Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Anasayfa »

SAĞLIK

Türkiye robotik ameliyat öğretiyor!
Çok sayıda ülkeye robotik cerrahi yöntemi ile ameliyat eğitimi veren Türk cerrahlar son olarak Yunanistan'da bu yöntemi kullanarak kapalı akciğer kanseri ameliyatı yaptı.
Günde 1 adet elma yerseniz...
Prof. Dr. Öktenli şaşırtıcı bir açıklama yaptı: Çalışmalar gösteriyor ki, her gün elma yiyerek hepsinden korunmak mümkün...
Gözlük camına dikkat!
Bahar aylarında birçok alerjik göz hastalığı göründüğüne dikkat çeken uzmanlar, hem güneşin zararlı ışınlarından korunma hem de alerjik hastalıklardan daha az etkilenmek için kaliteli güneş...
Çocuklarda katarakta dikkat!
Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr.Şeyda Atabay, çocuklarda katarakt problemine dikkat çekti.
Bu içecekler şişkinlik yapıyor!
Özellikle geç yenilen akşam yemeği sonrasında birçok kişiyi rahatsız eden şişkinlik ve mide krampları, bazen dayanılmaz hale gelir.
Spor yaralanmalarına dikkat
Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Taner Güneş, düzenli yapılan sporun vücut için birçok faydası olduğunu, ancak düzenli yapılsa dahi bazı riskler taşıdığını belirterek...
"Türkiye sağlıkta potansiyel sahibi"
Sağlık Bakanlığı Sağlık Turizmi Daire Başkanı Mehmet Ali Aydın, Türkiye'nin sağlık turizminde ciddi potansiyele sahip olduğunu belirterek, "Bu yüzden plastik cerrahi, göz hastalıkları, onkoloji...
Konya'da kalp hastaları hayata tutundu
Konya’da, kalbinden çıkan ana damarı yırtık olan 82 yaşındaki Şazime Azman gerçekleştirilen cerrahi müdahalenin ardından sağlığına kavuştu.
Alerjinin tedavinde ilaç kullanmaya dikkat
Konya Hospital Kulak, Burun, Boğaz (KBB) Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Mehmet Şentürk, bahar ayında görülen alerjinin tedavisine en kuvvetli ilaçlardan başlamanın doğru olmadığını söyledi.
Zade Vital® ile Çocuklarımız Yarınlara Sağlıkla Koşuyor!
Aileler çocukları için hep en iyisini ister, çocuklarını geleceğe sağlıkla hazırlamak için hep güvenilir ürünleri tercih ederler.
'Beslenmede bahar temizliği'
Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Beyza Vural, kışın yorgunluğunu atmak, kilo vermek, baharı daha dinamik geçirmek ya da sağlıklı beslenmeyi rutininize geçirmek gibi hedefleri olanların...
Hanımları fıtık eden hatalar
Uzmanlar, ev ve iş yerlerinde yapılan hataların fıtığa yol açtığına dikkat çekti.
Tansiyonunuzu Kuşburnuyla dengeleyen!
Diyetisyen Dilan Tarhan, tansiyon hastalarının limon yerine kuşburnu tüketerek tansiyonu dengeleyebileceklerini söyledi.
Antidepresan kullanımına dikkat
Yrd.Doç.Dr.Rıdvan Üney, antideprasyon ilaç kullanımının uyku düzenini etkileyebildiğini söyledi.
Çocuklarda gece terörüne dikkat
Acıbadem Eskişehir Hastanesi Uzman Psikologu Hilal Aktaş, “Gece Terörü” olarak bilinen kâbustan çok farklı olan uyku bozukluğu ile ilgili bilinmeyenleri anlattı.
"Sorunlu burun mutsuz ediyor"
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bahadır Baykal, sorunlu burnun mutsuzluk sebebi olduğunu söyledi.
Çay hafıza kaybını önlüyor!
Her gün düzenli çay içmenin, hafıza kaybı riskini yüzde 50 oranında azalttığı belirlendi.
Anne-babalara dijital uyarı!
Bilim adamları, dokunmatik ekranlarla vakit geçiren bebeklerin daha az uyuduğunu tespit etti.
Bal yiyerek zayıflayabilirsiniz!
Peygamber Efendimiz (SAV)'in önerdiği besinlerden bal, vücudunuzu hem beslerken hem de sağlıklı bir diyet yapmanıza da imkan sağlar.
Eliniz sürekli terliyorsa...
Elinizde terleme çok fazla oluyorsa ve nedenini bir türlü anlayamıyorsanız birazdan vereceğimiz bilgiler nedenlerini anlamanız konusunda sizlere yardımcı olacaktır.
 2  3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  13  14  15  16      
Gazeteler
Gazeteler
Düğün Fotoğrafçısı