Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Anasayfa »

EĞİTİM

Sarayönü'nde öğrencilere 8 bin 500 kitap dağıtıldı
Sarayönü ilçesinde, Konya Büyükşehir Belediyesi Komek ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle öğrencilere 8 bin 500 adet ücretsiz hikaye kitabı dağıtıldı.
YGS öncesi 10 öneri!
YGS yaklaşırken uzmanlar anne ve babaları uyarıyor.
YGS öncesi öğrenciler ve aileler dikkat
Sınava hazırlanan öğrencinin YGS'nin yaklaşmasıyla birlikte kaygı belirtilerinde artış olacağını belirten Psikoterapist Aile Çift ve Evlilik Terapisti Uzman Psikolog Naciye Tokaç, sınav öncesi...
YGS’ye girecekler dikkat
Öğrencilerin yoğun çalışmalarla ve heyecanla beklediği YGS’nin yaklaştığını belirten Uzman Psikolog Merve Demir, öğrencileri aşırı kaygı yapmamaları konusunda uyardı.
YGS'de 2 milyon aday için 350 bin kişi görev alacak
ÖSYM Başkanı Demir, 12 Mart Pazar günü yapılacak YGS'ye 2 milyon 265 bin 902 adayın başvuru yaptığını belirterek, sınavda 350 bin dolayında kişinin görev yapacağını bildirdi.
Zor sorularla inatlaşmayın!
Nurcan Eğribaş, 12 Mart Pazar günü gerçekleşecek olan YGS sınavı hakkında adaylara bazı tavsiyeler verdi.
MEB'den YGS'ye hazırlık için 3. deneme sınavı
Milli Eğitim Bakanlığınca, lise son sınıf öğrencileri ile mezunlara yönelik YGS 3. Değerlendirme Sınavı erişime açıldı.
Açıköğretim'den İç Anadolu'daki öğrencilere uyarı
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Ücretsiz Yüzyüze Dersler Bahar Döneminin, İç Anadolu bölgesinde 13 Mart 2017 Pazartesi günü başlayacağı bildirildi.
Cam fanus içinde canlı bitki yetiştirdiler
Meram Diltaş Ortaokulu 6. ve 7.sınıf öğrencileri iklimlerin değişimi, bitki örtüsünün yok oluşu, doğal kaynakların azalması gibi konulara dikkat çekmek için kendi minyatür bahçelerini...
AÖF'den öğrencilere müjdeli haber
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2016-2017 Öğretim Yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemlerini uzatıldığını açıkladı.
Okumaya teşvik için örnek adım
Ahmet Haşhaş Ortaokulu’nda Okul Müdürü Vedat Vadıoğlu ve öğretmenler girişimi sonrası açılan okuma salonunda öğrenci ve velilere kitap okuma alışkanlığı kazandırılıyor.
YGS'ye girecek adaylara ÖSYM'den duyuru!
Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2017 yapılan yapılacak olan Yüksek Öğretime Geçiş sınavı ile ilgili kimlik kartı duyurusu yapıldı.
Huğlu ve Üzümlü, 4. bölge teşviklerinden yararlanacak
K Parti Konya Milletvekili ve TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız, savunma sanayi yatırımları konusunda Huğlu ve Üzümlü'nün...
SEDEP'te kardeşlik ve centilmenlik kazandı
Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) kapsamında okullar arasında düzenlenen Münazara Yarışması başladı.
Kulu’da mesleki eğitim günleri!
Konya’nın Kulu ilçesinde, Kulu METEM Anadolu Teknik Lisesi Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi'nin organize ettiği okul-sektör işbirliğini artırmak amacıyla ‘Meslek Eğitim Günleri’ toplantısı...
TED'de 'Kendi İşimi Kendim Yaparım' etkinliği
TED Konya Koleji İlkokul 1. ve 2.sınıf öğrencilerine yönelik, PDR birimi tarafından hazırlanan “Kendi İhtiyaçlarımızı Kendimiz Karşılıyoruz” başlıklı rehberlik çalışması gerçekleştirildi.
AÖF sınav tarihleri öğrencileri mağdur etti
2016-2017 Açık öğretim bahar dönemi sınav tarihleri 16 Nisan'da yapılacak olan Referandum oylamasından dolayı değiştirildi. Bu değişiklikten dolayı öğrenciler mağdur oldu.
Eğitimde verimlilik
Şehrin ilk özel okullarından olan İdeal Eğitim Kurumları'nda, öğrencilere çağın gereklerine uygun eğitim veriliyor
Lale Eğitim Kurumları okuma aşkını aşılıyor
Özel Lale Eğitim Kurumları “Okuma aşkını ve öğrenme bilincini aşılamak” üzerine kurulu eğitim felsefesini pekiştirmek için araştırmacı yazar Mustafa Akgün ile söyleşi düzenledi.
"Direniş Karatay" Kitabı Yayımlandı
Türk devlet tarihinin en sıra dışı yüzlerinden, Anadolu Selçuklu Emiri Celâleddin Karatay'ın hikayesini anlatan Direniş Karatay adlı tarihi roman KTO Karatay Üniversitesi'nin destekleriyle yayımlandı.
 1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10      
Gazeteler
Gazeteler
Düğün Fotoğrafçısı