Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Anasayfa »

SAĞLIK

Hekimlerden 20'lik diş uyarısı
Diş Hekimi Zafer Kazak, 20 yaş dişlerinin genellikle çene kemiği içerisindeki konumu, üzerinin dişeti veya kemikle kaplı olmasından dolayı gömülmüş durumunda olduğunu söyledi.
Diyabet dostu dondurma
Diyetisyen Özge Karabağ, stevia dondurmalarının kalorisi düşük olduğundan sağlıklı beslenmek isteyen herkesin tüketebileceğini söyledi.
Bahar yorgunluğuna dikkat!
Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, mevsim geçişlerinin olduğu zamanlarda beslenmenin daha önemli olduğunu söyledi.
Bebeklere için aşı uyarısı!
Medicana Konya Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Zeynel Abidin Taşbaş, bebeklerin aşılanmaması durumunda, vücudunun hastalığa neden olabilecek...
Hastaya manevi destek olumlu sonuçlar verdi
Hasta ve hasta yakınlarına İlahiyatçı uzmanlar tarafından uygulanmaya başlanan Manevi Destek'le ilgili olarak Prof. Dr. Koç, "Almış olduğumuz geri bildirimler son derece olumlu oldu" dedi
Sivilcelerden aspirinle kurtulun
Sivilceleri problem olmaktan çıkaracak bir önerimiz var.
Parkinson'da bilinmesi gereken!
Nöroloji Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Büyükgöl, genellikle 40'lı yaşlardan sonra görülen parkinson hastalığı hakkında önemli bilgiler verdi
5 adımda duruşunu düzelt!
Çağımızın rahatsızlığı duruş bozukluğundan 5 adımda kurtulabilirsiniz.
Bu Yağlar Zihin Sağlığınıza Destek Oluyor!
Zihin Sağlığımız da en az vücut sağlığımız kadar önem taşıyor…
İlaçlar görünür kılınıyor!
Bakanlığınca hazırlanan yönetmelik değişikliğine göre, tüm ilaç kutularında ilaçların isimleri, görme engelliler için aynı zamanda Braille formatında kabartma yazı ile yazılacak.
Tiklerin asıl sebebi ne?
Prof. Dr. Yankı Yazgan, istemsiz hareketler olarak bilinen tiklere genetik kusurların sebep olduğunu söyledi.
Anneden erkek çocuğa miras
Kanın pıhtılaşmasını sağlayan faktörlerin eksikliği ile kendini gösteren genetik bir hastalık olan hemofili hastalığının erken teşhisinin organ hasarlarını önlediği bildirildi.
Kaç saat uyumalıyız ?
Prof. Dr. Serhat Fındık, uykunun rutin yaşamda enerji depolayarak güne daha dinç başlayabilmenin en önemli faktörü olduğunu söyledi.
Tükenmeden önlem alın
Uzmanlar, aslında herkesin "tükenebileceğini" dile getiriyor.
Havalar ısınıyor bağırsaklara dikkat!
Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Hüseyin Sancar Bozkurt, özellikle içme sularındaki bakterilerin sıcakta daha kolay çoğalması nedeniyle bağırsak hastalıklarının sıcak havada arttığını belirtti.
Epilepsi'ye yüzde yüz tedavi!
Nöroloji Uzmanı Dr. Nuray Can Uluğ, epilepsi hastalığı hakkında konuştu.
Görme öğrenmeyi etkiliyor mu?
Op. Dr. Tülay Kılıç, 0-15 yaş civarındaki çocukların düzenli olarak göz kontrollerini yaptırmalarının önemli olduğunu söyledi.
Seyrek saç problemine dikkat
Saç Ekimi Koordinatörü Zeynep Günel, saç seyrekliği genel olarak çok karşılaşılan bir problem olduğunu belirterek, çözümünün saç ekimi olduğunu söyledi.
Türkiye'den ‘kanser tanı kiti’
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının desteği ve sanayi-üniversite işbirliğiyle gerçekleştirilen “Kanser Tedavisinin Yönlendirilmesinde Etkili Olan Tanı Kiti" projesi kapsamında...
Bu yöntem dişleri koruyor!
Protez ve İmplantoloji Uzmanı İlker Arslan, “Vücudumuzdaki diğer organlar gibi dişlerimizde geçen zamanın getirdiği sıkıntılardan etkilenmektedir. Yaşlanmayla beraber dişlerde kırık, çatlak, renk...
 1  2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  12  13  14  15      
Gazeteler
Gazeteler
Düğün Fotoğrafçısı