banner5

Konya'da Günün Özeti!

Konya'da gün boyunca olup bitenleri sizler için derledik.

07 Aralık 2017 Perşembe 19:48
Konya'da Günün Özeti!

Konya'dan ABD'ye Kudüs tepkisi 

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma ve Tel-Aviv’deki Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararı, Konya'da büyük tepki çekti. STK'lar, iş dünyası ve vatandaşlar kararın kabul edilemez olduğunu belirterek, "Kudüs namusumuzdur" vurgusu yapıldı.

***

Kudüs yürüyüşü Konya’dan başlamalı

Konya Aydınlar Ocağı’ndaki Selçuklu Salı Sohbetleri’ne Kudüs damgasını vurdu.  Hâfız Ali İnan, Kudüs’e Kutlu Yürüyüşün Konya’dan ve dualar eşliğinde başlaması gerektiğini ifade etti. 

***

'İmam Hatip nesli Kudüs 

için mücadeleye hazır'

ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in Başkenti yapma girişimine tepki gösteren TİMAV Başkanı Abdullah Ecevit Öksüz, "İmam Hatip nesli, Kudüs ve Mescid-i Aksa için her türlü mücadeleye hazırdır" dedi.

***

'Kudüs'te oynanan oyunlara 

asla sessiz kalmayacağız'

Türkiye Belediyeler Birliği ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak ilan etmesine yönelik çabalarını kabul etmediklerini belirterek, “Kudüs üzerine oynanan oyunlara ülkemiz ve milletimiz asla sessiz kalmayacaktır” dedi.

***

 'Kudüs ile ilgili alınan bu 

karar yok hükmündedir'

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdığını açıklamasının ardından AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı yazılı açıklama yaptı. 

***

Kaçak at kesimi

yapıldığı iddiası

Kaçak at kesimi yapıldığı iddialarına üzerine inceleme başlatıldı.

***

KOMEK'te acil sağlık eğitimi verildi 

Bozkır'da 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası etkinlikleri kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü Bozkır 1 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu görevlilerince, Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları Bozkır Eğitim Merkezinde eğitim verildi. 

***

Otomobil kamyon

ile çarpıştı: 1 yaralı

Beyşehir'de, muz yüklü kamyonla çarpışan otomobilin sürücüsü yaralandı.

***

Organ bağışının önemini

anlattı, dünya ikincisi oldu

12 yaşındaki Ümmü Gülsüm Topçu, trafik kazasında vefat eden arkadaşının organlarının bağışlanmasından etkilenerek çizdiği resimle uluslararası yarışmada ikinci oldu.

***

Biri iş yeri sahibini oyaladı

diğeri kasadaki paraları çaldı

Bir büfeye gelen iki şüpheliden birinin işyeri sahibini oyalarken diğerinin kasa bölümünden 5 bin 500 lira çaldığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı. 

***

'1200’lü yılların Konya’sı resmediliyor'

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan İrfan Kültür Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

***

744. Vuslat törenleri başladı

Hazreti Mevlana'nın 744. Vuslat Yıl Dönümü etkinlikleri, Vali Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek katıldığı "Şems-i Tebrîzi Türbesi Ziyareti" ile başladı. Bu yılki törenlerin teması ise Hz. Mevlana'nın birleştirici anlayışının vurgulanacağı 'Kardeşlik Vakti' olarak belirlendi.

***

Çelikkayalar AVM'den 

‘Hayırlı Cuma' indirimi

Tüketiciye daha hızlı ve kolay ulaşmayı hedefleyen Çelikkayalar, Tüm dünyada 'Black Friday', yani 'Kara Cuma' adı ile indirim günleri ilan edilmesine tepkisini koyarak  ‘Hayırlı Cuma’ kampanyasını başlattı.

***

Mevlana törenleri için 

konulan kandil kaldırıldı!

Hz. Mevlana’nın 744. Vuslat Yıldönümü Etkinlikleri (Şeb-i Arus) bugün başladı. 

***

'Türbe Önü Buluşmaları' başlıyor

Hz. Mevlâna'nın 744. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri (Şeb-i Arus) programı kapsamında, “Türbe Önü Buluşmaları” adı altında bu yıl farklı etkinliğe imza atılıyor.

***

Konuk'a üstün hizmet ödülü 

2’nci Kooperatifler Fuarı, Ankara’da düzenlenen törenle açıldı. PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk’a “Üstün Hizmet” ödülü verildi. Başkan Konuk, "Kooperatifçilik basamak gibidir, üyelerin refahı çıkılan basamak sayısı arttıkça yükselir" dedi.

***

Bilime adanmış bir ömür: Prof. Dr. Murat Çizakça

KTO Karatay Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi İslam Ekonomisi ve Finans Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Çizakça, Avrupa’nın önde gelen akademik platformlarından Avrupa Bilim Vakfı, Hakemler Kurulu Üyeliğine seçildi.

***

Tarımsal sulama 

yatırımlarına destek

Tarımsal faaliyetler için geliştirilen modern basınçlı bireysel sulama sistemi yatırımlarında mal alım tutarının yüzde 50'si kadar destek sağlanacak.

***

Büyükşehir'in çalışmaları 

akademik tez konusu oldu

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen başarılı çalışmalar akademik tez çalışmasına konu oldu. 

***

Özel Türmak'tan öğrencilere farklılık 

Özel Türmak Okullarında "Bağımsız Nesille Yolculuk Serüveni" isimli e-Twinning Projesi kapsamında farkındalık uygulamalarına yer veriliyor.

***

Eczacılara mesleki eğitim

Eczacılara Yönelik Mesleki Eğitim ve Gelişim Toplantıları'nın Konya ayağı Selçuk Ecza Deposu Yönetim Kurulu Başkanı M. Sonay Gürgen katılımıyla gerçekleştirildi

***

Bilime adanmış bir ömür: Prof. Dr. Murat Çizakça

KTO Karatay Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi İslam Ekonomisi ve Finans Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Çizakça, Avrupa’nın önde gelen akademik platformlarından Avrupa Bilim Vakfı, Hakemler Kurulu Üyeliğine seçildi.

***

Harflerin Dili sergisi açıldı 

Selçuk Üniversitesi Mevlana Araştırmaları Enstitüsü tarafından, Hz. Mevlana’nın 744. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri kapsamında, Mevlana, Mevlevilik ve Mesnevi ile ilgili yazma eserlerin tablolarından oluşan “Harflerin Dili” isimli sergi açıldı.

***

'Tüm çalışanlar kadrolu olmalı, 

farklı istihdam son bulmalı'

Türk Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Hamza Olgun, “Türk Sağlık-Sen olarak kamuda taşerona ve  çok büyük hak kayıplarının olduğu 4-C modeline yıllardır karşı duruyor  ve sonlanması gerektiğini düşünüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı'nın yaptığı açıklama ile bunları sonlandıracak olmalarını ilan etmesi çok önemlidir. Umarız ki; kamu bir daha taşeron ve 4-C gibi emek ve hakkın sömürüldüğü, kölelik düzenlerinin yansıması olan çalışma biçimlerine tenezzül etmez" dedi. 

***

Selçuk’ta 'İle Mecnun'

oyunu sahneleniyor

Hz. Mevlana'nın eserlerinden ve hayatından hareketle oluşturulmuş "İle Mecnun" isimli tek perdelik tiyatro oyunu, Şeb-i Arus haftası boyunca Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı’nda izleyici ile buluşacak.

***

'Kudüs, İslam Aleminin beka mevzuudur'

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, basın açıklaması gerçekleştirdi. Başkan Toru, “Filistin özgürleşmedikçe intifadanın bitmesi düşünülemez" dedi 

***

'Kudüs insanlığın ortak mirasıdır'

ABD Başkanı Trump’un Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdıklarını açıklaması tüm yurtta infial uyandırdı. 

***

'Bu karar Müslümanlar 

için yok hükmündedir'

 Amerika Birleşik Devletlerinin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdığı ve İsrail’deki Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma planı ile ilgili kınama mesajı yayınlayan Başkan Hançerli, bütün Müslümanlara birlik ve beraberlik çağrısında bulundu. 

***

Karatay'dan bin 200

konutluk yeni proje 

Yaptığı toplu konut hamleleri ile Karatay'ın marka değerini sürekli yükselten Karatay Belediyesi, şehrin merkezinde Mevlana Türbesine yürüme mesafesinde 24. Toplu Konut Hamlesi olan bin 200 dairelik Kerimdede Toplu Konut Yapı Kooperatifini düzenlediği basın toplantısı ile tanıttı. 

***

'Her iki merkezde Konya'ya 

değer katacak donanıma sahip'

Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükçü ve Yönetim Kurulu üyeleri Selçuklu Belediyesi tarafından Konya'ya kazandırılan Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi (SOBE) ve Selçuklu Kongre Merkezi’ni ziyaret etti

***

Dedeman Kadınlar Kulübü'nden muhteşem gece 

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında “Kadınla Daha Güzele...” sloganıyla yola çıkarak, Konya’da farklı sektörlerde kariyer yapan başarılı kadınları biraraya getiren Dedeman Konya Kadınlar Kulübü, kuruluşunun 1.yılında yine muhteşem bir geceye imza attı.

***

Anadolu çıkışını 

sürdürmek istiyor

Son 4 maçında 3 galibiyet 1 beraberlik alan Konya Anadolu Selçukspor Pazar günü evinde oynayacağı Bugsaşspor maçını da kazanarak çıkışını sürdürmek istiyor.

***

Atiker Konyaspor’a ilginç ceza

Bursaspor maçının ardından çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle PFDK’ya sevk edilen Atiker Konyaspor taraftarı hakkında karar verildi. 

***

Selçuklu Belediyespor yemekte buluştu

 Selçuklu Belediyesi Futbol Takımı sporcuları, antrenörleri ve yöneticileri moral yemeğinde bir araya geldi. 

***

Karabükspor maçını 

Barış Şimşek yönetecek

Süper Lig’in 15. haftasında oynanacak mücadelelerde düdük çalacak hakemler açıklandı. 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.