Yaz Et Heyecanı (2)

6 İLE 8 HAFTA SÜRECEK

Etkinliği önemsediklerine işaret eden Kara, “Bu amaçla nihai hedefimiz Yaz Etkinliklerine dahil olan bütün gençlerimizle birlikte yürümektir. Nitekim AGD dünyaya yeniden yön verecek, kurtların kapmaya niyetlendikleri kuzulara hangi nehrin kenarında olursa olsun kol kanat gerecek, çorbasını komşusuyla paylaşacak, kardeşlik anlayışıyla coğrafyamızı bir ve bütün tutacak kadroların harmanlandığı etkin bir teşkilattır. Yaz Etkinlikleri gençlerimizin AGD ideallerine sımsıkı sarılıp aynı hedeflere kilitlenmeleri için birlikteliğimizi inşa edeceğimiz bir çalışmadır. Yaz Etkinliklerimiz 6 ile 8 hafta sürüyor.” ifadelerini kullandı.

Agd’de Yaz Et Heyecanı (4)

‘SADECE YAZIN DEĞİL YIL BOYU EĞİTİM’

AGD Konya Şube Başkanı Durmuş Ali Kara, AGD olarak sadece yazın değil yıl boyunca düzenledikleri etkinliklerle dokunduklarını ifade ederek, “YAZ-ET etkinliklerimiz kapsamında gençlerimize ilk kez Kur'an-ı Kerim öğretmeyi Kur’an- Kerim öğrenmesinin önünü açmayı bu manada hizmet etmenin mutluluğunu ve şerefini duyuyoruz.  YAZ- ET etkinliklerimiz ile gençlerimizle uzun süre sürecek bir bağ oluşturuyoruz. YAZ-ET etkinliklerimize sunduğumuz sosyal etkinliklerde gençlerimizin etkinliğimize olan ilgisinin artması ile öğrendikleri bilgilerin pekişmesine katkı sağlıyoruz. Bizler gençlere dokunmaktan oldukça memnunuz. YAZ- ET etkinliklerimiz gençlerimizin Yüce Kitabımız Kur'an-ı Kerim'i Tanımalarına, İslam konusunda bilgilenmelerine vesile oluyor. Yine gençlerimize bu etkinliğe katkımız kendilerini ifade edebilme yeteneklerin kazanmasını sağlıyor. Sosyal faaliyetler ile organizasyon yetenekleri gelişiyor. Yine kendini tanımasına katkı sağlıyor. YAZ- ET katılan öğrencilerimiz bu etkinlikler ile kendi ilgi alanını da keşfetmesini sağlıyor.  AGD olarak biz gençlerimizle sadece yazın değil sene içerisinde de faaliyetlerini takip ettiğimizden dolayı gençlerimiz aldıkları eğitimin üzerine çıkabiliyor. Sene içerisinde de bu etkinliklere devam ederek öğrendiklerini unutmuyor. YAZ- ET etkinliğimizi Konya merkez ve ilçelerinde de gerçekleştiriyoruz.”

Agd’de Yaz Et Heyecanı (6)

Muhabir: MUHAMMED ESAD ÇAĞLA