Anasayfa »

SAĞLIK

Bakan Akdağ'dan 'antibiyotik' açıklaması
Sağlık Bakanı Akdağ, "Beta mikrobunu 5 dakika içerisinde tespit edebilecekleri hızlı beta testi temin ettik. Bu test sonucunda beta çıkarsa antibiyotik kullanmak lazım...
Tuvalette uzun kalmayın!
Dışkıda kan görülmesi hemoroid ve anal fissürün belirtisi olabilirken kalın bağırsak tümörü veya iltihabi gibi önemli hastalıkların da göstergesi olabilir.
Burun tıkanıklığına karşı en etkili çözüm
Özellikle kış aylarında yaşanan soğun algınlığı nedeniyle oluşan burun tıkanıklığına karşı doğal çözüm
Konya "ergoterapi" ile daha mutlu
Konya'da günlük yaşamdan esinlenerek hazırlanan "ergoterapi" ünitesinde dezavantajlı bireylerin hayata yeniden tutunması sağlanıyor.
Salam-sosis başınızı ağrıtmasın!
Migren gibi kronik hastalığı olanlar için ise baş ağrısı hayatı biraz zorlaştırabilir oysa bazı detaylara dikkat etmeniz, baş ağrılarıyla baş etmenizde büyük fayda sağlar.
Hayata Combo Dokunuşlar! Enerji Kaynağı: Zade Vital® Combo Performance
Ege Üniversitesi ARGEFAR ile işbirliği içinde özel olarak üretilen Zade Vital® Combo Serisi, bir blisterde,günlük hayatın koşuşturmasında eksik bıraktığımız sağlık desteğini kişiye özel olarak sunuyor
‘Zade Vital kalitesiyle farkını ortaya koydu’
Zade Vital, vatandaşlara ürettiği doğal ürünler ile sağlığa olan desteğini sürdürüyor.
Vücut enerjinizi artırmak için 6 öneri!
Sağlıklı beslenme, insan için en önemli unsurlardan biridir. Çünkü, insanın günlük hayatını normal bir şekilde sürdürebilmesi için, iyi beslenme şarttır.
Uyumadan önce odanıza koyun!
Kimi zaman stres ve endişeden kimi zaman ise odanın havasından iyi uyuyamıyor musunuz? Uyku problemlerini çözen ve iyi uyumanızı sağlayan saksı çiçeklerine mutlaka bir göz atın.
'Diyabet hastaları bal tüketebilecek'
Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özgür Enginyurt, diyabet hastalarının günlük 25 gramı geçmeyecek şekilde doğal bal tüketebileceklerini...
Acı biber ömrü uzatıyor
"PLOS ONE" dergisinde yayımlanan çalışmaya göre, acı kırmızı biber tüketmek, özellikle kalp rahatsızlığına ve felce bağlı ölüm riskini yüzde 13 oranında azaltıyor.
Soğuk hava yüz felci riskini artırıyor
Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Önal, "Soğuk hava, öncelikli yüz felcinin nedeni olarak bilinmektedir. Ancak her türlü hava koşulunda da görülebilir." dedi.
Halsizliğe 1 fincanı iyi geliyor
Beslenme ve Diyet Uzmanı Cansu Kolukırık, salepin lezzetinin yanında birçok faydası bulunduğunu söyledi.
EKG testine 'kol saatinden' takip!
Saatli EKG cihazı ile kalp ritim testleri, hastanın göğsüne takılan kemer üzerinde bulunan cihaz ve kendisine verilen özel kol saati ile 7 gün anlık olarak takip edilebiliyor.
Turşu gribe kafa tutuyor
Grip ve soğuk algınlıklarına karşı iyi gelen ve bağışıklık sistemine faydalı olan turşu, özellikle kış mevsiminde vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.
'Sınav kaygısı başarıyı engelliyor'
Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi psikologlarından Kitapçıoğlu, "Sınav kaygısı yaşayan kişide birtakım fiziksel, duygusal ve davranışsal belirtiler ortaya çıkmakta." dedi.
Çiğ domatesin inanılmaz faydası
Domatesin çiğ tüketildiği zaman nelere faydalı olduğunu biliyor musunuz?
Kabızlığa bu meyve çare!
Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, hamile kadınlardaki kabızlık sorununu gidermede en etkili doğal yöntemlerden birisi de ananas tüketimidir.
Bu Aralar Zihniniz mi Yorgun?
Bedensel sağlığımız kadar önemli olan zihin sağlığını korumak için dengeli beslenmek ve besin destekleri takviyesi önem taşıyor.
Çağın sorunu zihin yorgunluğu nasıl çözülür?
Günlük hayatın önemli sorunlarından biri olarak zihin yorgunluğu göze çarpıyor.
 1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  11  12  13      
Gazeteler
Gazeteler
Düğün Fotoğrafçısı