banner5
banner68

Resmi Gazete'de yayınladın: KTÜN'de o merkez kuruldu

Resmi Gazete'de yayınladın: KTÜN'de o merkez kuruldu...

22 Ağustos 2020 Cumartesi 15:02
Resmi Gazete'de yayınladın: KTÜN'de o merkez kuruldu

Geçtiğimiz aylarda Konya Teknik Üniversitesi'nin (KTÜN) stratejik öneme sahip 3 uygulama ve araştırma merkezi kurulmasına yönelik teklifi Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında kabul edilmişti.

Teklifin kabul edilmesiyle, üniversite bünyesinde Obruk Uygulama Araştırma ve İzleme Merkezi, Enerji Teknolojileri Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi ile Savunma, Uzay ve Havacılık Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin kurulmasına karar verildi.

Son yayınlanan kararda ise Obruk Uygulama Araştırma ve İzleme Merkezi'nin çalışma alanı ve kurulun yetkisi gibi başlıklar belli oldu.

İŞTE RESMİ GAZETE'DE YAYINLANAN KARAR:

Konya Teknik Üniversitesinden:

KONYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ OBRUK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA

MERKEZİ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA

DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 5/1/2020 tarihli ve 30999 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Konya Teknik Üniversitesi Obruk Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliğinin 12 nci maddesinin birinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(1) Danışma Kurulu; Merkezin faaliyet alanlarında çalışmalar yürüten veya çalışma alanları Merkez faaliyetlerine katkı sağlayacak Üniversite öğretim elemanları ile istekleri halinde kamu ve özel kurum ve kuruluş temsilcileri, kişiler ve yurt dışından uzmanlar arasından Müdürün önerisi üzerine Rektör tarafından iki yıllığına görevlendirilen en fazla 25 kişiden oluşur. Görev süresi biten üyeler yeniden görevlendirilebilir. Herhangi bir nedenle görevinden ayrılan üyenin yerine kalan süreyi tamamlamak üzere aynı yöntemle yeni bir üye görevlendirilir. Danışma Kurulu; Müdürün çağrısı üzerine, üyelerin salt çoğunluğu ile yılda en az bir kere toplanarak kararlar alır.”

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Konya Teknik Üniversitesi Rektörü yürütür.

Yönetmeliğin Yayımlandığı Resmî Gazete’nin

Tarihi

Sayısı

5/1/2020

30999

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner49

banner50