banner5

Şimdi destek zamanı!

Konya’da ilklere imza atan Konya Sınav Koleji, okullararası basketbol müsabakalarında Konya şampiyonu olmasının ardından, büyük engelleri aşarak Türkiye şampiyonluğuna koşuyor.

Şimdi destek zamanı!

Konya’da ilklere imza atan Konya Sınav Koleji, okullararası basketbol müsabakalarında Konya şampiyonu olmasının ardından, büyük engelleri aşarak Türkiye şampiyonluğuna koşuyor.

05 Nisan 2018 Perşembe 19:35
Şimdi destek zamanı!

Konya Sınav Koleji Konya’yı temsil edecek!

Sınav, Konya’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonası’nda şehrin desteğini yanında görmek istiyor

Konya Okullararası Basketbol Şampiyonası’nda 1. olan Konya Sınav Koleji B Takımı, Adana ve Adıyaman’da yapılan çeyrek final ve yarı final maçlarını geçerek adını finale yazdırdı. Konya’da bir ilki gerçekleştiren Sınav Koleji, burada yapılacak olan finallerde ev sahibi olmanın avantajını kullanmak istiyor. Konya Yenigün Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan başarının mimarları, Türkiye Şampiyonu olacaklarını yürekten inanıyor.

‘ANADOLU’YU TEMSİL EDEN BİR TAKIM OLDUK’

24 – 28 Nisan tarihleri arasında Konya’da yapılacak olan Türkiye Okullararası Basketbol Şampiyonası finalleri öncesinde açıklamalarda bulunan Sınav Koleji Müdürü Muhammed Yavuz Gürbüzer, bu turnuvada Konya ve Anadolu’yu temsil edeceklerini ifade etti. Yenigün Gazetesi’ne konuşan Gürbüzer, “Okulumuzun Genç B takımı Ekim ayından bu yana uzun bir maratondaydı. 4 bölgeden yüzlerce takımın katıldığı turnuvada son 8 takım arasına kalmayı başardılar. Okulumuzda yönetim kurulumuz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, velilerimiz ile aynı çatı altında güzel bir aile olduk. Bu başarı uzun bir uğraşın sonucu. Hep beraber inanarak başardık. Bu takımda bulunan arkadaşlarımız yıllardır müsabık sporcu. Büyük emekler veriyorlar. Aileleri ve kendileri maddi, manevi destek oluyorlar. Geldiğimiz noktada son 8 takım arasına kalmak, Konya’da yapılacak finallerde bu başarıyı elde etmek, Konya’yı temsil edecek olmak gerçekten gurur verici. 6 İstanbul, 1 İzmir takımı var. Bu yüzden sadece Konya değil Anadolu’yu temsil edecek bir takım olduk biz. Tabi rakiplerimiz çok güçlü. Üst liglerde profesyonel olarak mücadele eden takımların altyapısı olan ekipler var rakiplerimizin arasında. Son iki senedir hem A hem B takımımız ile yarı finalde mücadele etmiştik. Bu sene bu arkadaşlarımıza nasip oldu ve finale yükseldiler. Buraya da zor takımları eleyerek geldik. Adıyaman’da Ankara birincisi Özel Arı Koleji’ni 94-71 gibi ezici bir üstünlük ile yendi takımımız. Alınteri ile emek ile mücadele ile buraya kadar geldiler” dedi.

‘DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜRLER’

Kendilerine ve takımlarına destek olan herkese teşekkür eden Gürbüzer, “Bu takımımızın hocası Sertaç Kursav. Her zaman bu çocuklarımızın yanında oldu. Kendisine şahsım ve kururum adına çok teşekkür ediyorum. Yine ismi ön planda olmayan İbrahim Öz gerçeği var. Takımımızın maç önü maç sonu organizasyonları ile ilgileniyor. Ona teşekkür ediyorum. Takımımızın sürekli yanında olan yönetim kurulumuz Tevfik Kart, Mustafa Özkök, Galip Ünal ve Fatih Doğancı, sadece spor anlamında değil eğitim noktasında da gerekli tüm desteği verdiler. Yakalanan başarıların ardından takımımıza sürpriz primler verdiler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bir de okuldaki öğretmenlerimize değinmek gerekiyor. Çocuklarımızın maçlardan dolayı derslerden geri kalmamaları için ek derslerle sürekli olarak destek oldular. Öğrencilerimiz eğitim alanında da geri kalmadı. Kendilerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

‘KONYA’NIN DESTEĞİNİ BEKLİYORUZ’

Türkiye Şampiyonası’nın Konya’da yapılacağına dikkat çeken Muhammed Yavuz Gürbüzer, Konya’dan destek beklediklerini belirterek, “Konya’da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’nda Konya’yı temsil edeceğiz. Maçlarımıza tüm basketbolseverleri, tüm okulları bekliyoruz. Maçlarımız büyük ihtimalle Atatürk Spor Salonu’nda oynanacak. İnşallah Konya’nın desteği ile bu takım Konya’da bu kupayı kaldıracak. Ben destek veren herkese yeniden teşekkür ediyorum. Biz inandık, başarı inananlarındır” dedi ve sözlerini sonlandırdı.

‘BU BİR EKİP İŞİ’

Konya Sınav Koleji’nde başarının mimarlarından olan takım antrenörü Sertaç Kursav, herkesin desteğini en iyi şekilde gösterdiğini, şimdi Konya spor kamuoyunun desteğine ihtiyaçları olduğunu ifade ederek, “Adıyaman’da yarı finalleri geçerek Konya’da yapılacak olan finallere kaldık. Uzun süre sonra Konya’ya yatırım anlamında bu başarı armağan edildi. Bu bir ekip işi. Yönetimimiz ve bize destek verenler ile inandık ve başardık. Konya’yı temsil etme hakkını kazandık. Bundan sonra önümüzde finaller var. Konya’nın desteğini bekliyoruz” şeklinde görüş belirtti.

‘KONYA’NIN VE ANADOLU’NUN GURURU’

Konya Sınav Koleji Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Hikmet Karaman ise, bu başarının tüm Konya’ya ait olduğunu ve verilecek destek ile kupayı kaldırmak istedikleri söyledi. Karaman açıklamasında, “Burada bulunan öğrencilerimiz okulumuzun B takımını oluşturuyor. Bizim yüzümüzü kara çıkarmadılar. Geçen yıl yakalanan başarıyı bu yıl da devam ettirdiler. Özellikle Adıyaman’da elde etmiş oldukları başarıdan dolayı hepsini teker teker tebrik ediyorum. Konya’da oynanacak olan finallerde de hedeflerinin birincilik olduğunu biliyorum. İnanıyorum ve güveniyorum bunu başaracaklardır. Tabi bu başarı sadece Konya Sınav Koleji’ne ait değil. Konya’nın başarısıdır. Finallerde 1 Konya, 1 İzmir, 6 İstanbul takımı var. Bu Konya ve Anadolu için büyük bir gururdur. Konya halkının finallerde takımımızı yalnız bırakmayacağına inanıyoruz. Takımımız ve öğrencilerimize desteklerini esirgemesinler” ifadelerini kullandı.

‘BİZ BİR AİLE OLDUK’

Konya Sınav Koleji’nde yakalanan başarının en önemli mimarları olan genç basketbolcular, Konya’da yapılacak olan finallerde şampiyon olmak ve bir ilki gerçekleştirmek istediklerini belirtti. İlk olarak Takım Kaptanı Ali Emir Arslan, takım olmaktan çok aile gibi olduklarını ifade ederken, diğer sporcular da açıklamalarda bulundu. İşte Konya Sınav Koleji takımının açıklamaları…

‘KONYA’DA İLK OLMAK İSTEDİK’

İsmim Ali Emir Arslan. Konya Sınav Koleji’nde okuyorum. Konya Sınav Koleji Basketbol Takım kaptanıyım aynı zamanda. Takım arkadaşlarımızla uzun süredir birlikte oynuyoruz. Aynı takım içinde 8 senedir birlikte olduğumuz arkadaşlarım var. Artık biz bir takım olmaktan çıktık, aile gibi olduk. Yakaladığımız başarının en büyük sebebi bizim bir aile olmamız. Okulda da aynı şekilde yönetim kurulumuz, öğretmenlerimiz sürekli olarak sahip çıktı bize. Son olarak Adıyaman’da güzel bir başarı elde ettik ve Konya’da yapılacak olan finallere katılma hakkı kazandık. Biz orada kendimize çok güvendik. Konya’da ilk olmak istedik. Okulumuzun yönetim kurulu üyeleri, antrenörümüz, okul müdürümüz, öğretmenlerimiz, ailelerimiz, arkadaşlarımız yani herkes inandı ve güvendi bize. Biz de onların güveni ile orada şampiyon olduk. Konya’da oynanacak olan finallerde tek Anadolu takımı biziz. Bu bölgeden oraya adını yazdıran ilk takımız ayrıca. Konya’daki hedefimiz tabi ki şampiyonluk. Birinci olabilmek için mücadele edeceğiz. 

‘BİRBİRİMİZE SÜREKLİ OLARAK GÜVENDİK’

Adım Bera Öztürker. Konya Sınav Koleji Basketbol Takımı’nın ikinci kaptanıyım. Aslında bizim ilk hedefimiz Konya şampiyon olmaktı. Ama biz bunu hedef olarak görmedik. Zaten başaracağımızı biliyorduk. Konya’da şampiyon olmamızın ardından Adana’ya çeyrek finallere gittik. Sürekli olarak yönetim kurulumuzun desteğini hissettik şehir dışında oynadığımız maçlarda. Maç kazandıkça özgüvenimiz arttı. Takım olarak birbirimize sürekli olarak güvendik. Yakalanan başarıda en büyük etki bu. Adıyaman’da da çok zor maçlar oynadık. Ankara birincisini orada 23 sayı farkı ile yendik. Bu da büyük bir başarı. Çok güçlü bir takım. Umarım bu başarımız Konya’daki finallerde de devam eder ve şampiyon oluruz. Biz bu doğrultuda çalışıyoruz ve başaracağımıza inanıyoruz. Ayrıca biz artık sadece Konya Sınav Koleji için değil Konya için mücadele ediyoruz. Okulumuzdaki arkadaşlarımızın desteğini sürekli olarak hissediyoruz zaten. Diğer okullarda bulunan arkadaşlarımızı ve Konyalı sporseverleri de yanımızdan görmek istiyoruz.

‘HEDEFİMİZE ULAŞTIK’

Ben Kaan Aktuna. Takımımızın üçüncü kaptanıyım. Biz ilk olarak bu yola çıktığımızda hedefimiz ilk 8 takım arasına kalabilmekti. Bunu başardık. Okul yönetimimizin bu konuda desteği çok büyük, teşekkür ediyorum. Kaptanımız Ali Emir’in de dediği gibi biz bir aileyiz artık. Artık bundan sonraki hedefimiz Konya’da Türkiye şampiyon olmak. Bunu başaracak kaliteye sahibiz. Takım içinde çok güzel bir uyum var. Hepimiz birbirimizi tanıyoruz artık. İnşallah kupa Konya’da kalacak.

‘ELİMİZDEN GELENİN FAZLASINI YAPMALIYIZ’

Adım Berke Torun. Takım arkadaşlarımızla sürekli olarak birbirime destek olduk ve bunun sonunda başarı geldi. Takım içinde ve dışında beraberliğimizi hiç kaybetmedik. Birbirimizi hep motive ettik. Okul yönetimimizin ve ailelerimizin de desteği ile son 8 takım arasına kaldık. Umarım elimizden gelenin fazlasını yapabiliriz ve Türkiye birincisi oluruz. 

‘FİNALLERDE İYİ İŞLER YAPACAĞIZ’

Ahmet Kadir Öztabak. Ben Sınav Koleji ailesine biraz geç katıldım. Ancak katıldığım için çok mutluyum. İyi ki buradayım. Adıyaman’daki yarı finallerde neler yapabileceğimizi herkese gösterdik. İnancımız ve duruşumuzla buraya kadar geldik. Ben takım arkadaşlarımın tamamına güveniyorum. Türkiye Şampiyonası’nda da iyi işler yapacağımız inanıyorum. 

‘İLK 8’E KALMAK BÜYÜK BAŞARI’

Ben Mehmet Berzan Özdoğan. Ben de bu sene katıldım arkadaşlarıma. Arkadaşlarım bana çok destek oldu. O yüzden çok kısa bir süre içinde takımımıza uyum sağladım. Bu birliktelik ile benim ilk turnuvamda çok güzel bir başarı elde ettik. İlk 8’e kalmak bizim için çok büyük bir başarıydı. İnşallah finallerde de en iyisini yapıp şampiyon olmak istiyoruz. Bütün arkadaşlarıma ve destek olan herkese teşekkür ediyorum.

‘TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLABİLİRİZ’

Adım Mehmet Can Taşpınar. Adıyaman’da yarı finalleri geçtik ve son 8 takım arasına kaldık. Aslında ben daha yolun başında olduğumuzu düşünüyorum. Türkiye şampiyonu olabiliriz. Bunu başaracak gücümüz var. Ankara’nın en iyi takımını yendik. İstanbul takımlarını da yenebiliriz. Sadece fizik olarak bizden iyiler ancak basketbolda sadece fizik yeterli olmuyor. İnşallah kupayı kazanırız. 

‘NELER YAPABİLECEĞİMİZİ GÖSTERDİK’

Ben Emir İyigönül. Takımımıza bu sene katıldım. Okul yönetimimiz, öğretmenlerimiz, ailelerimiz bize çok destek oldular. Adıyaman’da neler yapabileceğimizi gösterdik. İnşallah Konya’da oynanacak olan maçlarda Türkiye şampiyonluğuna ulaşabiliriz. 

‘ŞİMDİ BİLBOARLARA BAKSINLAR’

Adım Ahmet Öge. Biz bu yola çıkmadan önce birbirimize söz verdik ve inandık. Bize ‘yapamazlar’ diyenler oldu. Şimdi bilboardlara bakıp tekrar düşünsünler.

‘ALLAH’IN İZNİYLE ŞAMPİYON OLACAĞIZ’

Ben Eymen Arslan. Bu takıma ve okula yeni katıldım. Daha önce de okul takımlarında oynamıştık ama bu kadar başarılı olamamıştık. O dönemlerde Ankara ve İstanbul takımlarına karşı hep kaybetmiştik. Bu sefer iyi bir kadro ile kendimize inanarak son 8’e kalmayı başardık. Allah’ın izni ile şampiyon olacağız. 

MUHAMMED SAYDAM

Son Güncelleme: 06.04.2018 14:42
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner50