Anasayfa »

SAĞLIK

'Kayıp düşmek ölüme dahi yol açabiliyor'
Kış mevsiminin gelmesiyle buzda kayıp düşerek sakatlanmaların sayısı artarken, uzmanlar kayarak düşmenin ciddi sakatlıklara ve ölümlere neden olabileceği uyarısında bulundu.
Kalıcı körlük önlenebilir
İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü, herkesin belirli aralıklarla ayrıntılı göz muayenesi olması gerektiğini, birçok göz hastalığının zamanında teşhisi kalıcı körlüğün önlenebildiğini bildirdi
Gaziantep'ten rekor kan bağışı
Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık'ın kan stoklarındaki düşüş nedeniyle yaptığı çağrının ardından Gaziantep'te bağışlar iki katın üzerine çıktı.
Kanser tedavisinde yeni umut
Bilim adamları, bağışıklık sistemini destekleyerek kanser hücreleriyle savaşmasını sağlayan, immünoterapinin fareler üzerindeki deneylerde başarılı sonuç verdiği bildirildi.
Çocuklarımızın Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Neler Yapmalı?
Kış ayları kapalı ve kalabalık ortamlarda daha fazla vakit geçirilen, çocuklar için pek çok hastalığın yaygınlaştığı bir dönem.
Omega3, sağlıkta önemli rol oynuyor
Omega3’ün uzmanlar tarafından insan sağlığına bir çok faydasının olduğu belirtiliyor.
Konya güvencesi dikkat çekiyor
Seçkin eczanelerde bulunan Zade Vital ürünlerini yerinde inceledik.
Şeker ölçüm cihazlarında 'güvenilirlik' denetimleri artacak
Sağlık Bakanlığınca, diyabet hastalarının kullandığı şeker ölçüm cihazlarına (glukometre) ilişkin güvenlik analizleri artırılarak, piyasadaki tüm cihazlar güvenilirlik açısından denetlenecek.
Migren tedavisinde terapi yöntemi
Son zamanlarda çoğu insan baş edemediği sorunlarından dolayı psikologlara başvuruyor.
Fitness bilekliği yüzüğe sığdı
ABD'de bir teknoloji firması uyku ve fitness programını izleyebilen, kalp atış hızını ölçebilen "akıllı yüzük" tasarladı.
YÖK'ten 'sağlıkta şiddet' atılımı
Yükseköğretim Kurulunca, yarın ilk kez Samsun'da düzenlenecek "Sağlık Söyleşileri' kapsamında, "Sağlıkta Şiddet, Hekime Saygı" konusu ele alınacak.
İlerlemiş kanserde yeni umut sıcak kemoterapi tedavisi
Prof. Dr. Sarıyar, "İlerlemiş kanser hastalarının yeni umudu olan sıcak kemoterapi tedavisiyle kanserlerin önemli bir oranına tanı konabiliyor." dedi.
Obez ebeveyinler çocukları etkiliyor
Bilim adamları, obez ebeveynlerin çocuklarının gelişimsel aksaklık riskine daha açık olduğunu belirledi.
Bitki çayları bilinçli tüketilmeli
Prof. Dr. Yeşilada, "Bitki çaylarının beklenen ve istenilen yararı sağlayabilmesi için bilinçli hazırlanması ve tüketilmesi gerekiyor." dedi.
Geçmiş travmalar psikolojiyi bozuyor
Psikoterapist / Aile Çift ve Evlilik Terapisti Uzman Psikolog Naciye Tokaç, geçmiş travmaların psikolojiyi bozduğunu belirterek, “Yaşanan birçok psikolojik sorunun kaynaklarına baktığımızda...
Böbrek taşı tedavisine son teknoloji destek
Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi böbrek taşı tedavisinde son yılların en yeni teknolojisi olan 'Holmiyum Lazer' cihazını kullanmaya başladı
Yılbaşında ölçüyü kaçırmayın
Medicana Konya Hastanesi Diyetisyeni Merve Sena Nazlı, yılbaşı akşamı bazı beslenme ilkelerine dikkat ederek yeni yılın sağlıklı karşılanabileceğini söyledi.
Zade Vital® Dört Dörtlük Bir Hayata Davet Ediyor!
Yeni bir yıl; yeni umutlar, yeni fırsatlar ve kendinizi yenileyecek yeni projeler demek. Tabi ki tüm bunlar için öncelikle sağlıklı olmak şart…
Sağlıklı kalp için öneriler
Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Bingür Sönmez, kalp sağlığını korumak için atılması gereken önemli adımları açıkladı.
'Rahat uyku için kafeine dikkat'
Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesinden Psikolog Kitapçıoğlu, "Rahat uyuyabilmek için öncelikle kafein kullanımına dikkat etmeliyiz. Kafein beyni uyarır ve uykuya müdahale eder." dedi.
 1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10      
Gazeteler
Gazeteler
Düğün Fotoğrafçısı