banner5

Konya'da Günün Özeti!

Konya'da gün boyunca olup bitenleri sizler için derledik.

Konya'da Günün Özeti!

Konya'da gün boyunca olup bitenleri sizler için derledik.

06 Şubat 2018 Salı 18:43
Konya'da Günün Özeti!

'Turizm bütün şehrin işi'

Bayır Diamond Hotel ve Convention Center  Konya Genel Müdürü Kazım Öztoklu, “Turizm sadece turizmcinin işi değil aslında bütün şehrin işi. Şehirdeki herkes turizm elçisi. 2018 yılında Konya’nın turizm pastasında hedeflediği pastaya ulaşacağını düşünüyorum” dedi 

***

2018 yılı dolu dolu geçecek 

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şube Başkanıı Prof. Dr. Hayri Ertem, “Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi olarak 2018 yılı dolu dolu olarak Konyalı düşünürlerimizin ve yazarlarımızın istifadesine sunacağız” ifadelerini kullandı

***

Konya helvayı 

neden yapmasın?

Meydan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Meydan: Un var, şeker var, yağ var…

DSİ personeline afet 

bilinci eğitimi verildi

DSİ 4. Bölge Müdürlüğü (Konya) personelineSivil Savunma, Temel Afet Bilinci ve KBRN (Kimyasal-Biyolojik-Radyolojik-Nükleer) eğitimi verildi. 

***

Terör propagandası yapan 10 kişi gözaltında 

Sosyal medya üzerinden terör örgütü propagandası yaptığı iddia edilen 10 kişi gözaltına alındı.

***

FETÖ/PDY operasyonu: 53 gözaltı  

43 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) mahrem imamlarına yönelik soruşturma kapsamında gözaltı sayısı 53'e çıktı. 

***

Kaçak avcılara 28 bin lira ceza kesildi 

Aksaray'da gerçekleştirilen denetim ve kontrollerde kaçak avlandığı iddia edilen kişilere toplam 28 bin lira idari para ve tazminat cezası uygulandı. 

***

Büyükşehir’den hafızlar

için Daru’l Huffaz 

Konya Büyükşehir Belediyesi, hafızların hafızlıklarını sağlamada yardımcı olmak ve hafızlığını yarıda bırakmış kişilerin hafızlıklarını tamamlamasına imkan vermek amacıyla Türkiye’de belediyelerde ilk defa “Daru’l Huffaz” Hafızlık Sağlama Merkezi açıyor. 

***

Hava kirliliğine karşı

doğalgaz yaygınlaşmalı

Kış aylarının gelmesi ile ısınmaya bağlı yakıtlar nedeniyle Konya’da hava kirliliği değerleri arttı. Yrd. Doç. Dr. Fatma Kunt hava kirliliğinin en çok evsel ısınma emisyonlarından kaynaklandığına dikkat çekti 

***

Teşvik belgesi yatırım tutarı 2 milyarı geçti

Son yıllarda üretimi ve girişimciliği desteklemek, istihdamı artırmak amacıyla özel sektöre yönelik devlet destekleri artırıldı.

***

Zabıta’dan Gazi'ye geçmiş olsun ziyareti

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin Afrin kentindeki teröristlere karşı yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtı’nda yararlanarak gazi olan Konyalı Uzman Çavuş Serkan Köroğlu’na geçmiş olsun ziyaretleri devam ediyor.  

***

Bayrağı indirmeyeceğiz!

Afrin’de teröristlerce gerçekleştirilen havan saldırısında yaralanarak gazi olan Konyalı Tank Uzman Çavuş Serkan Köroğlu, “İnşallah bizler sayesinde bu vatan ezilmeyecek. Bu bayrak inşallah her zaman göklerde kalacak” dedi

***

Kaçırılan Altın Taç, Türkiye’ye iade edildi 

Türkiye’den yasa dışı yollarla kaçırılan ve İskoçya’nın Edinburgh şehrinde ele geçirilen, ayrıca MÖ 4’ncü yüzyıla ait olan Altın Taç, Türkiye’ye iade edildi

***

Tarım raporu hazırlanacak

Meram'da çiftçilerle biraraya gelen AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, "Ülkemizin 7 bölgesine de gidip farklı tarımsal alanlardan çiftçilerimizi, üreticilerimizi ve onların temsilcilerini dinleyeceğiz. Onları daha mutlu edebilmek için bir rapor hazırlayacağız" dedi.

***

'İhtiyaçlara göre yol haritasını belirliyoruz'

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Hasbihal buluşmaları kapsamında Taşağıl Mahallesinde  vatandaşlarla bir araya geldi. 

***

'Sultanların kabirlerinin

yerinin önemi büyüktür'

Selçukya Perşembe sohbetleri şehre değişik pencerelerden ışık tutmaya devam ediyor. 

***

İYİ Parti İl Başkanlığı'ndan

kan bağışı kampanyası  

İYİ Parti Konya İl Başkanlığı, Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Operasyonu kapsamında kan bağışında bulundu. 

***

Sosyal Denge Sözleşmesi

motivasyonu sağlayacak

Belediyeler arasında 2018-2019 yılları için yeniden sözleşme imzaladıklarını belirten Bem-Bir-Sen Konya Şubesi Başkanı Sait Közoğlu, "Sosyal Denge Sözleşmesi’nin asıl amacı motivasyondur" dedi 

***

'İhtiyaçlara göre yol haritasını belirliyoruz'

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Hasbihal buluşmaları kapsamında Taşağıl Mahallesinde  vatandaşlarla bir araya geldi. 

***

Selçuk’ta 1. Konya Kitap Fuarı protokolü 

Selçuk Üniversitesi ve Eylül Fuar Organizasyon LTD. ŞTİ ortaklığında 1. Konya Kitap Fuarı için protokol anlaşması imzalandı. 

***

Ereğli'de zabıta ekipleri 

kafeteryaları denetledi 

Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Tarım Müdürlüğü personellerinden oluşan heyet Ereğli’de faaliyet gösteren kafeteryaları denetledi. 

***

Şeker ameliyatı oldu şeker 

hastalığından kurtuldu

Halk arasında “şeker ameliyatı” olarak bilinen Diyabet Cerrahisi, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde başarılı bir şekilde uygulanmaya devam ediyor. 

***

Seydişehir HEM'de işaret dili kursu açıldı 

Seydişehir ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi (HEM) Müdürlüğü tarafından işaret dili kursu açıldı. 

***

'Temiz yiyeceğiz, 

temiz tüketeceğiz'

Doç. Dr. Murat Şimşek, “Müslümanlar helal ve karama dikkat edecek. Temiz yiyecek, temiz üretecek ve ürettiklerinin pazarlamasını da nezaket kuralları çerçevesinde yapacak” dedi

***

'İmam Matüridi itikadi mezhep imamımız'

Selçuk Üniversitesi İmam Matüridi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından “İmam Matüridi Araştırmaları Çalıştayı” gerçekleştirildi. Çalıştayda, Matüridiliğin önemi, öncesi, sonrası ve geleceği tartışıldı. 

***

Selçuk’ta 1. Konya Kitap Fuarı protokolü 

Selçuk Üniversitesi ve Eylül Fuar Organizasyon LTD. ŞTİ ortaklığında 1. Konya Kitap Fuarı için protokol anlaşması imzalandı. 

***

Kur'an-ı Kerim okunacak

Mehmetçiğe dua edilecek

Selçuklu Belediyesi Mehmetçiğe destek amacıyla "Kuran-ı Kerim ve Mehmetçiğe Dua Gecesi" düzenliyor. Başkan Altay, " Vatan savunması deyince tereddütsüz ölüme koşan kahramanların nesliyiz" dedi 

***

Başkan Özgüven

duygulandırdı 

Halk Günü'nde Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, Afrin’de görev yapan Binbaşı Korhan Bülent Harpu'u ailesi ile telefonda görüştürmesi duygusal anların yaşanmasına sebep oldu. 

***

Mehmetçik için bir 

ton şeker bağışladılar 

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’e yönelik düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı’na STK'lar ve halktan destek gelmeye devam ediyor. 

***

Yöntem Koleji'nden Mehmetçiğe dua

Toplumsal ve kültürel alanda yapmış olduğu farkındalık çalışmaları ile ön plana çıkan Yöntem Koleji,eğitim ve öğretim yılının ikinci yarısına  Afrin'deki operasyon da mücadele eden kahraman Mehmetçiklerimiz ve şehitlerimiz için duayla başladı. 

***

İmam Hatipli öğrenciler Fetih süresini okudu 

STK İmam Hatip Okulları platformu Konya Koordinatörlüğü ve Konya İl Milli  Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği  ile Konya’da bulunan İmam Hatip Ortaokullarında ve Liselerinde 2017- 2018 Eğitim Öğretim yılının ikinci yarısı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin Zeytin Dalı Harekatına destek olmak amacıyla Fetih Süreleri okundu. 

***

Direniş Karatay için 

HU isimli rap şarkı 

Başrollerinde Mehmet Aslantuğ, Fikret Kuşkan, Yurdaer Okur gibi usta isimlerin oynadığı ve 9 Mart’ta vizyona girmeye hazırlanan “Direniş Karatay” filmi için SOKAKKAFASI lakaplı internet fenomeni şarkıcı Yener Çevik muhteşem bir rap şarkı yorumladı.

***

Ortalama Hanehalkı Büyüklüğü azaldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Konya Bölge Müdürlüğü Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre 2017 yılına ait Konya’nın Ortalama Hanehalkı Büyüklüğü  hakkında bilgi verdi. 

***

İzmir Fuarı’nda Şakalak 

Tarım ilgi odağı oldu 

Toprak işleme noktasında geliştirdiği yeni pullukları, son teknoloji ekim makineleri ile Türkiye’nin lider üreticilerinden olan Şakalak, İzmir Fuarı’nı da verimli tamamladı

***

İzmir Konya’ya rakip olamaz!

Fuar özel sayfasının ikinci bölümünde çiftçiler ile üretici firmaların Konya ile İzmir Fuarı arasındaki kıyaslama ve görüşlerini sizlerle buluşturuyoruz.

***

Gökhan Zengin: Futbol adına utanç verici

Konya Süper Amatör Küme’de Beyşehir Belediyespor ile Karapınar Belediyespor arasında oynanan futbol müsabakası, 88. dakikada Beyşehirli taraftarların sahaya girmesi ile hakem Selçuk Keklik tarafından tatil edildi. 

***

‘Çok değerli 1 puan’

Zonguldak Kömürspor deplasmanından 0 – 0 beraberlikle dönen TFF 2. Lig temsilcimiz Konya Anadolu Selçukspor Teknik Direktör Alper Avcı yaptığı açıklamalarda, “Deplasmandan aldığımız bir puanın değerini ilerleyen haftalarda göreceğimize inanıyorum" dedi.

***

Bölgesel’de erteleme 

maçları bugün oynanacak

Bölgesel Amatör Ligi 7. Grup’ta bulunan ve alt sıralardan kurtulmak isteyen temsilcimiz Konya Ereğlispor, 16.haftanın erteleme maçında Mut İdman Yurdu ile karşı karşıya gelecek. 

***

Selçuklu’da Will Daniels 427 sayı üretti

Türkiye Basketbol 1. Lig’de mücadele eden temsilcimiz Selçuklu Belediyespor ligde üst sıralardaki yerini koruyor. 

***

Ahmet Karademir’e 

milli takımdan davet

U14 Milli Takımının, Makedonya ile oynayacağı hazırlık maçlarının aday kadrosu belli oldu. Kadroda Konyaspor 14 takımının yıldız adayı futbolcusu Ahmet Karademir de yer aldı.

***

Galatasaray Anadolu 

Kartalı’na hazırlanıyor

Galatasaray Futbol Takımı, Ziraat Türkiye Kupası'nda temsilcimiz Atiker Konyaspor ile yarın yapacağı çeyrek final rövanş maçının hazırlıklarına 1 günlük iznin ardından dün başladı.

***

En iyi 11’de Konyaspor’dan iki oyuncu

Spor Toto Süper Lig’de 20.hafta oynanan maçlarla sona erdi. 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.