Anasayfa »

SAĞLIK

Hacamat ve sülük zararlı mı?
Almanya’da doğal Tıp uzmanlığını tamamlayan Hülya Gebel, Yaşam Atölyesi programında hacamat ve sülük tedavisi hakkında önemli bilgiler verdi.
Vücudunuzu deldirmeyin!
Başta kulak ve burunda insan vücudunun yansıması olan birçok nokta bulunduğunu belirten uzmanlar, kulak ve burun delinirken bu noktaların zarar görmemesi gerektiği konusunda uyarıda bulundu.
Kanser sorunlarına mantar!
Doğada kavak ve kayın gibi ağaçların gövdelerinde yetişen bir mantar türü olan İstiridye mantarı birçok hastalığa iyi geliyor.
Kadınlarda saça dikkat!
Kadınlarda saç dökülmesine dikkat edilmesi gerektiğini belirten Saç Ekimi Koordinatörü Zeynep Günel, günümüzde kadınlar da saç ekiminin arttığını söyledi.
Çocuğunuza “Aşkım” demeyin!
Acıbadem Eskişehir Hastanesinden Psikolog Yelda Uçtu Öge, özellikle son dönemlerde anne ve babaların çocuklarına hitap ederken sıklıkla kullandıkları “aşkım, sevgilim, hayatım” gibi kelimelerin...
İmplantta dikkat edin!
Çekmeköy Superdent Diş Polikliniği Kurucusu Diş Hekimi Mehmet Rıfat Akpınar, implant yaptırırken dikkat edilmesi gereken hususları belirtti.
O kanser belirti göstermiyor!
Kolon kanserine dair bilmeniz gereken her şeyi uzman doktorlar açıkladı. Kolon kanseri belirtileri, kolon kanseri tedavisi ve seyri...
NEÜ'de yeni tıp merkezi açıldı
Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Meram Tıp Fakültesinde Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi açıldı.
Anne sütü kansere çare oldu
Anne sütünün içinde bulunan ve ‘Hamlet’ olarak bilinen maddenin kanser hücrelerini etkisiz hale getirdiği ortaya çıkarıldı.
Egzama nasıl tedavi edilir?
Egzama yaygın görülen bir cilt hastalığıdır. Egzama hastalığı içsel ve dışsal faktörlerin sonucu olmasına göre sınıflandırılır.
Kanser hastalarına iyi haber!
Türkiye Nükleer Tıp Derneği Başkanı Prof.Dr. Zehra Özcan, kanser teşhis ve tedavisinde kullanılan son teknoloji PET/BT ve PET/MR cihazlarının dünyada 80 tane, Türkiye’de ise 3 tane bulunduğunu ve...
Melocan bitkisi kanı temizliyor
Ordu'da ‘melocan’ olarak adlandırılan ve yöresel yemek olan diken ucu bitkisinin frengi hastalığını tedavi ettiği ve kanı temizlediği belirtildi.
Uyku bozukluğuna dikkat!
Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Emre Tan, birkaç hafta süren uyku bozukluğu yaşayanları uyardı.
Kolon kanserine yeni tedavi!
UÜ Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünde 2011'den bu yana yapılan çalışma sonucunda oluşturulan ve "barbipalladium" adı verilen bileşiğin, kolon kanserine karşı...
Melanom hastası artıyor!
Türk Dermatoloji Derneği Dermoskopi Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr. Özdemir, DSÖ verilerine göre yılda 250 binden fazla kişiye melanom tanısı konulduğunu söyledi.
Vatandaşlara KKKA uyarısı
Sivas Halk Sağlığı Müdürlüğü, yaz aylarıyla Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) vakalarının görülmeye başlandığını belirterek vatandaşları uyardı.
Yeni nesil genç diyetisyenlere emanet
Geçtiğimiz yıl İstanbul Aydın Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde eğitimlere başlayan Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğrencileri, sağlıklı beslenme bilincinin kazandırılması ve...
'KKKA vakaları azalıyor'
Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Bakır, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) vakalarında ciddi ölçüde azalma olduğunu söyledi.
Artık orta yaşında kabusu!
Alzheimer, yeni dünya düzeninde yaşlanan kuşağın kâbusu.... Gazete Habertürk yazarı Prof. Dr. Temel Yılmaz Alzheimerı önlemenin 8 altın kuralını yazdı
O oyuncaklar çocuklara zararlı
Gümrük Bakanlığı, anne ve babaların çocuklarına oyuncak seçerken dikkat etmeleri gereken özelliklerini sıraladı.
 1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  11  12      
Gazeteler
Gazeteler
Düğün Fotoğrafçısı