banner5

Konya'da Günün Özeti!

Konya'da gün boyunca olup bitenleri sizler için derledik.

Konya'da Günün Özeti!

Konya'da gün boyunca olup bitenleri sizler için derledik.

06 Mart 2018 Salı 18:28
Konya'da Günün Özeti!

Bir ilk; Eve ödev yok! 

Kendilerine özgü eğitim konseptiyle Konya’da bir ilki başaran Yöntem Eğitim Kurumları, her alanda işini en iyi yapan bireyler yetiştirmeyi hedefliyor. Eve ödev yok! sloganıyla eğitim konsepti içinde Konya’da bir ilke imza atan Yöntem Koleji'nde öğrenciler tüm ödevlerini öğretmen eşliğinde okulda yapıyor 

***

'Genç işadamı İslam için çalışmalı'

Genç MÜSİAD Konya Şubesi tarafından gerçekleştirilen, Anadolu Liderlik Modeli (ÂLİM) projesi eğitim programları devam ediyor.

***

Arazi yapılarına göre 

destek verilsin önerisi 

2018 yılında yapılacak tarımsal destekleme oranları çiftçiler tarafından olumlu karşılandı.  Fakat desteklemelerin 1 Ekim'den 1 Ekim'e yapılması ve arazinin yapısına göre destek verilmesi gerektiği önerildi 

***

Akköşe Yapı’ya 

Vitra’dan  iki ödül 

Akköşe Yapı, Konya’da verdiği üstün hizmetlerden dolayı yapı malzemeleri devi Vitra tarafından En Fazla Pazarlama Yatırımı Yapan Satış Noktası ve Teşhir ve Hizmet Denetimleri İkincilik alanında ödül aldı. 

***

'Görevler geçicidir,

önemli olan hizmettir'

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, 6. Olağan İl Kongresi’nin ardından bir teşekkür mesajı yayınladı. 

***

5. yılını kutladı 

Anadolu'da Bugün Gazetesi 5. yılını kutladı. Anadolu’da Bugün  İmtiyaz Sahibi Ahmet Baydar, "Yenilikçi, dinamik, cesur gazetecilik yolculuğunda durmaksızın  ilerlemeye devam ediyoruz" dedi 

***

Akınsoft'tan askeri robot atağı 

Yazılım firması Akınsoft, "AkınRobotics" fabrikasında üretilen "insansı" robotlar, Savunma Sanayi Müsteşarlığı'nın projesine talip oldu

***

Konya nüfusunun 

yüzde 50,4'ü kadın

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Konya Bölge Müdürlüğü, yaklaşan Kadınlar Günü sebebi ile “İstatistiklerle Kadın” konulu basın bülteni hazırladı. 

***

SDG eşittir PYD/PKK itirafı

Afrin'e doğru ilerleyen TSK ve ÖSO, teröristlerin labirent şeklindeki tünellerini başlarına yıkıyor. Harekat, Cinderes bölgesinde yoğunlaşmış durumda. ABD'nin sözde DEAŞ ile mücadele etmesi için kurduğu SDG'li teröristler Afrin'e gelmeye başladı. Böylece ABD'nin SDG oyunu ortaya çıkmış oldu 

***

Sergen Yalçın: Başarabiliriz

Atiker Konyaspor’un yeni teknik direktörü Sergen Yalçın resmi sözleşmeyi imzaladı. 

***

Aranan bir 

kişi yakalandı 

Seydişehir'de Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan huzur uygulamalarında aranan bir kişi yakalandı. 

***

Öğrencilere güvenlik

ve trafik eğitimi 

Karapınar İlçe Emniyet Müdürlüğü, Meke Anadolu Lisesinde öğrencilere "Güvenlik ve Trafik" konulu eğitim verdi. 

***

'Tek şart; üretmek'

3. Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret eden Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, "Eğer üretmezsek ve yurt dışına satamazsak ayakta kalma şansı yok, söz söyleme şansı yok" dedi 

***

'Ani işitme kayıpları 

tedavi edilebilinir'

Kulak Burun Boğaz Uzman Dr. Nurdoğan Ata, ani işitme kayıplarının tedavi edilebilen bir rahatsızlık olduğunu söyleyerek, "Ani işitme kaybı hastalarının bazıları kendiliğinden iyileşmektedir. İyileşmede en önemli faktörlerden biri tedaviye erken başlamaktır" ded

***

Eypio’dan Direniş Karatay’a özel şarkı

Konya’da doğup büyüyen Eypio, 9 Mart’ta vizyona girecek olan savaş ve aksiyon filmi “Direniş Karatay’a özel bir şarkı ile destek verdi.  

***

Kadınlar, kadınların hayatlarını fotoğrafladı 

Beyşehir'de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında, sosyal medya aracılığıyla sanal ortamda düzenlenen “Kadının gözünden kadına dair” konulu fotoğraf yarışması sonuçları açıklandı.  

***

Öğrenciler Selçuk Tıp’ta 

çocukların yüzünü güldürdü

Konya'da Zeliha ve Lütfi Kulluk İlkokulu ile Zeki Altındağ İlkokulu ortak olarak "Çocukların Yüzü Gülsün (e-Twinning) Projesi" kapsamında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi gören ihtiyaç sahibi hastalara maddi yardım ile çocuklar için oyuncak ve kitap yardımı gerçekleştirdi.  

***

'İstişareler ile hizmet rotamız şekilleniyor'

Karatay Muhtarlarının dilek, istek ve görüşlerinin alınması ve hizmetin en doğru noktaya en hızlı şekilde ulaştırılması için muhtarlarla bir araya gelen Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, muhtarları belediye hizmet binasında kabul etti

***

Afrin şehitleri anısına

İsmil'de fidan dikildi

Karatay Belediyesi, tarafından Afrin'de şehit olan askerler anısına fidan dikildi. Başkan Hançerli, "Fiziki olarak İsmil’deyiz; ama kalben evlatlarımızla kardeşlerimizle birlikte Afrindeyiz" dedi 

***

Kadınlar, kadınların hayatlarını fotoğrafladı 

Beyşehir'de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında, sosyal medya aracılığıyla sanal ortamda düzenlenen “Kadının gözünden kadına dair” konulu fotoğraf yarışması sonuçları açıklandı. 

***

'FETÖ, Mehmetçiği koruduk 

diye bize soruşturma açtı'

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Savcılığınca 2014'te terör örgütü PKK'ya yönelik savunma planı icra eden 12 asker hakkında "gece görüş gözlüğünü kaybettikleri" iddiasıyla açılan davanın ilk duruşması görüldü

***

Diltaş bursluluk sınavına yoğun katılım 

3-4 Mart 2018 tarihlerinde 4. ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Diltaş Bursluluk ve Giriş Sınavı Diltaş’ın üç okulunda da başarıyla tamamlandı.

***

Seyyar satıcı cinayetine ömür boyu hapis

Seyyar olarak giyim eşyası satan İsmail Kazancı'yı (53) tüfekle öldüren, cesedini de yakıp çukura atan Bayram Benzinci (28) ve Tuncay Yeniçıktı'ya (32) 'tasarlayarak öldürme' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası verildi. 

***

Mehmetçiklere

mektup yazdılar 

Karapınar Sazlipınar İlkokulu 1.sınıf öğrencileri okuma-yazmayı öğrendikten sonra ilk mektuplarını Afrin'de görev yapan Mehmetçiklere yazdı. 

***

3 aylık maaşını Mehmetçik Vakfı'na bağışladı 

80 yaşındaki Fadime Üney, Kore gazisi eşinden kalan üç aylık maaşını Mehmetçik için bağışladı.

***

Öğretmenlerden

Mehmetçiğe destek 

Karapınar'da bir grup öğretmen Zeytin Dalı Harekatı’na destek için ek ders ücretlerinin bir bölümünü Mehmetçik Vakfı'na bağışladı. 

***

Mehmetçiğe manevi güç

Meram Belediyesi, Meram Kadın Meclisi ve Meram Gençlik Meclisi tarafından “Destan Yazan Mehmetçik’e Söyleyecek Sözümüz Var” sloganıyla başlatılan mektup yazma kampanyasına yüzlerce kişi katıldı

***

Öğrenciler burslarını Mehmetçiğe gönderdi 

Selçuk Üniversitesi'nde (SÜ) öğrenim gören yabancı öğrenciler, burslarını, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin Afrin bölgesine yönelik Zeytin Dalı Harekatı'nda görev yapan Mehmetçik'e gönderdi. 

***

'Şeyh Şamil iman abidesi 

kahraman bir şahsiyetti'

Hikmet İlim ve Sanat Derneği’nde “Kafkas Kartalı İmam Şeyh Şamil” anlatan Konya Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Dr. Mustafa Güçlü, “Şeyh Şamil,Çarlık Rusya’sına karşı müthiş bir mücadele veren iman abidesi kahraman bir mücahid idi” dedi.

***

KOMEK ile okuyup yazdılar!

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) tarafından açılan okuma-yazma kursu büyük ilgi görüyor. 

***

'Biz Afrin’e gitmedik, 

Afrin bize geldi'

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Şehir Konferanslarının konuğu olan Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, “Fırat Kalkanından Zeytin Dalına” çerçevesiyle Türkiye’nin bölgedeki faaliyetlerini, bölge ve batılı ülkelerin de Türkiye üzerindeki asıl planlarını anlattı.

***

Emniyet'ten huzur denetimi 

İl Emniyet Müdürlüğü hem trafikte güvenliği hem de öğrencilerin huzur ve güven içinde eğitime devam etmesini sağlamak için denetimlerini sürdürüyor. Şubat ayı içinde 22 bin 235 araç ve sürücüsü denetimden geçirildi, öğrencilerin güvenliği içinde yoğun mesai yapıldı  

***

Analig atletizmde mücadele edecek Konya takımı belli oldu

Spor Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen Anadolu Yıldızlar Ligi projesi kapsamında 2017-2018 sezonu Analig Atletizm yarışlarında mücadele edecek Konya Takımı 03-04 Mart 2018 tarihinde yapılan yarışlarla belirlendi.

***

Futbol grup maçları 

Konya’da yapıldı

2017-2018 Öğretim Yılı Okul Sporları faaliyet takviminde yer alan Okullararası Genç Erkekler Futbol Grup Birinciliği Müsabakaları02-05 Mart 2018 tarihleri arasında yapıldı. 

***

Küçük raketler 

okullar için sallandı

2017-2018 Öğretim Yılı Okul Sporları faaliyet takviminde yer alan Okullararası Küçükler Tenis İl Şampiyonası 01-05 Mart 2018 tarihleri arasında yapıldı. 

****

‘Azim gösterdik’

TFF 2. Lig temsilcimiz Konya Anadolu Selçukspor, son olarak evinde Karagümrük’ü yenerek çıkışını sürdürdü. 

***

Minderde Selçuklu’dan büyük başarı

U23 Ümitler Greco-Romen Güreş Türkiye Şampiyonası’nda, Selçuklu Belediyespor 1 altın ve 2 bronz madalya kazanarak önemli bir başarıya imza attı. 

***

Hedef 17 puan!

Atiker Konyaspor Başkanı Fatih Yılmaz, takımın başına getirdikleri Sergen Yalçın’a güvendiklerini belirterek, kalan 10 maçta en az 5 galibiyet 2 beraberlik alacaklarını söyledi. 

***

Defileden elde edilen geliri 

Mehmetçiğe bağışladılar 

Seydişehir'de gelinlik ve gece elbisesi satan bir iş yeri sahibi Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek amacıyla düzenledikleri defileden elde ettikleri geliri Mehmetçik Vakfı'na bağışladı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner50