Anasayfa »

EĞİTİM

Mareşalin gururu oldu
Beşinci Sınıf Öğrencisi Sudem Eltaş bir dönem içerisinde 100 kitap toplam yaklaşık 13 bin sayfa kitap okuması nedeniyle aldığı ödülle Mareşal Mustafa Kemal İlköğretim Okulunun gururu oldu.
Yabancı öğrencilerin bursları yatmıyor
Türkiye'de öğrenim gören yabancı uyruklu öğrencilere Başbakanlık tarafından verilen burslar bir aydır yatmıyor.
Eğitimdeki sorunlar çözülmeli
Eğitim Bir-Sen Konya Şube Başkanı Latif Selvi, eğitimcilerin sendikalarına yetki vermesi durumunda, eğitim camiasının kangren olmuş sorunlarını çözüme kavuşturacaklarını söyledi
Bilgisayar ödüllü kitap okuyorum yarışması
Sarayönü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrencilerin kitap okuma alışkanlığı kazanmasını sağlamak amacıyla, Sarayönü genelinde bilgisayar ödüllü ''Kitap Okuyorum'' yarışması düzenliyor.
ÖSSde yeni sistem öğrencilerin lehine
ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, 2010'da geçilecek yeni üniversiteye giriş sistemi ile ilgili, "Aynı derslerden aynı biçimde sorular sorulacak.
Seydişehir'de, 30 kursiyere sertifika
Ana Kız Okuldayız kampanyası kapsamında Seydişehir'de okuma yazma öğrenen 30 kursiyere sertifikaları verildi.
Başarılı öğrenciler ödüllerini aldı
Özel Selçuklu Abdullah Aymaz İlköğretim Okulunda 2008- 2009 eğitim-öğretim yılının birinci dönem başarılı öğrencileri düzenlenen törenle ödüllendirildiler.
Kursiyerlere sertifikaları verildi
SÜ Deneysel Tıp Araştırma ve Uygulama Merkezi'nin düzenlediği 'Deney Hayvanları Kullanım Kursu'na katılarak eğitimleri başarı ile tamamlayan 82 kursiyere düzenlenen törenle sertifikaları verildi
35 dar gelirli öğrenciye eğitim desteği
Konya Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardımda bulunduğu aileler içinden lise son sınıfa giden 35 öğrenciyi dershaneye gönderiyor.
Karne harçlıklarını Filistine gönderdiler
Konya Özel Selçuklu Abdullah Aymaz İlköğretim Okulu öğrencileri, aralarında topladıkları karne harçlarını Filistinli arkadaşlarına gönderilmek üzere Kimse Yok Mu Derneği'ne teslim etti.
Eğitimin Oscarı Bahçeşehire
Bugüne kadar sadece Amerika'daki okullara Mükemmel Okullar Birliği tarafından verilen "Mavi Kurdele Eğitimde Mükemmellik Ödülü"nü, ilk defa yurtdışından Bahçeşehir Kolejleri kazandıBahçeşehir Koleji'nde düzenlenen Ödül Töreni için Türkiye'ye gelen Mükemmel Okullar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Jerry Brodsky, törende yaptığı konuşmada Bahçeşehir Kolejleri'nde uygulanan eğitim öğretim sisteminden çok etkilendiklerini ve bu sistemin Amerika'daki okullara örnek olarak gösterileceğini ifade etti.
Özel Gençlikte karne heyecanı
Özel Gençlik İlköğretim Okulu öğrencileri 2008-2009 eğitim öğretim yılının ilk karnesini alarak iki haftalık yarıyıl tatiline çıktılar.
Hüyüklü öğrencilerden 7 bin TLlik yardım
Hüyük ilçesinde öğrenim gören öğrenciler, Filistin halkının yanında olduklarını yürüttükleri yardım kampanyaları ile gösterdi.
Cumhuriyet Lisesi öğrencileri sergi açtı
Çumra Cumhuriyet Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu Dünyayı Aydınlatan Bilim Adamları ve OGYE Çalışmaları resim sergisi açıldı.
Dereceli öğrenciler ödüllendirildi
Şiddeti Önleme ve Çocuk ve Gençleri Risklerden Koruma genelgeleri kapsamında Meram Mehmet Hasan Sert İlköğretim Okulunda düzenlenen bilgi yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi
Başarı için hedefiniz olsun
Gençlik Eğitim Kurumları İnsan Kaynakları Uzmanı Eğitimci Sosyolog Adem Kahriman, belirtilecek amaç ve hedef doğrultusunda yapılacak çalışmaların mutlaka olumlu sonuç vereceğini söyledi
İstanbul Üniversitesinde devir teslim
İstanbul Üniversitesi'nin (İÜ) yeni rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet düzenlenen törenle görevi Prof. Dr. Mesut Parlak'tan devraldı.
Özel Enderunda aşure bereketi
Özel Enderun Okulları Okul Aile Birliğinin geleneksel olarak düzenlediği kaynaşma ve aşure gecesine çok sayıda veli ve öğrenci katıldı.
İletişimciler ödüle doymuyor
Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri geleneği bozmayarak son 4 yılda olduğu gibi Aydın Doğan Genç İletişimciler yarışmasının 20ncisine de damgasını vurdu
Meram Abdullah Aymazda velilere eğitim semineri
Konyada eğitim-öğretime farklı bir çehre kazandıran Özel Meram Abdullah Aymaz Koleji, velilere yönelik düzenlediği seminerde PDR Uzmanı Yazar Ferhat Çeliki velileriyle buluşturdu
 119  120  121  122  123  124  [125]  126      
Gazeteler
Gazeteler
Düğün Fotoğrafçısı