Anasayfa »

SAĞLIK

Vücut enerjinizi artırmak için 6 öneri!
Sağlıklı beslenme, insan için en önemli unsurlardan biridir. Çünkü, insanın günlük hayatını normal bir şekilde sürdürebilmesi için, iyi beslenme şarttır.
Uyumadan önce odanıza koyun!
Kimi zaman stres ve endişeden kimi zaman ise odanın havasından iyi uyuyamıyor musunuz? Uyku problemlerini çözen ve iyi uyumanızı sağlayan saksı çiçeklerine mutlaka bir göz atın.
'Diyabet hastaları bal tüketebilecek'
Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özgür Enginyurt, diyabet hastalarının günlük 25 gramı geçmeyecek şekilde doğal bal tüketebileceklerini...
Acı biber ömrü uzatıyor
"PLOS ONE" dergisinde yayımlanan çalışmaya göre, acı kırmızı biber tüketmek, özellikle kalp rahatsızlığına ve felce bağlı ölüm riskini yüzde 13 oranında azaltıyor.
Soğuk hava yüz felci riskini artırıyor
Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Önal, "Soğuk hava, öncelikli yüz felcinin nedeni olarak bilinmektedir. Ancak her türlü hava koşulunda da görülebilir." dedi.
Halsizliğe 1 fincanı iyi geliyor
Beslenme ve Diyet Uzmanı Cansu Kolukırık, salepin lezzetinin yanında birçok faydası bulunduğunu söyledi.
EKG testine 'kol saatinden' takip!
Saatli EKG cihazı ile kalp ritim testleri, hastanın göğsüne takılan kemer üzerinde bulunan cihaz ve kendisine verilen özel kol saati ile 7 gün anlık olarak takip edilebiliyor.
Turşu gribe kafa tutuyor
Grip ve soğuk algınlıklarına karşı iyi gelen ve bağışıklık sistemine faydalı olan turşu, özellikle kış mevsiminde vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.
'Sınav kaygısı başarıyı engelliyor'
Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi psikologlarından Kitapçıoğlu, "Sınav kaygısı yaşayan kişide birtakım fiziksel, duygusal ve davranışsal belirtiler ortaya çıkmakta." dedi.
Çiğ domatesin inanılmaz faydası
Domatesin çiğ tüketildiği zaman nelere faydalı olduğunu biliyor musunuz?
Kabızlığa bu meyve çare!
Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, hamile kadınlardaki kabızlık sorununu gidermede en etkili doğal yöntemlerden birisi de ananas tüketimidir.
Bu Aralar Zihniniz mi Yorgun?
Bedensel sağlığımız kadar önemli olan zihin sağlığını korumak için dengeli beslenmek ve besin destekleri takviyesi önem taşıyor.
Çağın sorunu zihin yorgunluğu nasıl çözülür?
Günlük hayatın önemli sorunlarından biri olarak zihin yorgunluğu göze çarpıyor.
Stres kalp hastalıklarını artırıyor
Amerikalı bilim adamları, yüksek stres seviyesinin kalp hastalıklarına yakalanma riskini artırdığını ortaya koydu.
Kanserin yayılması engellendi
İngiliz bilim adamları, laboratuvar ortamında cilt kanserinin akciğere yayılmasını dörtte üç oranında engellemeyi başardı.
Midedeki ülsere dikkat!
Uzmanlar, midede acı, yanma, ekşime, kıyılma şeklinde nitelendirilen ve uzun süre geçmeyen ağrıların sebebinin peptik ülser olabileceği konusunda uyarıyor.
Soğukta mutluluk hormonu düşüyor
Medicana Konya Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Gamze Yılmaz Yanartaş, soğuk havaların romatizmal ağrıları artırdığını belirterek...
'Kışın göz iltihaplarına dikkat'
Kudret Göz İstanbul Başhekimi Op. Dr. Sönmez, göz iltihaplarına virüs ya da bakteri kaynaklı enfeksiyonlar nedeniyle kış aylarında sıklıkla rastlandığını söyledi.
Karda düştükten sonraki şiddetli ağrıya dikkat
Doç. Dr. Sağlam, "Kişi kar ya da buzda düştükten sonra şiddetli ağrı hissediyorsa ve kalkamıyorsa, ağrılı bölgeyi hareket ettirmeden yardım çağırmalıdır." dedi.
Gözdeki görünmez tehlike
Gözde sulanma, gözyaşı kesesi bölgesinde şişlik, apse gibi belirtilerle ortaya çıkan gözyaşı kanal tıkanıklığı göz sağlığını tehdit eden hastalıklardan biri olduğu söylendi.
 1  2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  12  13  14  15      
Gazeteler
Gazeteler
Düğün Fotoğrafçısı