Anasayfa »

SAĞLIK

Zade Vital® Dört Dörtlük Bir Hayata Davet Ediyor!
Yeni bir yıl; yeni umutlar, yeni fırsatlar ve kendinizi yenileyecek yeni projeler demek. Tabi ki tüm bunlar için öncelikle sağlıklı olmak şart…
Sağlıklı kalp için öneriler
Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Bingür Sönmez, kalp sağlığını korumak için atılması gereken önemli adımları açıkladı.
'Rahat uyku için kafeine dikkat'
Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesinden Psikolog Kitapçıoğlu, "Rahat uyuyabilmek için öncelikle kafein kullanımına dikkat etmeliyiz. Kafein beyni uyarır ve uykuya müdahale eder." dedi.
Soğuklara Karşı Hem Fiziksel Hem Zihinsel Açıdan Enerjiyle Dolun!
Vücudumuzun üretemediği ve dışarıdan almamız gereken maddeler esansiyel (elzem) olarak adlandırılıyor.
Beslenme tarzı zekayı koruyor
ABD'de yapılan araştırma, yaşlılarda yeşil yapraklı sebzeler gibi pigmentli besin tüketiminin, "kristalize zeka" olarak bilinen yaşam deneyimleri ve eğitim yoluyla edinilen...
'Sağlıkta çıta yükseliyor'
Konya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Koç, "Eğitim ve Araştırma Hastanemiz, eğitim alanında çok güzel hizmetler sunacak bir alt yapıya sahip" dedi
Sigara içen kadınlar da o risk daha fazla
Uzmanlar,sigara kullanan kadınlarda rahim ağzı kanseri riskinin diğer kadınlara oranla iki kat fazla olduğunu söyledi.
Yoğurtta hijyen uyarısı
Sokaklarda satılan sütten yapılan yoğurdun zararlı mikroorganizmalar içerebileceği, bu yüzden sütün güvenilir kaynaklardan temin edilmesi gerektiği uyarısında bulunuldu.
Göz sağlığını tehdit ediyor
Uzmanlar, günlük hayatın vazgeçilmezleri arasında bulunan akıllı telefonların yanlış ve uzun süreli kullanımının, göz sağlığını olumsuz yönde etkilediğini kaydetti.
Kalp atışını düzenleycek hücre!
Kanadalı araştırmacılar, kalp atışlarını fonksiyonel biçimde düzenleyen hücre geliştirdi.
SAĞLIKLI YARINLAR İÇİN ÖNCE KALP SAĞLIĞINIZA DİKKAT EDİN
Sağlıklı bir yaşam sürmek için kalp damar sağlığını korumak çok önemli bir faktördür.
Sağlıklı beslenme ve spor ile kalbinizi koruyun
Kalp ve damar hastalıkları, tanı ve tedavideki tüm gelişmelere rağmen ölümlerin en sık nedeni olmaya devam etmektedir.
Aspirin kanseri yavaşlatabilir
Etken maddesi asetilsalisilik asit olan aspirin kullanımının kolon ve pankreas kanser hücrelerinin çoğalmasını yavaşlatabileceği belirtildi.
Migren ağrısı nasıl önlenir?
Migren, genellikle ataklar halinde gelen bir baş ağrısı tipidir.
Kronik hastalara 'Sosyal yardım'
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından başlatılan bu programdan ihtiyaç sahibi olan tüm vatandaşlar yararlanabilecek.
Ameliyat ile sağlığına kavuştu
Uzun zamandan beri bel ağrıları nedeniyle yürümekte zorluk çeken 63 yaşındaki Hacer Kart, Konya Hospital’de dar olan omurilik kanalı ameliyatla açıldıktan sonra sağlığına kavuştu.
Tek pakette sağlıklı hayat
Türkiye’nin ilk sağlıklı yaşam markası Zade Vital®, günlük yaşantında vücudun sağlayamadığı ve destek olarak alınması gereken esansiyel yağ asitlerini tek pakette topluyor.
Hasta ve yakınları için ney dinletisi
Medicana Konya Hastanesi poliklinik bölümünde, hasta ve hasta yakınları için 17 Aralık Cumartesi gününe kadar, neyzen Tayyip Enes Korkmaz tarafından ney dinletisi sunulacak.
Bu unun özelliği farklı
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), kalp ve şeker hastalarının yanı sıra, obezite hastalarının da kullanabileceği özel un üretti.
Nefes ritmi hafızayı etkiliyor
Bilim adamları, nefes alma ritminin beyinde duygusal kararları ve hafızayı güçlendiren elektriksel aktivite meydana getirdiğini ortaya koydu.
 3  4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  14  15  16  17      
Gazeteler
Gazeteler
Düğün Fotoğrafçısı