Anasayfa »

SAĞLIK

Stres kalp hastalıklarını artırıyor
Amerikalı bilim adamları, yüksek stres seviyesinin kalp hastalıklarına yakalanma riskini artırdığını ortaya koydu.
Kanserin yayılması engellendi
İngiliz bilim adamları, laboratuvar ortamında cilt kanserinin akciğere yayılmasını dörtte üç oranında engellemeyi başardı.
Midedeki ülsere dikkat!
Uzmanlar, midede acı, yanma, ekşime, kıyılma şeklinde nitelendirilen ve uzun süre geçmeyen ağrıların sebebinin peptik ülser olabileceği konusunda uyarıyor.
Soğukta mutluluk hormonu düşüyor
Medicana Konya Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Gamze Yılmaz Yanartaş, soğuk havaların romatizmal ağrıları artırdığını belirterek...
'Kışın göz iltihaplarına dikkat'
Kudret Göz İstanbul Başhekimi Op. Dr. Sönmez, göz iltihaplarına virüs ya da bakteri kaynaklı enfeksiyonlar nedeniyle kış aylarında sıklıkla rastlandığını söyledi.
Karda düştükten sonraki şiddetli ağrıya dikkat
Doç. Dr. Sağlam, "Kişi kar ya da buzda düştükten sonra şiddetli ağrı hissediyorsa ve kalkamıyorsa, ağrılı bölgeyi hareket ettirmeden yardım çağırmalıdır." dedi.
Gözdeki görünmez tehlike
Gözde sulanma, gözyaşı kesesi bölgesinde şişlik, apse gibi belirtilerle ortaya çıkan gözyaşı kanal tıkanıklığı göz sağlığını tehdit eden hastalıklardan biri olduğu söylendi.
İki dil bilen yaşlılar beyinlerini daha etkin kullanıyor
Kanadalı bilim adamları, iki dil bilen ileri yaşlardakilerin beyin fonksiyonlarının tek dil konuşanlara oranla daha etkin çalıştığını ortaya koydu.
İlaç fiyatlarına zam yolda
İlaç fiyatlarının belirlenmesinde kullanılan euro kuru 20 Şubat'tan geçerli olmak üzere 2,1166'dan 2,3421 liraya yükseltildi.
Aile hekimlerinin sayısı artacak
Sağlık Bakanı Akdağ, aile hekimlerini sayısının olabildiğince hızlı şekilde artıracaklarını belirterek, "Biz bunu 5 ila 10 yıl içerisinde gerçekleştireceğiz. 2 bin 900 kişiye bir aile hekimi olacak...
'Kayıp düşmek ölüme dahi yol açabiliyor'
Kış mevsiminin gelmesiyle buzda kayıp düşerek sakatlanmaların sayısı artarken, uzmanlar kayarak düşmenin ciddi sakatlıklara ve ölümlere neden olabileceği uyarısında bulundu.
Kalıcı körlük önlenebilir
İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü, herkesin belirli aralıklarla ayrıntılı göz muayenesi olması gerektiğini, birçok göz hastalığının zamanında teşhisi kalıcı körlüğün önlenebildiğini bildirdi
Gaziantep'ten rekor kan bağışı
Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık'ın kan stoklarındaki düşüş nedeniyle yaptığı çağrının ardından Gaziantep'te bağışlar iki katın üzerine çıktı.
Kanser tedavisinde yeni umut
Bilim adamları, bağışıklık sistemini destekleyerek kanser hücreleriyle savaşmasını sağlayan, immünoterapinin fareler üzerindeki deneylerde başarılı sonuç verdiği bildirildi.
Çocuklarımızın Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Neler Yapmalı?
Kış ayları kapalı ve kalabalık ortamlarda daha fazla vakit geçirilen, çocuklar için pek çok hastalığın yaygınlaştığı bir dönem.
Omega3, sağlıkta önemli rol oynuyor
Omega3’ün uzmanlar tarafından insan sağlığına bir çok faydasının olduğu belirtiliyor.
Konya güvencesi dikkat çekiyor
Seçkin eczanelerde bulunan Zade Vital ürünlerini yerinde inceledik.
Şeker ölçüm cihazlarında 'güvenilirlik' denetimleri artacak
Sağlık Bakanlığınca, diyabet hastalarının kullandığı şeker ölçüm cihazlarına (glukometre) ilişkin güvenlik analizleri artırılarak, piyasadaki tüm cihazlar güvenilirlik açısından denetlenecek.
Migren tedavisinde terapi yöntemi
Son zamanlarda çoğu insan baş edemediği sorunlarından dolayı psikologlara başvuruyor.
Fitness bilekliği yüzüğe sığdı
ABD'de bir teknoloji firması uyku ve fitness programını izleyebilen, kalp atış hızını ölçebilen "akıllı yüzük" tasarladı.
 1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  11  12  13  14      
Gazeteler
Gazeteler
Düğün Fotoğrafçısı