Anasayfa »

SAĞLIK

İki dil bilen yaşlılar beyinlerini daha etkin kullanıyor
Kanadalı bilim adamları, iki dil bilen ileri yaşlardakilerin beyin fonksiyonlarının tek dil konuşanlara oranla daha etkin çalıştığını ortaya koydu.
İlaç fiyatlarına zam yolda
İlaç fiyatlarının belirlenmesinde kullanılan euro kuru 20 Şubat'tan geçerli olmak üzere 2,1166'dan 2,3421 liraya yükseltildi.
Aile hekimlerinin sayısı artacak
Sağlık Bakanı Akdağ, aile hekimlerini sayısının olabildiğince hızlı şekilde artıracaklarını belirterek, "Biz bunu 5 ila 10 yıl içerisinde gerçekleştireceğiz. 2 bin 900 kişiye bir aile hekimi olacak...
'Kayıp düşmek ölüme dahi yol açabiliyor'
Kış mevsiminin gelmesiyle buzda kayıp düşerek sakatlanmaların sayısı artarken, uzmanlar kayarak düşmenin ciddi sakatlıklara ve ölümlere neden olabileceği uyarısında bulundu.
Kalıcı körlük önlenebilir
İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü, herkesin belirli aralıklarla ayrıntılı göz muayenesi olması gerektiğini, birçok göz hastalığının zamanında teşhisi kalıcı körlüğün önlenebildiğini bildirdi
Gaziantep'ten rekor kan bağışı
Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık'ın kan stoklarındaki düşüş nedeniyle yaptığı çağrının ardından Gaziantep'te bağışlar iki katın üzerine çıktı.
Kanser tedavisinde yeni umut
Bilim adamları, bağışıklık sistemini destekleyerek kanser hücreleriyle savaşmasını sağlayan, immünoterapinin fareler üzerindeki deneylerde başarılı sonuç verdiği bildirildi.
Çocuklarımızın Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Neler Yapmalı?
Kış ayları kapalı ve kalabalık ortamlarda daha fazla vakit geçirilen, çocuklar için pek çok hastalığın yaygınlaştığı bir dönem.
Omega3, sağlıkta önemli rol oynuyor
Omega3’ün uzmanlar tarafından insan sağlığına bir çok faydasının olduğu belirtiliyor.
Konya güvencesi dikkat çekiyor
Seçkin eczanelerde bulunan Zade Vital ürünlerini yerinde inceledik.
Şeker ölçüm cihazlarında 'güvenilirlik' denetimleri artacak
Sağlık Bakanlığınca, diyabet hastalarının kullandığı şeker ölçüm cihazlarına (glukometre) ilişkin güvenlik analizleri artırılarak, piyasadaki tüm cihazlar güvenilirlik açısından denetlenecek.
Migren tedavisinde terapi yöntemi
Son zamanlarda çoğu insan baş edemediği sorunlarından dolayı psikologlara başvuruyor.
Fitness bilekliği yüzüğe sığdı
ABD'de bir teknoloji firması uyku ve fitness programını izleyebilen, kalp atış hızını ölçebilen "akıllı yüzük" tasarladı.
YÖK'ten 'sağlıkta şiddet' atılımı
Yükseköğretim Kurulunca, yarın ilk kez Samsun'da düzenlenecek "Sağlık Söyleşileri' kapsamında, "Sağlıkta Şiddet, Hekime Saygı" konusu ele alınacak.
İlerlemiş kanserde yeni umut sıcak kemoterapi tedavisi
Prof. Dr. Sarıyar, "İlerlemiş kanser hastalarının yeni umudu olan sıcak kemoterapi tedavisiyle kanserlerin önemli bir oranına tanı konabiliyor." dedi.
Obez ebeveyinler çocukları etkiliyor
Bilim adamları, obez ebeveynlerin çocuklarının gelişimsel aksaklık riskine daha açık olduğunu belirledi.
Bitki çayları bilinçli tüketilmeli
Prof. Dr. Yeşilada, "Bitki çaylarının beklenen ve istenilen yararı sağlayabilmesi için bilinçli hazırlanması ve tüketilmesi gerekiyor." dedi.
Geçmiş travmalar psikolojiyi bozuyor
Psikoterapist / Aile Çift ve Evlilik Terapisti Uzman Psikolog Naciye Tokaç, geçmiş travmaların psikolojiyi bozduğunu belirterek, “Yaşanan birçok psikolojik sorunun kaynaklarına baktığımızda...
Böbrek taşı tedavisine son teknoloji destek
Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi böbrek taşı tedavisinde son yılların en yeni teknolojisi olan 'Holmiyum Lazer' cihazını kullanmaya başladı
Yılbaşında ölçüyü kaçırmayın
Medicana Konya Hastanesi Diyetisyeni Merve Sena Nazlı, yılbaşı akşamı bazı beslenme ilkelerine dikkat ederek yeni yılın sağlıklı karşılanabileceğini söyledi.
 2  3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  13  14  15  16      
Gazeteler
Gazeteler
Düğün Fotoğrafçısı