Anasayfa »

SAĞLIK

Sigara depresyonu tetikliyor
Sigaranın insan sağlığına birçok zararı olduğu ve bunlara artık ruh hastalıklarının da eklendiği bildirildi. Uzmanlar, sigaranın erken yaşta bırakılması gerektiğini söyledi
Organları umut olacak
İntihar girişiminden sonra kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen 27 yaşındaki Saliha C. nin böbrekleri ve karaciğeri, organ bekleyen hastalara umut oldu
20 yıllık çile sona erdi
20 yıldır diyalize giren böbrek hastası yapılan organ nakliyle yeniden sağlığına kavuştu. 47 yaşındaki Halil Tuncer'in böbrekleri 4 çocuk babası Talat Gültekine nakledildi
Bebeklerde çarpık ayaklara alçılı tedavi
Selçuklu Tıp Fakültesi Dekanlığı, Konya ve çevre illerdeki hastanelerde çalışan ortopedistlere yönelik, bebeklerde görülen doğuştan çarpık ayak hastalığının tedavi yöntemlerine ilişkin bilgilendirme toplantısı düzenledi
Sofraların vazgeçilmesi bitkiler
Beyşehir ilçesinde ilkbahar mevsiminde doğada kendiliğinden yetişen bitkiler sofraların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Hipertansiyon birçok sağlık sorununu tetikliyor
Kan basıncının normalden yüksek seyretmesiyle ortaya çıkan hipertansiyonun, kalp krizi, felç ve böbrek yetmezliğinin en önemli sebebi olduğu bildirildi.
Her üzüm tanesi enerji deposu
Eğer güzel bir cildin sırrı bir şişede değilse, sonsuz güzelliğin sırrı nerede yatıyor?
Ayak sağlığı ihmale gelmez
Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Yel, 'Sonradan genişler' düşüncesiyle alınan ayakkabıların ayak sağlığını olumsuz etkilediğini söyledi
'Sonradan genişler' deyip ayakkabı almayın
Konya Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Yel, 'Sonradan genişler' düşüncesiyle alınan ayakkabıların ayak sağlığını olumsuz etkilediğini söyledi. (KONYA)
Ürologlar Konya'da bir araya geldi
Türk Üroloji Derneği tarafından Konya'da düzenlenen 9'uncu Uygulamalı Laroskopik Üroloji Sempozyumu Dedeman Otel'de gerçekleştirildi.
Türk doktorlardan bir ilk daha
İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesinde, dünyada ilk kez göbek deliğinden girilerek vücutta iz bırakmadan reflü ameliyatı gerçekleştirildi.
'Beni yuttu' diyen hap
Hasta tarafından yutulduğunu doktorun cep telefonuna ya da bilgisayarına bildiriyor.
Tümörlere 'Uzay Neşteri' vurulacak
Sadece tümöre radyasyon vererek normal dokularda oluşabilecek zararı en aza indiren yeni tedavi yöntemi "CyberKnife", Ege Bölgesi'nde ilk olarak İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde uygulanmaya başlanacak. Beyin, beyin sapı veya omuriliklerinde tümörü olan hastaların, bundan böyle Ankara ya da İstanbul'a gitmesine gerek kalmayacak.
Hava kirliliği kanseri de tetikliyor
Her yıl 150 bin kişinin kanser hastalığına yakalandığı Türkiyede, yapılan araştırmalar hava kirliliğine maruz kalmanın, kanser oluşumunda sigara içmekle aynı etkiye sahip olduğunu gösteriyor.
Bilgisayar göz rahatsızlıklarını artırdı
Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ümit Kamış, televizyon ve bilgisayarların yaygınlaşmasıyla gözle ilgili rahatsızlıkların ciddi oranda artış gösterdiğini söyledi.
Meram Tıp Fakültesi Yeni doğan Canlandırma Kursu düzenlendi
Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi, bebek ölümlerinin önüne geçmek ve doğum öncesi yaşanabilecek olumsuzlukları ortadan kaldırmak için "Yeni doğan Canlandırma Kursu" düzenledi.
Güneş gözlüğünü sağlığınız için takın
Havaların ısındığı ve güneşin iyiden iyiye kendini hissettirdiği şu günlerde uzmanlar, vatandaşların sağlıkları için güneş gözlüğü kullanmaları gerektiğini belirterek, bunun için de kaliteli ve ultraviyole ışınlarını iyi kıran gözlükleri tercih etmelerini tavsiye ediyor
4 binden fazla zehirli kimyasal bulunuyor
Son dönemde domuz kanı tartışmalarıyla yeniden gündeme gelen sigarada, yaklaşık 50 tanesi kansere yol açan 4 binin üzerinde zehirli kimyasal madde bulunuyor.
İthal süt tozlarında büyük tehlike
Güney Kore'de, Fransa'dan ithal edilen ve bebekler için kullanılan Vitagermine adlı süt tozunda tehlikeli bir bakteri türü saptandı.
Fast food gıdalardan uzak durun
SÜ Meram Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi İç Hastalıkları ve Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Süleyman Türk, ''Kanserden uzak durmak için, fast fooda negatif ayrımcılık yapmalı, ateşe doğrudan temasla yanmış yiyecekler tüketmemeliyiz'' dedi
 240  241  242  243  244  245  [246]  247  248  249  250  251  252  253  254      
Gazeteler
Gazeteler
Düğün Fotoğrafçısı