Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV)’nin yeni genel merkezinin açılışını yoğun katılım ile Ankara’da  gerçekleştirdi. AGD Genel Merkez açılışına ve genel merkez yanına yapılacak camiinin temel atma törenine Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ESAM Genel Başkanı Recai Kutan,  Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Birol Aydın, Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, Saadet Partisi Samsun Milletvekili Mehmet Karaman, Saadet Partisi YİK Üyesi Mustafa Kamalak, MİLKO temsilcileri ve teşkilat mensupları katıldı.

2 1-2

SİZLERİN DESTEĞİ İLE BİLABEDEL HİZMET VERECEĞİZ

Milli Gençlik Vakfı’nın kuruluşunun ardından 50 yıl geçtiğine dikkat çeken AGD Genel Başkanı Salih Turhan, açılışı yapılan genel merkezde çalışmaların hızla başlayacağını belirterek, “Her bir gencin ayrı bir hazine olduğu bilinci çerçevesinde, hazineye bir zarar gelmemesi şuuru ile çalışan AGD MGV’miz 50’nci yılına girerken bu binada eğitimler, konferanslar, programlar yapılacak ve burası kadim yurdumuz olacak. Türkiye’den ve dünyadan gelen öğrencilerimize bila bedel sizlerin desteği hizmet verilecek. Bu müessesenin yapımında emeği geçen merhum Nedim Urhan, Oğuzhan Asiltürk gibi ahirete irtihal etmiş olan büyüklerimizi rahmetle yâd ediyorum ve yine merhum Sedat Cengiz abiyi, Rauf Büyüktermiyeci’yi rahmetle yâd ediyorum. Biz bir gençlik teşkilatıyız ama sadece gençlerden ibaret değiliz. Biz bu çalışmalarımızda yeni yürüyen yavrularımız, cenk eden gençlerimiz olduğu gibi nur yüzlü ak saçlı amcalarımız da var” diye konuştu.

Salih Turhan

Açılış programında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Anadolu Gençlik Derneği’nin ve Milli Gençlik Vakfı’nın diğerlerinden farklı olduğunu ifade ederek, “Bizler bu vakfın ve derneğin hangi mesuliyetleri omuzladığını bilmekteyiz. Bugün el birliği ile fethin yıl dönümünü de kutlayacağız. Bugün hem ülkemiz hem de dünya inanılmaz musibetler yaşıyor. Akıl almaz katliam yapılıyor. Bunun karşısında dik duracak olan sizlersiniz AGD mensubu kardeşlerimiz. Bundan dolayı Allah hepinizden razı olsun”

Temel Karamollaoğlu

'ONLARI BİZE HİZMET ETTİRMESİNİ BİLİRİZ'

Karamollaoğlu, Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ı anarak, "İnançlı bir insan. Büyük alimlerden ders almış, çok büyük ödüllere mazhar olmuş, birkaç doktora yapacak kadar Avrupa'da çalışma yapmış; ama sonunda onların kendilerine yaptığı teklifleri kabul etmemiş, ülkesine dönmüş. Üniversitede böyle bir kadro yetiştirebilmek için çabaya girmiş. Önü kesilmiş. Hep pratik bir insan. Buna çok dikkat edin. 'Ben ne yaparım şimdi' diye düşündüğünde ilk attığı adım; 'Ben bir profesörüm, ben bir uzmanım, motor imalatını bilirim, ülkemizde motor imalatını başlatabilirim.' O günkü şartları tahmin bile edemezsiniz muhterem kardeşlerim. Toplu iğne bile üretilmeyen bir ülkede, bunun arkasından, motor fabrikasını 3 sene gibi kısa bir zamanda kurmuş. İşin enteresanı, bu ülkenin içinde yetişmiş insanlar önünü kesmişler. Kendisine söyledikleri şu; 'Sayın Erbakan sen bize motor verelim diyorsun da parasını istiyorsun. Ya Amerikalılar bunu bedava veriyor.' Bu kadar ahmaklık herkese nasip olmaz" diye konuştu.

‘GAZZE’Yİ SİZ ÇÖZERSİNİZ’

Filistin’de yaşananlara dikkat çeken Karamollaoğlu, İsrail’e sadece Milli Gençliğin ve Anadolu Gençliğin sahip çıkacağını ifade ederek, “Şuurlu olmak mecburiyetindesiniz. Hem kendi mesleğinizin en iyisi olacaksınız hem de mücahit olacaksınız. Birbirimiz ile farklılıklarımız olacak tabi ama biz bir davanın mensuplarıyız. Yanlışları bir kenara itip bu davaya bir taş da ben koyacağım demeliyiz. Gazze’yi siz çözersiniz, Filistin problemini siz çözersiniz” dedi. Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) Genel Başkanı Recai Kutan, AGD ve MGV Genel Merkez Külliyesi’nin açılışının hayırlara vesile olmasını söyleyerek konuşmasında birkaç gün önce Necip Fazıl Kısakürek'in ölümünün yıl dönümü olduğunu belirtti. Kutan sözlerini, Kısakürek’in ‘Nakarat’ adlı şiirini okuyarak sonlandırdı. Konuşmalarının ardından Genel Merkez Külliyesi Açılışı ve  AGD Genel Merkezinin yanına yapılacak Kadim Camii'nin de temeli atıldı.

Evden 2 kamyon çöp çıktı Evden 2 kamyon çöp çıktı

Recai Kutan

Muhabir: MUHAMMED ESAD ÇAĞLA