Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Anasayfa »

EĞİTİM

Barbaros İlköğretim Okulu’na Mavi Bayrak Verildi
Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü Su Timleri Projesi çerçevesinde su tasarrufu sağlayan Barbaros İlköğretim Okuluna Mavi Bayrak verildi.
Balam Kreş, aileleri bilgilendirdi
Balam Kreş ve Ana Okulunda ailelere çocukların olumsuz davranışları ve çocuk eğitiminde ailelere düşen görevler hakkında bilgi verildi. Seminere katılan aileler sohbetten duydukları memnuniyeti dile getirerek, seminerden çok istifade ettiklerini söyledi. Psikolog Danışman Bayram Soydan, verdiği seminerde, Çocukta bir davranış bozukluğu varsa çocuğun bir ilgiye ihtiyacı vardır diyerek aileleri çocukların eğitimi ve davranışları konusunda bilgilendirdi.
Öğrencilerden Vergi Dairesi’ne ziyaret
Özel Enderun Koleji, Lisesi ve Fen Lisesi öğrencileri, 23 Şubat - 1 Mart arasında kutlanan Vergi Haftası nedeniyle Vergi Dairesi Başkanı Sıtkı Aksöz'ü makamında ziyaret etti.
İHH kermeste yetimlerin yanında
İHH İnsani Yardım Derneğinin Alâeddin Bulvarı karşısında düzenlemiş olduğu fakir ve muhtaç aileler yararına yapılan kermes devam ediyor. Kermesi dün KİMSEVden kimsesiz çocuklar ziyaret etti.
Merve Eğitim Kurumlarına istihdam ödülü
Konya Vergi Dairesi Başkanlığı, 20. Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen törenle bu yılın vergi rekortmenlerine ödüllerini verdi. Törende, hizmet sektöründe tek ödülü, bu alanda en çok istihdam sağlayan Merve Eğitim Kurumları aldı.
Eğitime kar tatili
Konya'da önceki gün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle Ahırlı, Bozkır, Hadim, Derebucak ve Cihanbeyli ilçelerinde eğitime 1 gün sürüyle ara verildi
‘Final’de iddianame tamamlandı
Geçtiğimiz yıl Okyanus Şirketler Grubu'na yönelik düzenlenen "Final" operasyonundaki sanıklara ilişkin iddianame tamamlandı
Dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi
Konya il merkezindeki ilköğretim 7. sınıf öğrencileri arasında yapılan Sağlıklı Beslenme, Obezite, Fiziksel Aktivite ve Hijyen konulu bilgi yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi
Durmuş Yılmaz, dekan oldu
Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Durmuş Yılmaz Uşak Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine dekan oldu.
Konyalı öğrencilerden Avrupa’ya bilim gezisi
Konya Selçuklu Anadolu Teknik Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri, Avrupa Birliği Leonardo Da Vinci Mesleki Eğitim Programı kapsamında Almanyanın Augsburg şehrine giderek 15 gün boyunca fabrikaları gezdi ve robot teknolojisi hakkında bilgi aldı.
Öğrencilere karakter eğitimi
Merve Eğitim Kurumlarına bağlı Özel Mehmet Özdemir İlköğretim Okulu örnek bir eğitim uygulamasına daha imza attı.
Bakan Çelikten Kuluda okul açılışı
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Konyanın Kulu ilçesine gelerek açılış ve temel atma törenlerine katıldı. Kulu Belediye Başkanı Ahmet Yıldızı ziyaret ettikten sonra Merkez İlköğretim Okulu açılışına katılan Çelik, Konya büyük bir ilimiz. Hollanda ve Belçika kadar topraklara sahip.
Yüksek okullar 3 yıllık olacak
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, meslek yüksek okullarındaki en önemli problemlerden birisinin İngilizce olduğunu belirterek, "Meslek Yüksek Okullarına hazırlık sınıfı koymayı düşünüyoruz dedi
Hastaneye kaldırılan öğrenciler taburcu edildi
Ilgına bağlı Harmanyazı köyünde gıda zehirlenmesi şüphesi ile hastaneye kaldırılan öğrenci sayısı 36'ya ulaştı.
Özel Sümbül en başarılı okul seçildi
Ilgında faaliyet gösteren Özel Sümbül İlköğretim Okulu, yapılan denetimlerde bölgenin en başarılı okulu seçildi.
İnternet evi öğrencilerin mekanı oldu
Karatay Belediyesi ve Türk Telekom İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa organize edilen Karatay İnternet evi öğrenciler tarafından büyük ilgi gösteriliyor.
Öğrenciler tarihimizi öğreniyor
Konya Büyükşehir Belediyesi 20 bin ilköğretim okulu öğrencisine İstiklal Harbi Şehitliğini gezdirerek tarihi anlatıyor
ÖSS başvuruları bugün başlıyor
Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) için bugün başlayacak başvuru süresi 27 Mart'ta sona erecek
Öğrenciler şehitliği gezecek
Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci projesi kapsamında 16 Şubat3 Nisan 2009 tarihleri arasında 20 bin ilköğretim okulu öğrencisine İstiklal Harbi Şehitliğini gezdirerek bilgiler verecek
Rixostan turizm öğrencilerine seminer
Rixos Otel, turizm alanındaki bilgi ve deneyimlerini Rixos Konya yöneticilerinin de katılımıyla gerçekleştirilen seminerde Selçuk Üniversitesi Akşehir Meslek Yüksekokulu Turizm öğrencilerine aktardı.
 119  120  121  122  123  124  [125]  126  127  128      
Gazeteler
Gazeteler
Düğün Fotoğrafçısı