Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Anasayfa »

EĞİTİM

Okumaya teşvik için örnek adım
Ahmet Haşhaş Ortaokulu’nda Okul Müdürü Vedat Vadıoğlu ve öğretmenler girişimi sonrası açılan okuma salonunda öğrenci ve velilere kitap okuma alışkanlığı kazandırılıyor.
YGS'ye girecek adaylara ÖSYM'den duyuru!
Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2017 yapılan yapılacak olan Yüksek Öğretime Geçiş sınavı ile ilgili kimlik kartı duyurusu yapıldı.
Huğlu ve Üzümlü, 4. bölge teşviklerinden yararlanacak
K Parti Konya Milletvekili ve TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız, savunma sanayi yatırımları konusunda Huğlu ve Üzümlü'nün...
SEDEP'te kardeşlik ve centilmenlik kazandı
Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) kapsamında okullar arasında düzenlenen Münazara Yarışması başladı.
Kulu’da mesleki eğitim günleri!
Konya’nın Kulu ilçesinde, Kulu METEM Anadolu Teknik Lisesi Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi'nin organize ettiği okul-sektör işbirliğini artırmak amacıyla ‘Meslek Eğitim Günleri’ toplantısı...
TED'de 'Kendi İşimi Kendim Yaparım' etkinliği
TED Konya Koleji İlkokul 1. ve 2.sınıf öğrencilerine yönelik, PDR birimi tarafından hazırlanan “Kendi İhtiyaçlarımızı Kendimiz Karşılıyoruz” başlıklı rehberlik çalışması gerçekleştirildi.
AÖF sınav tarihleri öğrencileri mağdur etti
2016-2017 Açık öğretim bahar dönemi sınav tarihleri 16 Nisan'da yapılacak olan Referandum oylamasından dolayı değiştirildi. Bu değişiklikten dolayı öğrenciler mağdur oldu.
Eğitimde verimlilik
Şehrin ilk özel okullarından olan İdeal Eğitim Kurumları'nda, öğrencilere çağın gereklerine uygun eğitim veriliyor
Lale Eğitim Kurumları okuma aşkını aşılıyor
Özel Lale Eğitim Kurumları “Okuma aşkını ve öğrenme bilincini aşılamak” üzerine kurulu eğitim felsefesini pekiştirmek için araştırmacı yazar Mustafa Akgün ile söyleşi düzenledi.
"Direniş Karatay" Kitabı Yayımlandı
Türk devlet tarihinin en sıra dışı yüzlerinden, Anadolu Selçuklu Emiri Celâleddin Karatay'ın hikayesini anlatan Direniş Karatay adlı tarihi roman KTO Karatay Üniversitesi'nin destekleriyle yayımlandı.
"Haydi konuş bakalım" Konya!
Konya Büyükşehir Belediyesinin, Medeniyet Okullu Projesi kapsamında, Seydişehir'de liseler arasında yapılan " Haydi konuş bakalım" münazara yarışmalarının finali yapıldı.
YÖK'ten akademisyen takviyesi
YÖK Başkanı Saraç,KHK ile ihraç yaşanan üniversitelerin öğretim üyesi kullanma izin taleplerini hiç bekletmeden hatta üniversitedeki süreçlerden çok daha kısa bir sürede sonuçlandırdıklarını bildirdi
‘İstikrar yoksa kaos vardır’
Eğitim-Bir-Sen Konya Şube Başkanı Nazif Karlıer, Türkiye’nin yükselişini durdurmak isteyenlerin olduğunu belirterek, istikrar için evet diyeceklerini söyledi
TED'den öğretmenlerine liderlik ve başarı semineri
TED Konya Kolejinde öğretmenlere yönelik olarak düzenlenen hizmet içi eğitim seminerleri devam ediyor.
Doğa Okulları, kalıpları yıkıyor
Türkiye’de 103 kampüsü bulunan Doğa Okulları, kendine has eğitim anlayışı ile ezber bozuyor.
ÖSYM sınav takviminde düzenleme!
ÖSYM, 16 Nisan'da yapılacağı duyurulan TUS ve STS Tıp sınavlarının, referandum nedeniyle 22 Nisan'da uygulanmasına karar verildiğini açıkladı.
Deneysel Tıp’ta ilk ders Şahin’den
Selçuk Üniversitesi (SÜ) Deneysel Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin düzenlediği 3. Deney Hayvanı Kullanım Kursu’nun açılış dersi Rektör Prof. Dr. Mustafa Şahin’in katılımıyla gerçekleştirildi.
Kartepe’den Selçuklu’ya ziyaret
Kocaeli’nin Kartepe İlçe Belediyesi’nden bir heyet, teknik incelemelerde bulunmak üzere Selçuklu’ yu ziyaret etti.
YÖKDİL'e 93 bin başvuru
YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç, Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) Sınavı'na toplam 92 bin 904 başvuru yapıldığını bildirdi.
Ders zili çaldı
2016-2017 eğitim-öğretim yılı ikinci dönemi bugün başladı. Yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmen ilk ders zilinin çalmasıyla ders başı yaptı.
 1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10      
Gazeteler
Gazeteler
Düğün Fotoğrafçısı