banner5

Hamilelere ve Emziren Annelere Özel Omega 3 Desteği: Zade Vital® Omega 3 Balık Yağı Premium Pregnancy ve Premium Breastfeeding

Türkiye’nin ilk sağlıklı yaşam markası Zade Vital® tarafından hamilelere ve emziren annelere özel olarak geliştirilen Omega 3 balık yağı, hamilelik ve emzirme dönemlerinin en büyük destekçisi olarak sadece doktor ve eczacı danışmanlığında toplumla buluşuyor.

Hamilelere ve Emziren Annelere Özel Omega 3 Desteği: Zade Vital® Omega 3 Balık Yağı Premium Pregnancy ve Premium Breastfeeding

Türkiye’nin ilk sağlıklı yaşam markası Zade Vital® tarafından hamilelere ve emziren annelere özel olarak geliştirilen Omega 3 balık yağı, hamilelik ve emzirme dönemlerinin en büyük destekçisi olarak sadece doktor ve eczacı danışmanlığında toplumla buluşuyor.

05 Ekim 2017 Perşembe 17:53
Hamilelere ve Emziren Annelere Özel Omega 3 Desteği: Zade Vital® Omega 3 Balık Yağı Premium Pregnancy ve Premium Breastfeeding

İnsan vücudunun sentezleyemediği ve mutlaka dışarıdan alınması gereken esansiyel (elzem) yağ asitlerinin en önemlilerinden olan Omega 3, yaşamın tüm evrelerinde çok sayıda metabolik faaliyetin sağlıklı devam etmesi için gerekli görülüyor. Yapılan  araştırmalarda Omega 3 (w-3) esansiyel yağ asitlerinin beyin, göz, kalp ve damar sağlığı açısından önemli olduğu belirtiliyor. Ancak bir çocuğun, bir yetişkinin veya hamile ya da emziren annenin günlük alması gereken EPA ve DHA oranları birbirlerinden farklılık gösteriyor. Bu nedenle  Zade Vital® Omega 3 Balık Yağı Serisi farklı yaş gruplarına en ideal Omega 3 desteği sağlamak için  yetişkin, hamile, emziren, çocuk ve genel destek olmak üzere beş ayrı segmentte geliştirilerek sadece doktor ve eczacı danışmanlığında toplumla buluşuyor.

Zade Vital®’den Hamilelere Özel Omega 3 Desteği

Hamilelik döneminde, balık yağlarında bulunan Omega 3 yağ asitlerinin gerek anne, gerekse bebeklerin sağlığındaki faydaları yapılan birçok çalışmada gösteriliyor. Kılavuzlarda hamilelik döneminde günlük 300 mg DHA takviyesi özellikle öneriliyor. Hamilelik döneminde Omega 3 balık yağı takviyesinin bebek ölümleri üzerinde azaltıcı etkisinin yanı sıra hamilelik sürecinin normal devam etmesi, bebeğin bilişsel, sinirsel ve görsel gelişimi, gebelikte kullanıldığında doğan bebeklerde soğuk algınlığı ile ilgili semptomları azaltma ve bir yaşına kadar alerjik reaksiyonlardan korunma gibi kullanım faydalarının olduğu belirtiliyor.

Zade Vital®’den Emziren Annelere Özel Omega 3 Desteği

Bebeğinizin en az 4 ay boyunca büyüme ve gelişmesini sağlayacak tek besin anne sütüdür. Anne ne kadar yeterli, dengeli ve kaliteli beslenirse, sütü de o kadar verimli olur.Emzirme döneminde, balık yağlarında bulunan Omega 3 yağ asitlerinin gerek anne, gerekse bebeklerin sağlığındaki faydaları yapılan birçok çalışmada gösterilmektedir. Geniş katılımlı çalışmalarda yeni doğan bebek sağlığı için Omega 3 asitlerinden biri DHA’nın anne ve bebek sağlığı için gerekli olabileceği fikri kabul görürken, DHA Omega 3 yağ asidinin dışardan takviye ile alınması sonucu anne sütündeki DHA miktarı artabiliyor. Bu sayede emziren anneler ve bebekleri için daha sağlıklı bir dünyanın kapıları açılıyor. Emzirme döneminde alınan Omega 3 yağ asitlerinin bebeğin vücut gelişimi, ağırlığı gibi büyüme fonksiyonlarında etkili olabiliyor, DHA’nın bebeğin görme, bilişsel ve sinirsel fonksiyonlarına da olumlu katkı sağlıyor.  Omega 3 yağ asitleri tüketimi bebeğin el-göz koordinasyonu gibi bilişsel fonksiyonlarını artırmaya katkı sağlarken,  DHA alım annede doğum sonrası oluşabilecek depresyon riskini ve bebeklerde alerjik hastalıkların görülme sıklığını da azaltmaya destek oluyor.

Zade Vital Omega 3 Balık Yağı Premium Pregnancy 30 Yumuşak Kapsül:  43,90 TL

Zade Vital Omega 3 Balık Yağı Premium  Breastfeeding 30 Yumuşak kapsül: 43,90 TL

Ayrıntılı bilgi ve sorularınız için: 

Hanzade Tulan

Kurumsal İletişim ve Pazarlama İletişimi Müdürü

 (216) 411 00 14 / (533) 710 54 13

 HYPERLINK "mailto:htulan@zade.com.tr" htulan@zade.com.trBüşra Ekinci

Pazarlama İletişimi Uzmanı

 (216) 411 00 14 / (530) 491 73 81

 HYPERLINK "mailto:bekinci@zade.com.tr" bekinci@zade.com.tr

REFERANSLAR: 

ZADE VITAL® PREMIUM OMEGA 3 BALIK YAĞI HAMİLELER İÇİN • Palmer, Debra Jane, et al. “Effect of n-3 long chain polyunsaturated fatty acid supplementation in pregnancy on infants’ allergies in first year of life: randomised controlled trial.” BMJ: British Medical Journal 344 (2012). • Imhoff-Kunsch, Beth, et al. “Prenatal docosahexaenoic acid supplementation and infant morbidity: randomized controlled trial.” Pediatrics 128.3 (2011): e505-e512. • Jordan, Robin G. “Prenatal Omega3 Fatty Acids: Review and Recommendations.” Journal of Midwifery & Women’s Health 55.6 (2010): 520-528. • Innis, Sheila M., and Sandra L. Elias. “Intakes of essential n− 6 and n− 3 polyunsaturated fatty acids among pregnant Canadian women “ The American journal of clinical nutrition 77.2 (2003): 473-478. • Swanson, Danielle, Robert Block, and Shaker A. Mousa. “Omega-3 fatty acids EPA and DHA: health benefits throughout life.” Advances in Nutrition: An International Review Journal 3.1 (2012): 1-7. • Drouillet, Peggy, et al. “Maternal fatty acid intake and fetal growth: evidence for an association in overweight women. The ‘EDEN mother–child’cohort (study of pre-and early postnatal determinants of the child’s development and health).”British Journal of Nutrition 101.04 (2009): 583-591. ZADE VITAL® PREMIUM OMEGA 3 BALIK YAĞI EMZİREN ANNELER İÇİN • Koletzko, Berthold; Cetin, Irene; Thomas Brenna, J. Dietary fat intakes for pregnant and lactating women. British Journal of Nutrition, 2007, 98(05): 873-877. • Imhoff-Kunsch, Beth, et al. Docosahexaenoic acid supplementation from mid-pregnancy to parturition influenced breast milk fatty acid concentrations at 1 month postpartum in Mexican women. The Journal of nutrition, 2011, 141(2): 321-326. • Fats and Fatty Acids in Human Nutrition Report of an expert consultation. FAO Food and Nutrition Paper, 2010 (91). • Furuhjelm, Catrin, et al. Allergic disease in infants up to 2 years of age in relation to plasma omega-3 fatty acids and maternal fish oil supplementation in pregnancy and lactation. Pediatric Allergy and Immunology, 2011, 22(5): 505-514. • Furuhjelm, Catrin, et al. Fish oil supplementation in pregnancy and lactation may decrease the risk of infant allergy. Acta paediatrica, 2009, 98(9): 1461-1467. • Lauritzen, Lotte, et al. Fish oil supplementation of lactating mothers affects cytokine production in 2 1/2-year-old children. Lipids, 2005, 40(7): 669-676. • Lauritzen, Lotte, et al. Maternal fish oil supplementation in lactation and growth during the first 2.5 years of life. Pediatric research, 2005, 58(2): 235-242. • Dunstan, Janet A., et al. The effects of fish oil supplementation in pregnancy on breast milk fatty acid composition over the course of lactation: a randomized controlled trial. Pediatric research, 2007, 62(6): 689-694. • Jensen, Craig L.; Lapillonne, Alexandre. Docosahexaenoic acid and lactation. Prostaglandins, Leukotrienes and Essential Fatty Acids, 2009, 81(2): 175-178.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.