Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Anasayfa »

SAĞLIK

Kilo almadan sigarayı bırakabilirsiniz
Diyetisyen Fadime Özgök, kilo alacağı korkusuyla sigarayı bırakmaktan vazgeçenlerin sayısının oldukça fazla olduğunu ancak kilo almadan sigarayı bırakmanın mümkün olduğunu bildirdi
'Yanlış güneş gözlüğü seçimi gözü bozuyor'
Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Nesrin Menteş, güneş gözlüğü alırken ultraviyole ışınlarını emdiği belgeli olan veya optisyen tarafından böyle bir belge verilenlerin tercih edilmesi gerektiğini söyledi.
Soğan, kemik erimesini engelliyor
Özellikle hanımlarda menopoz sonrası ortaya çıkan kemik erimesi (osteoporoz) hastalığına karşı en etkin ilacın soğan olduğu bildirildi.
Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hizmette
Meram Belediyesi tarafından Dr. Ahmet Özcan Caddesinde yapımı tamamlanan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin açılışı düzenlenen törenle gerçekleşti
C vitamini kanseri önlüyor
ABD'nin Baltimore kentindeki Johns Hopkins Üniversitesi'nde yapılan araştırmada, C vitamini ve diğer antioksidanların "HIF-1" adı verilen proteini nötralize ederek, bazı kanserli tümörlerin gelişimini engellediği belirlendi.
Hapları çiğnemeden ve bir bardak suyla için
Yutulması gereken bazı hapların çiğnenerek alınması, içindeki etken maddenin vücuda hızlı yayılması sebebiyle zehirlenmelere yol açabiliyor.
SGK'lılara özel diş hekimi imkânı
SGK diş hastalarının serbest diş hekimlerinde tedavi olma imkanı bütün sigortalılara yaygınlaştırılıyor. Konuyla ilgili çalışmalar sürerken diş hekimleri, uygulamanın genel olarak olumlu ancak eksikleri bulunduğunu ifade etti
Çocuklarda yaz hastalıklarına dikkat!
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Şener Bekçi, aşırı sıcaklar dolayısıyla çocuklarda ishalin daha sık görüldüğünü, önlem alınmadığı takdirde ölüme varan sonuçlara yol açabileceğini söyledi.
Vakıf Hastanesi’nde sünnet şöleni
Konya Vakıf Hastanesi ve Meram Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği Ücretsiz Sünnet Kampanyasında dar gelirli ailelerin çocukları sünnet olmaya başladı.
Sıcaklarda karpuz ve salatadan vazgeçmeyin
Aşırı sıcakların etkisiyle vücutta fazla su kaybı meydana gelmesi sonucu bayılma hissi, bulantı, baş dönmesi gibi sağlık problemlerinin baş gösterebileceğini ifade eden uzmanlar, artan sıvı kaybını önlemenin en kolay yolunun su içmek olduğunu, bu nedenle günde en az 2-2,5 litre su tüketilmesine özen gösterilmesi gerektiğini belirtiyor.
Eczanelerde e-reçete dönemi başladı
Hekimlerin elektronik ortamda yazarak, elektronik imza ile imzaladıkları elektronik reçeteler (e-reçete) de eczanelerde kabul edilecek.
Aşırı tuz ve su kaybı krampı tetikliyor
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Beşir Türkmen, omurgada meydana gelen sinir sıkışmaları, idrar söktürücü bazı ilaçlar, mineral eksikliği, aşırı tuz ve su kaybının krampı tetiklediğini söyledi
Aşırı sıcaklar beyin kanaması riskini artırıyor
Nöroloji Uzmanı Dr. Ömür Atacan Atasoy, aşırı sıcakların felç riskini artırdığını, tansiyon yükselmelerine bağlı olarak gelişen beyin kanamalarının ölüme varan sonuçlara yol açabildiğini söyledi.
Erik B vitamini deposu
Erik mevsimi başladı. Bol miktarda B vitamini içeren erik, karaciğer, kalp ve böbrek hastalıkları ve sindirim rahatsızlıkları gibi birçok hastalığın şifasını da barındırıyor. Erik gülgillerden beyaz çiçekli bir ağacın yemişidir.
Turpgiller kanseri önlüyor
Prof. Dr. İbrahim Uslu, turpgiller familyasına ait sebzelerin başta akciğer, prostat, barsak ve göğüs kanseri olmak üzere neredeyse tüm kanser türlerine karşı hem koruma hem de bir ilaç gibi iyileştirme özelliği olduğunu söyledi
Diş çürüğü kalp krizine yol açabilir
Diş çürüğünün insanlarda kalp krizine yol açabileceği, bağışıklık sisteminde bozukluğa neden olabileceği açıklandı.
Kilo vereyim derken sağlınızdan olmayın
Yazın gelmesiyle birlikte bilinçsizce başvurulan diyetler, insan sağlığını olumsuz etkiliyor. Uzmanlar, diyet yaparken sağlığınızdan olmayın uyarısında bulunuyor. Diyet yapmak isteyenleri sağlıklı beslenmeleri konusunda uyaran uzmanlar, kilo verdikten sonra eski beslenme şekline geri dönülmesi halinde verilen kiloların iki katının geri alınmasına dikkat çekiyor.
Toplu sünnetlere dikkat!
Özel Konya Anıt Hastanesi Üroloji Uzmanı Dr. Ahmet Şalvarcı, bir takım yardımseverlik anlayışıyla hareket edilerek toplu sünnet yapılmasının riskli durumlara sebep olduğunu hatırlatarak, bu işlemin mutlaka hekim kontrolünde takip edilmesi gerektiğini söyledi
Bilgisayar kullanırken sağlığa önem verilmeli
Bilgisayarın yaygın olarak kullanımı, bir yandan yaşamı kolaylaştırırken; öte yandan ortam koşullarının ergonomik olmaması durumunda kullanıcı sağlığı üzerinde olumsuz etkilere yol açıyor.
Adaçayı tam bir güç deposu
Adaçayı sıkça içildiğinde tüm bedeni güçlendiriyor, kalp krizi riskini azaltıyor ve kötürümlüklerde destek sağlıyor.
 240  241  242  243  244  245  [246]  247  248  249  250  251  252  253  254      
Gazeteler
Gazeteler
Düğün Fotoğrafçısı