banner5

Konya'da Günün Özeti!

Konya'da gün boyunca olup bitenleri sizler için derledik.

Konya'da Günün Özeti!

Konya'da gün boyunca olup bitenleri sizler için derledik.

07 Şubat 2018 Çarşamba 19:12
Konya'da Günün Özeti!

'En güzel ilçelerden biriyiz'

Konya'nın şehir içi sorunlarından biri de beton mikserleri. Yollara dökülen harç kalıntıları, tozlar ve asfaltta bozulmalar sürücüler tarafından devamlı şikayet konusu oluyor. Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, sorunun çözümü için gerekli adımları attıklarını söyledi 

***

Hacı Veyiszade Hocaefendi 

vefatının 58. yılında anılacak 

Konya’nın manevi mimarlarından Hacı Veyiszade Mustafa Efendi, vefatının 58. yılında anılacak. İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar, "Hacı Veyiszade'yle ilgili kitapçık ve broşürler takdim edilecektir" dedi 

***

Çumra'da Kur'an-ı Kerim ve 

Siyer-i Nebi dersleri başladı 

Çumra'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından okullarda Seçmeli Ders olarak Kur'an-ı Kerim ve Siyer-i Nebi okutulmaya başlandı. 

***

20 bin yetim Mehmetçiğe dua ediyor

RİDA Uluslararası Yetim Derneğinin faaliyet gösterdiği 23 ülkedeki 20 bine yakın yetim, Zeytin Dalı Harekatı'nı sürdüren Mehmetçik'in Afrin'den zaferle dönmesi için dua ediyor.

***

Konyalılar nüfus kaydında 

ikinci sırada yer aldı 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Konya Bölge Müdürlüğü, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) 2017 sonuçlarına göre Türkiye’nin Hemşehri Profili hakkında bilgi verdi. 

***

Düğün rezervasyonları başladı!

Düğün yapacak olan vatandaşlar düğün salonlardaki yerini ayırtmaya başladı. Rezervasyonlar genellikle memurlar ve gurbetçiler tarafından yapılıyor. Düğün Salon sahipleri sezonda yer bulamakta zorlanacakları nedeniyle vatandaşları şimdiden yer ayırtmaları noktasında uyarıyor

***

KOMEK hedefe götürdü

Evde yaptığı içliköfte ile küçük çaplı ev yemekleri satarak iş hayatına atılan Habibe Demir, tanıştığı KOMEK sayesinde hedefine ulaştı ve açtığı iş yeri ile başarılı bir işkadını oldu. Şimdi kendine yeni hedefler koyan Demir, işini büyütmek ve içliköfteyi yaymak istiyor.

***

'Modern Karatay

için ışık yaktık'

Muhtarlarla biraraya gelen Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, gerçekleştirilen toplu konut çalışmaları ile Karatay’ın daha modern bir yapıya kavuşması noktasında özel sektör için bir ışık yaktıklarını söyledi

***

İki grup arasında silahlı kavga 

Eğlence merkezi önünde iki grup arasında çıkan kavgada ateş açılması sonucu 2 kişi yaralandı. 

***

FETÖ/PDY'den 5 kişi tutuklandı

Karaman'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik düzenlenen operasyon kapsamında adliyeye çıkarılan 5 zanlıdan 2’si tutuklandı.

***

1 milyon liralık 

dolandırıcılık!

İnternet siteleri üzerinden araba ve evlerini satışa çıkaran müşterilerle iletişim kurarak, kendilerine iş adamı süsü vererek dolandırıcılık yapan çete Emniyet tarafından çökertildi 

***

Saç ve sakızı yuttu, sağlığından oldu!

12 yaşındaki kızın midesinden 2 kilo 850 gram ağırlığında 20 santim büyüklüğünde taş sertliğinde saç ve sakız yumağı çıkarıldı. 

***

Ilgın'da iki otomobil 

çarpıştı: 1 kişi öldü 

Ilgın'da meydana gelen trafik kazasında yaralananlardan biri hayatını kaybetti.  

***

Jandarma'dan Çumra'da

uyuşturucu operasyonu 

Bir kişi, evinde yapılan aramada 49 adet uyuşturucu hap, 2 gram eroin ve 15 gram kenevir tohumu ile yakalandı. 

***

E-ticaret için lojistik üs!

Ekonomi Bakanlığı tarafından hazırlanan  "2018-2020 e-İhracat Stratejisi ve Eylem Planı” Resmi Gazete'de yayımlandı. Hazırlanan planın amacı Türkiye'nin e-ticarette payını arttırmak. Bu kapsamda 2020'nın 4. çeyreğinde yerel ve bölgesel lojistik üsler kurulacak ve e-ihracat odaklı işletimi sağlanacak.

***

Büyükşehir'den tarihe vefa 

Konya Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılında 253 adet tarihi eser restorasyonunu gerçekleştirdi. Büyükşehir’in 2004 yılında bu yaptığı restorasyon sayısı 3 bin 300’e ulaştı. Başkan Akyürek, Selçuklu payitahtı Konya’da ecdada vefa duygusuyla tarihi eserleri koruduklarını belirtti 

***

'Şeffaf belediyecilik ile hizmetteyiz'

Makine Parkı Amirliği bünyesinde çalışan personelle bir araya gelen Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, çalışanlarının taleplerini dinleyerek, 2018 yılı çalışma planları hakkında görüş alış verişinde bulundu. 

***

TED Koleji'nde kitap 

kurtları belgelerini aldı

2017–2018 eğitim öğretim yılının ilk diliminde okul Türkçe öğretmenleri Yasemin Özcan, Elif Uysal ve Kadir Ulaş öncülüğünde yapılan 100 Temel Eser Okuma Projesi ilk dönem boyunca yapılan kitap sınavlarının sonucu belirlenirken Kitap kurtları belgelerini düzenlenen bir törenle aldılar. 

***

Selçuk'tan Knidos Antik 

Kenti’nde kazı çalışması

Selçuk Üniversitesi’nin denetim ve başkanlığında 1988 yılından itibaren Knidos Antik Kenti’nde yürütülen kazı çalışmaları, köklü ve eski kazı alanlarından olma özelliği ile ön plana çıkıyor. 

***

'Ailelerin hayallerini gerçekleştiriyoruz'

Atakan Çakır İnşaat, Taahhüt Emlak San ve Tic. LTD, Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Atakan Çakır, “Ev sahibi olmak konusunda Konya’da birçok ailenin hayallerini yaptığı projelerle gerçekleştirdik. Şimdi 2018 projelerimizle hayalleri olan aileleri ev yapmak istiyoruz” dedi.

***

Selçuklu'daki havuzlara

en temiz havuz belgesi 

Selçuklu Belediyesi kontrolündeki Sancak Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Mehmet Akif Mahallesi Sosyal Tesis Havuzu, denetimlerden başarı ile çıkarak Konya'nın en temiz havuzu seçildi     

***

'Engelli dostu bir belediyeyiz'

Seydişehir  Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Anabağlar Mahallesi'nde ikamet eden görme engelli ,İbrahim Tekinay ve Tevfik Savan'ı ziyaret etti.

***

Hasanköy Caddesi’ndeki

çalışmalar tamamlanıyor 

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Kalfalar Mahallesi Hasanköy Caddesi’nde sürdürülen çalışmaları denetledi.

***

CHP Parti Meclisi'ne girin 

ilk ilçe başkanı oldu

CHP’nin 36. Kurultayında Konya’dan Parti Meclisi'ne Ereğli İlçe Başkanı Bülent Ecevit Tatlıdil’in seçilmesi ve Gülsüm Filorinalı’nın yeniden Yüksek Disiplin Kurulu Üyeliğine Seçilmesi üzerine birlikte il binasında basın toplantısı düzenleyen CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş…

***

Göynükkışla ve Yenikonak'a halı saha 

Hadim Kaymakamı Mustafa Berk Çelik ve Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu, ilçeye bağlı Göynükkışla, Yenikonak ve Selahaddin mahallelerini ziyaret etti. 

***

Bayrak sevgisini 

fotoğrafladılar 

Beyşehir'de Türk Bayrağı temalı fotoğraf yarışması sonuçlandı. Yarışmada en çok beğeni alan ilk 10 fotoğraf seçildi. Yarışma sonunda dereceye giren isimlere sürpriz hediyeler verilecek

***

'Yerli ilaçlarla ilgili 

herhangi bir sıkıntı yok'

Konya Eczacı Odası Başkanı Adem Açıkgöz, ilaç sıkıntısı söylentilerine ilişkin, “Yerli ilaçlarda herhangi bir sıkıntı yaşandığını düşünmüyorum” dedi. 

***

Öğrenciler derse Fetih Suresi ile başlıyor

2017–2018 yılı eğitim öğretim yılı yarıl yıl tatilinin bitmesiyle birlikte ders zili yeniden çaldı.

***

Saka kuşu avlayan

kişiye ceza kesildi 

Akşehir'de, koruma altında olan saka kuşunu yakalayan kişiye,  Doğu Koruma Milli Parklar Akşehir Şefliği tarafından idari para cezası kesildi.

***

'Yüce milletimizle gurur duyuyoruz'

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara Emniyet Müdürlüğü önünde bacağından yaralanarak gazi olan Nuri Koyuncu, Kulu Belediye Başkanı Ahmet Yıldız'ı ziyaret etti. 

***

Ilgın'da servis 

araçlarına denetim

Ilgın ilçesinde, taşımalı eğitim kapsamında mahallelerden, ilçe merkezine öğrenci taşıyan servisler denetlendi. 

***

Konyalılar nüfus kaydında

ikinci sırada yer aldı 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Konya Bölge Müdürlüğü, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) 2017 sonuçlarına göre Türkiye’nin Hemşehri Profili hakkında bilgi verdi. 

***

Konya, sığır sayısında 1., koyunda 2. 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Konya Bölge Müdürlüğü, 2017 yılına ait Hayvansal Üretim İstatistikleri hakkında bilgi verdi. 

***

En çok atık pil toplayan 

muhtarlar ödüllendirildi

Mahalle Muhtarları Arası Atık Pil Toplama Kampanyası'nda dereceye giren muhtarlar ödüllendirildi. Kampanya kapsamında 1 tona yakın atık pil toplandı.

***

Toyota Otojen'den Avrupa fırsatı 

Konya Toyota Plaza OTOJEN, Şubat kampanyasında avantajlı seçeneklerin yanında Sevgililer Günü'ne özel sürpriziyle de fark oluşturuyor. 

***

Galatasaray’da iki eksik

Galatasaray, Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final rövanş maçında bugün Atiker Konyaspor ile karşı karşıya gelecek. 

***

Anadolu Kartalı Galatasaray’a hazır

Atiker Konyaspor, Ziraat Türkiye Kupası'nda Galatasaray ile bugün deplasmanda yapacağı çeyrek final rövanş maçının hazırlıklarını dün yaptığı son antrenmanla tamamladı.  

***

Bir kez daha!

Ziraat Türkiye Kupası’nın son şampiyonu Atiker Konyaspor unvanını koruyabilmek için zorlu bir mücadeleye çıkıyor. 

***

Ereğlispor hayata döndü

Bölgesel Amatör Ligi’nde dün 16.haftanın erteleme maçları oynandı. 

***

Konya Büyükşehir 

seriyi sürdürüyor

Türkiye Erkekler Voleybol 1. Lig’de mücadele eden temsilcimiz Konya Büyükşehir Belediyesi, ligin 21.haftasında Bigadiç Belediyesi’nin konuğu oldu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.