Anasayfa »

SAĞLIK

SAĞLIKLI YARINLAR İÇİN ÖNCE KALP SAĞLIĞINIZA DİKKAT EDİN
Sağlıklı bir yaşam sürmek için kalp damar sağlığını korumak çok önemli bir faktördür.
Sağlıklı beslenme ve spor ile kalbinizi koruyun
Kalp ve damar hastalıkları, tanı ve tedavideki tüm gelişmelere rağmen ölümlerin en sık nedeni olmaya devam etmektedir.
Aspirin kanseri yavaşlatabilir
Etken maddesi asetilsalisilik asit olan aspirin kullanımının kolon ve pankreas kanser hücrelerinin çoğalmasını yavaşlatabileceği belirtildi.
Migren ağrısı nasıl önlenir?
Migren, genellikle ataklar halinde gelen bir baş ağrısı tipidir.
Kronik hastalara 'Sosyal yardım'
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından başlatılan bu programdan ihtiyaç sahibi olan tüm vatandaşlar yararlanabilecek.
Ameliyat ile sağlığına kavuştu
Uzun zamandan beri bel ağrıları nedeniyle yürümekte zorluk çeken 63 yaşındaki Hacer Kart, Konya Hospital’de dar olan omurilik kanalı ameliyatla açıldıktan sonra sağlığına kavuştu.
Tek pakette sağlıklı hayat
Türkiye’nin ilk sağlıklı yaşam markası Zade Vital®, günlük yaşantında vücudun sağlayamadığı ve destek olarak alınması gereken esansiyel yağ asitlerini tek pakette topluyor.
Hasta ve yakınları için ney dinletisi
Medicana Konya Hastanesi poliklinik bölümünde, hasta ve hasta yakınları için 17 Aralık Cumartesi gününe kadar, neyzen Tayyip Enes Korkmaz tarafından ney dinletisi sunulacak.
Bu unun özelliği farklı
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), kalp ve şeker hastalarının yanı sıra, obezite hastalarının da kullanabileceği özel un üretti.
Nefes ritmi hafızayı etkiliyor
Bilim adamları, nefes alma ritminin beyinde duygusal kararları ve hafızayı güçlendiren elektriksel aktivite meydana getirdiğini ortaya koydu.
Türkiyede Bir İlk: Yetişkinlere Özel Nane Aromalı Omega 3 Balık Yağı Şurubu
Zade Vital®, İlk’leri gerçekleştirmeye devam ediyor. Her yaşın sağlık kaynağı6 balık yağını yetişkinlerin ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak geliştirerek....
Yetişkinlerde Omega 3’lerin Vücuttaki Rolü Nedir?
Yapılan araştırmalar Omega 3 balık yağı desteğine çocuklar kadar yetişkinlerin de ihtiyacı olduğunu ortaya koyuyor.
Uzmanlar, kadınların menopoz dönemine dikkat etmeleri uyarısında bulundu
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Jule Esen kadınlardaki menopozu ve bu dönemde dikkat etmeleri gerekenleri anlatarak toplumun yüzde 20’sinin menopozlu kadınların oluşturduğunu söyledi
'Antibiyotik kullanımı en aza indirilmeli'
Dâhiliye Uzman Doktor Yunus Yılmaz tarafından sağlıklı yaşam merkezi, Şefikcan Caddesi Avrukon Plaza’da gerçekleştirilen açılış töreniyle hizmete açıldı.
Kuru yemiş hayat kurtarıyor
İngiliz bilim adamları, her gün bir avuç (yaklaşık 20 gram) kuru yemiş tüketmenin kalp rahatsızlıkları başta olmak üzere, kanser ve erken ölüm riskini azalttığını ileri sürdü.
Sessizlik siddeti kroniklestiriyor
Kadınların şiddete sessiz kalmaları durumunda hem şiddet süreğen hale geliyor hem de mağdurda ruhsal sorunlar ortaya çıkıyor.
Çin canlı virüsten grip aşısı üretti
Aşı biliminde canlı virüs kullanımı sayesinde Ebola, Zika ve AIDS gibi bulaşıcı hastalıkların önlenebileceği savunuluyor
Kış ayında kahvaltıyı atlamayın
Kahvaltının en önemli öğün olduğunu belirten Diyetisyen Elif Yıldız, kış ayında kahvaltının atlanmaması konusunda uyarıda bulundu
Sizin İhtiyacınız Hangisi?
Besin Desteği Olarak Kullanılan Cold Press Yağlar alanında dünyanın en zengin ürün çeşitliliğine sahip olan Zade Vital, 7’den 70’e herkesin sağlığına güvenle destek oluyor.
Zade Vıtal®’den Soğuk Kış Günlerinde Sağlığınıza Doğal Destek
Kış aylarında zayıflayan bağışıklık sisteminiz, cildiniz, vücudunuz desteğe ihtiyaç duyuyor. Kış aylarında da sağlıklı kalmaya destek olmak için Cold Press yağlardan destek alın.
 1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  11  12      
Gazeteler
Gazeteler
Düğün Fotoğrafçısı