banner5

‘Ömrünü davasına vakfetti’

AGD Konya Şube Başkanı Ceylani Kılınç, “Erbakan Hocamız küresel güçlerin insanlık üzerindeki tüm kurgularını, planlarını ve hegemonyalarını deşifre etmiş, hakkını arayan nesiller yetiştirmiştir. Ömrünü davası uğruna vakfeden savunan bir adam olmuştur” dedi

‘Ömrünü davasına vakfetti’

AGD Konya Şube Başkanı Ceylani Kılınç, “Erbakan Hocamız küresel güçlerin insanlık üzerindeki tüm kurgularını, planlarını ve hegemonyalarını deşifre etmiş, hakkını arayan nesiller yetiştirmiştir. Ömrünü davası uğruna vakfeden savunan bir adam olmuştur” dedi

27 Şubat 2020 Perşembe 11:42
‘Ömrünü davasına vakfetti’

Milli Görüş hareketinin kurucu lideri ve Türk siyasetinin ‘Hocası’ merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın vefatının 9. yıldönümde düzenlenen anma programları ile anılıyor. Milli Görüşçü Kuruluşlar (MİLKO) Şube Başkanları vefatının 9. seneyi devriyesinde Merhum Erbakan’ı anma ve anlama haftası ile ilgili açıklamalarda bulundu. Anadolu Gençlik Derneği(AGD) Konya Şube Başkanı Ceylani Kılınç, Erbakan hocanın ideallerine şimdi daha çok muhtaç olunduğuna dikkat çekerek, “  İlim, fikir, siyaset, devlet ve dava adamı Milli Görüş Lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın vefatının seneyi devriyesindeyiz. Merhum Erbakan Hocamız ülkemizde ve dünyada insanlık için pek çok hayırlı hizmetlere imza atmış, her kesimden ve her görüşten insanların takdirini toplamış ahlak ve maneviyatı önceliğine almış,  bir devlet ve millet adamıdır. Vefatının 9. senesinde ülke ve dünya genelinde yaşanan kaos ve çatışma ortamı bir kez daha gösteriyor ki, Erbakan Hocamızın ideallerine ve hedeflerine, dün olduğu gibi bugün daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. Nedir bu hedefler ve idealler; savaş değil barış, çatışma değil diyalog, çifte standart değil adalet, üstünlük değil eşitlik, sömürü değil adil düzen, baskı ve tahakküm değil, insan hakları manifestosuyla, yaşanabilir bir Türkiye’yi, yeniden büyük Türkiye’yi ve yeni bir dünyayı esas alarak, tüm insanlığın saadet ve selameti için çalışmaktır. Merhum Erbakan Hocamız küresel güçlerin insanlık üzerindeki tüm kurgularını, planlarını ve hegemonyalarını deşifre etmiş, milletimizin inancı, tarihi ve milli ruhuyla topyekûn kalkınmayı esas alarak, başta Müslümanların, ezilen ve sömürülen tüm insanların kurtuluş reçetelerini bizlere sunmuş, mazlum toplumlara yeniden kimlik, özgüven kazandırmış ve  Sivil toplum bilincinin oluşmasını sağlamıştır. Hakkı alınan değil hakkını arayan nesiller yetiştirmiştir. Bu mücadelede ömrünü davası uğruna vakfeden savunan bir adam olmuştur” ifadelerini kullandı.

‘HAK VE ADALETİN HAKİM OLMASI YOLUNDA ÇABA SARF EDİYORUZ’

MİLKO kuruluşları olarak Prof.Dr. Necmettin Erbakan’ın yolunda ilerlediklerini ifade eden Kılınç, “Merhum Erbakan Hocamız insanlığın hayra götürecek  tüm yolları göstermiş ve bunun için mücadele edecek her alandaki kurumsal organizasyonları kurmuş ve yürütmüştür. Bugün burada hocamızın kurduğu Sivil Toplum  Kuruluşları olan ve Milko Kuruluşları olarak adlandırdığımız  toplumun her kesimine hitap eden, insanlığın saadeti için çalışacak tüm yapıları hazır hale getirmiştir. Bizlerde Hocamızın bizlere çizdiği bu yolda, inancımız doğrultusunda, hak ve adaletin hakim olması yolunda çaba sarf ediyoruz.  Bu vesile ile tekrar Erbakan hocamızı anmak ve anlamak için Milli Görüşçü Kuruluşlar olarak bu haftayı çeşitli etkinlikler ile değerlendirmek istiyoruz.27 Şubat Perşembe saat 14.00’de Necmeddin Erbakan üniversitesi Ahmet Keleşoğlu İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda Konuşmacı olarak Prof. Dr Arif Ersoy, Mustafa Kurdaş, İbrahim Nedim Titiz ve Prof. Dr. Mahmut Hakkı Akın’ın katılacağı program gerçekleşecektir.   27 Şubat Perşembe günü, Din-Bir-Der tarafından, Alaeddin Camii’nde yatsı namazına müteakip Regaip Kandili’ni idrak edeceğiz, Erbakan Hocamız ve tüm şehitlerimiz için mevlidi okutup, hatim duası yapacağız.28 Şubat Cuma Günü 19.30’da Novotel’ de Anadolu Gençlik Derneğimizin organize ettiği Prof. Dr. Mahmut Hakkı Akın moderatörlüğünde Prof. Dr. Arif Ersoy ve Fetullah Erbaş’ın katılacağı program gerçekleşecektir. Ayrıca taşra ilçelerimizde de Erbakan Hocamızı anma ve anlama programları tertip edilmektedir. 29 Şubat Cumartesi günü saat 20.00 de Konya Ticaret Odasında ÖĞDER’in organize ettiği Muhittin Hamdi Yıldırım Hocamızın katılımı ile ‘Bir Eğitimci Olarak Erbakan’ konulu program gerçekleşecektir. MİLKO Kuruluşlar olarak Konyalı hemşerilerimizi programlarımıza davet ediyoruz. Bizler Merhum Erbakan Hocamızın azmi, kararlılığı ve mücadelesine şahidiz. Rabbim tüm şehitlerimiz ile birlikte kendisinden razı olsun” şeklinde konuştu.

MUHAMMED ESAD ÇAĞLA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.