Konya İmam Hatip Lisesi 1989 mezunları geleneksel iftar yemeğinde biraraya geldi.

Konya İmam Hatip Lisesi’nden 1989 yılında mezun olan başta Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı olmak üzere ve bugün Konya'nın tanınmış işadamlarından, kamu ve özel sektör alanında çalışmalar yürüten 150 dönem arkadaşı biraraya gelerek hem hasret giderdi hem de Ramazan bereketine ortak oldu. İş adamı İsmail Bahçeci başkanlığında gerçekleştirilen Geleneksel Ramazan İftarına katılımın yoğun olması dikkatlerden kaçmadı. Ayrıca, Konya İHL 1989 mezunları 150 depremzede aileyi de iftarda buluşturarak, depremzedeleri de unutmadı. Dönem arkadaşların vefat eden 13 kişinin ise aileleri davete konuk olarak katıldı.

Kütükcü, TOBB Hizmet Şeref Belgesi aldı Kütükcü, TOBB Hizmet Şeref Belgesi aldı

BİRLİK VE BERABERLİK VESİLESİ

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı iftar programında yaptığı konuşmada, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Bu tür organizasyonların birlikteliği güçlendirdiğini belirten Başkan Pekyatırmacı, İmam Hatip okulunun ruhunun biraraya getirdiğini, Konya ve Türkiye için daha çok çalışmak gerektiğinin altını çizdi. Türkiye’yi yasa boğan ve 11 etkileyen depremin yaralarının sarılması için de büyük gayret gösterdiklerini söyleyen Başkan Pekyatırmacı, “Konya belediyeleri olarak deprem bölgesindeki 11 ilde sizlerin katkısıyla özellikle Hatay'da destan yazmıştır" dedi.

ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ

Programın katılımcılarından olan ve AK Parti 28. Dönem Konya Milletvekili Aday Adaylarında Mehmet Akif Yılmaz da, imam hatip ruhu ile hizmet etmeyi sürdüreceklerini söyledi. Bu doğrultuda milletvekili aday adayı olduğunu ve canla başla çalıştığını söyleyen Yılmaz, seçimlerde AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek verilmesinin ne kadar önemli olduğunun altını çizdi. 

HASENE DERNEĞİ YARDIM EDİYOR

Aynı dönem mezunlarından olan Avrupa Milli Görüş Teşkilatı Başkan Yardımcısı ve İstanbul Temsilci Adem Uysal da hatim duası yaparak, IGMG Hasene Derneği olarak Malatya'da Ramazan ayı boyunca her gün 1.500 kişiye iftar yemeği verdiklerini ve depremzedelere konteyner yapıp, bölgeye yerleştirdiklerini söyledi.

YARDIM FAALİYETLERİNDE BULUNUYORLAR

Hasan Hüseyin Biçer de, Bedir Gençlik Derneği’nin yaptığı faaliyetlerden bahsetti. Hatay bölgesinde depremzedelere yardımlarının sürdüğünü belirten Biçer, destek verenlere teşekkür etti. Adem Karataş, Beytül Hikmet Derneği olarak yurtdışından gelen talebelere hafızlık ve Kuran eğitimi verdiklerini, bunun yanında depremzedelere de kapılarını açıp 150 kişiyi misafir edip, iftar ve sahur yemeği verdiklerini söyledi.

Yurtdışı hizmetleriyle bilinen Celalettin Kayrak ise, yurtdışında Afrika ülkelerine talebe yetiştirme ve su kuyusu açma konusunda yardımcı olduklarını aktardı.

KONYA DIŞINDAN GELENLER OLDU

İftar programına Ankara'dan Danıştay Hakimi Suat Şahin, Ankara Beypazarı Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hasan Başkaya, PTT Başmüfettişi Erdal Örgen, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Dairesi Başkanı Doç. Dr. Mustafa Kemal Başarılı, TEIAŞ Genel Müdürlüğü Tarife ve Müşteri Hizmetleri Daire Başkanı Mustafa Büyüksalvarcı, PTT Çankaya Müdürü Yakup Değirmen, Sitare Giyimden Abdullah Özdil, Mobilya malzemeleri ticareti yapan Hasan Hüseyin Çavuş ve oto alarm uzmanı Mehmet Coşkun beylere ve Aksaray Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Mehmet Ali Hınıs katıldı. Programın gelecek yıl gerçekleştirilmesi için alınan kararın ardından, depremde vefat eden vatandaşlar için de okunan 9 adet hatimin duası yapılarak program sona erdi.

İBRAHİM HAKKI BÜYÜKHARBUT