Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Anasayfa »

SAĞLIK

Sivilcelerden aspirinle kurtulun
Sivilceleri problem olmaktan çıkaracak bir önerimiz var.
Parkinson'da bilinmesi gereken!
Nöroloji Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Büyükgöl, genellikle 40'lı yaşlardan sonra görülen parkinson hastalığı hakkında önemli bilgiler verdi
5 adımda duruşunu düzelt!
Çağımızın rahatsızlığı duruş bozukluğundan 5 adımda kurtulabilirsiniz.
Bu Yağlar Zihin Sağlığınıza Destek Oluyor!
Zihin Sağlığımız da en az vücut sağlığımız kadar önem taşıyor…
İlaçlar görünür kılınıyor!
Bakanlığınca hazırlanan yönetmelik değişikliğine göre, tüm ilaç kutularında ilaçların isimleri, görme engelliler için aynı zamanda Braille formatında kabartma yazı ile yazılacak.
Tiklerin asıl sebebi ne?
Prof. Dr. Yankı Yazgan, istemsiz hareketler olarak bilinen tiklere genetik kusurların sebep olduğunu söyledi.
Anneden erkek çocuğa miras
Kanın pıhtılaşmasını sağlayan faktörlerin eksikliği ile kendini gösteren genetik bir hastalık olan hemofili hastalığının erken teşhisinin organ hasarlarını önlediği bildirildi.
Kaç saat uyumalıyız ?
Prof. Dr. Serhat Fındık, uykunun rutin yaşamda enerji depolayarak güne daha dinç başlayabilmenin en önemli faktörü olduğunu söyledi.
Tükenmeden önlem alın
Uzmanlar, aslında herkesin "tükenebileceğini" dile getiriyor.
Havalar ısınıyor bağırsaklara dikkat!
Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Hüseyin Sancar Bozkurt, özellikle içme sularındaki bakterilerin sıcakta daha kolay çoğalması nedeniyle bağırsak hastalıklarının sıcak havada arttığını belirtti.
Epilepsi'ye yüzde yüz tedavi!
Nöroloji Uzmanı Dr. Nuray Can Uluğ, epilepsi hastalığı hakkında konuştu.
Görme öğrenmeyi etkiliyor mu?
Op. Dr. Tülay Kılıç, 0-15 yaş civarındaki çocukların düzenli olarak göz kontrollerini yaptırmalarının önemli olduğunu söyledi.
Seyrek saç problemine dikkat
Saç Ekimi Koordinatörü Zeynep Günel, saç seyrekliği genel olarak çok karşılaşılan bir problem olduğunu belirterek, çözümünün saç ekimi olduğunu söyledi.
Türkiye'den ‘kanser tanı kiti’
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının desteği ve sanayi-üniversite işbirliğiyle gerçekleştirilen “Kanser Tedavisinin Yönlendirilmesinde Etkili Olan Tanı Kiti" projesi kapsamında...
Bu yöntem dişleri koruyor!
Protez ve İmplantoloji Uzmanı İlker Arslan, “Vücudumuzdaki diğer organlar gibi dişlerimizde geçen zamanın getirdiği sıkıntılardan etkilenmektedir. Yaşlanmayla beraber dişlerde kırık, çatlak, renk...
Türkiye robotik ameliyat öğretiyor!
Çok sayıda ülkeye robotik cerrahi yöntemi ile ameliyat eğitimi veren Türk cerrahlar son olarak Yunanistan'da bu yöntemi kullanarak kapalı akciğer kanseri ameliyatı yaptı.
Günde 1 adet elma yerseniz...
Prof. Dr. Öktenli şaşırtıcı bir açıklama yaptı: Çalışmalar gösteriyor ki, her gün elma yiyerek hepsinden korunmak mümkün...
Gözlük camına dikkat!
Bahar aylarında birçok alerjik göz hastalığı göründüğüne dikkat çeken uzmanlar, hem güneşin zararlı ışınlarından korunma hem de alerjik hastalıklardan daha az etkilenmek için kaliteli güneş...
Çocuklarda katarakta dikkat!
Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr.Şeyda Atabay, çocuklarda katarakt problemine dikkat çekti.
Bu içecekler şişkinlik yapıyor!
Özellikle geç yenilen akşam yemeği sonrasında birçok kişiyi rahatsız eden şişkinlik ve mide krampları, bazen dayanılmaz hale gelir.
[1]  2  3  4  5  6  7  8  9      
Gazeteler
Gazeteler
Düğün Fotoğrafçısı