Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Anasayfa »

SAĞLIK

Diş teli sonrasına dikkat!
Dr.Aydan Coşkun Ateş, sabit ortodontik tedavi süresince dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda uyardı.
Ağız kanserine dikkat
Diş Hekimi Zafer Kazak, 1-7 Nisan Kanser Haftası’nda ağız kanserlerine dikkat çekti.
Kanserde erken tanı hayat kurtarıyor
Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Yıldız Keleş, kanser tedavisinde erken tanının önemli rolü olduğunu söyledi.
“Erkeklerde kanser görülme oranı arttı”
İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Görevlisi, Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Yıldız Keleş, erken tanının kanser tedavisinde önemli rolü olduğunu söyledi.
Burun problemi asosyal yapıyor
İnsanlara fiziki özelliklerini kazandıranın beden yapısı olduğunu belirten r. Ümit Hardal, burun probleminin kişiyi asosyalliğe ittiğini söyledi.
Öğrencilere doktorluk anlatıldı
Özel Hayat Hastanesi Meme Kliniği Direktörü Op. Dr. Adil Aydemir, öğrencilere doktorluk mesleğini anlattı.
Hastalıkta tanı, hata kaldırmaz
Acıbadem Üniversitesi Sağlık Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, hasta güvenliğinde tanı hatalarını mercek altına aldı ve farklı üniversitelerden uzmanların işbirliğiyle hazırlanan...
Pankreas kanserine dikkat!
Uzmanlar, pankreas kanserinin hayati kayıplara neden olan kanserlerin arasında ilk sıralarında geldiğini söylüyor. 60-80 yaş aralığında karşılaşılan pankreas kanserinin, 40 yaşın altında daha az...
Mevsim Geçişlerinde Olumsuz Etkilenen Cilt İçin Neler Yapılmalı?
Cilt sağlığı ve güzelliği, genel sağlığımızın en önemli göstergelerinden biri…
Demir eksikliği 'kanser' belirtisi
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özcan Keskin, demir eksikliği anemisinin rahim kanserinin de belirtisi olabileceğinin unutulmaması gerektiğini belirtti.
Bel çevreniz 1 metreyi geçmesin
Dahiliye Uzmanı Dr. Murat Yalçın, kalp krizi, felç gibi bir çok kalıcı rahatsızlığa neden olan şeker hastalığında riskin ölçülmesi için basit bir test önererek, "Erkeklerde bel çevresi...
'Saç dökülmesinden korkmayın'
Saç Ekim Birimi Koordinatörü Yasemin Gülgör, kanser tanısı konulan kadınların en çok saç dökülmesinden endişe ettiklerini; ancak tedavi nedeniyle dökülen saçların yeniden çıktığını söyledi.
Çikolata yerine keçiboynuzu!
Keçiboynuzunun çikolataya göre yağ ve kalori oranının düşük olduğunu belirten Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı Yıldırım, çikolata yerine keçiboynuzu tüketilmesini önerdi.
“Türkiye sağlıkta çağ atladı”
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkan Yardımcısı Orhan Koç, Türkiye'nin son 15 yılda sağlık alanında çağ atladığını söyledi.
Diyetle 8 ayda 45 kilo verdi
Konya’da yaşayan 30 yaşındaki mimar Yalçın Dayıoğlu, küçük yaşlarından itibaren devam eden fazla kilosu en son 139'a ulaştığında diyetisyene başvurdu ve 8 ay sonra diyetle 45 kilo verdi.
Çene eklemi problemine dikkat
TME hastalıklarının, eklem içi veya eklem dışı patolojiler sonucunda eklem işlevlerinde görülen bozukluklar olduğunu belirten Dr. Aydan Coşkun Ateş, çene eklemi arasındaki...
Tiroid hastalığının 13 belirtisi
Özel Ümit Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Servet Emeksiz, tiroid (guatr) hastalıklarının en sık görülen belirtilerini anlattı.
Bahar alerjisine dikkat!
Gaziantep Hatem Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzman Dr. Mehmet Ali Kutsal, bahar mevsiminde alerji öksürüklerine dikkat çekerek, alınabilecek önlemler konusunda tüyolar verdi.
Masum görünen benlere dikkat
Dermatoloji Uzmanı Dr. Melek Küçük, “Genetik yatkınlık, uzun süre kontrolsüz ve korumasız güneşe maruz kalma, güneş yanıkları benlerin kansere dönüşmesini tetikleyen faktörlerdir” dedi.
Alzheimer, korkulu rüya oldu
Türkiye Alzheimer Derneği Konya Şubesi “Unutanları Unutmayalım” sloganıyla Alzheimer hastalığıyla ilgili farkındalık oluşturmak için “Dayanışma Konya Pilavı” etkinliği düzenledi.
 1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  11  12  13      
Gazeteler
Gazeteler
Düğün Fotoğrafçısı