Anasayfa »

EĞİTİM

Selçuk İletişim’e ödül yağmuru
Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesinin 20inci Aydın Doğan Vakfı Genç İletişimciler Yarışmasında dereceye giren öğrencilere Konyalı hayırseverlerinden Aynur Kasabalı, ödül verdi
Başarılı iletişimciler ödüllendirildi
Eğitim Gönüllüsü Aynur Kasabalı, 20. Aydın Doğan Vakfı Genç İletişimciler Yarışması'nda dereceye giren Selçuk Üniversitesi (SÜ) İletişim Fakültesi öğrencilerini altınla ödüllendirdi
Nüfus müdürlüklerinde seçim hareketliliği
Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK), 29 Mart yerel seçimlerinde T.C kimlik numarası olmayanların oy kullanamayacağının açıklamasının ardından nüfus cüzdanında T.C kimlik numarası bulunmayanlar 9 yıldır yenilemedikleri kimliklerini değiştirmek için İl Nüfus ve Vatandaşlık müdürlüklerine akın etti.
Gençlik İlköğretim’de velilere seminer
Gençlik İlköğretim Okulunda, okul aile birliklerine yönelik Performans Değerlendirmede Veli ve Okullarda Performans Değerlendirme Sürecinin Önemi konulu seminer gerçekleştirildi.
Eğitimde yeni dönem
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İlköğretim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Abdülmuttalib Çetin, ezberci eğitim anlayışının aktif derslere katılan eğitimci anlayışa geçildiğini söyledi
En fazla okuyan öğrenciler ödüllendirilecek
Özel Mehmet Özdemir İlköğretim Okulu, Cumhurbaşkanlığının başlattığı Türkiye Okuyor kampanyasına büyük destek veriyor.
Özel Enderun’dan müftülüğe kandil ziyareti
Özel Enderun Okulları Müdürü İlhan Yılmaz, Eğitim Koordinatörü Harun Karakuş, Basın Danışmanı Osman Bozdemir, toplum hizmetlerinden sorumlu edebiyat öğretmeni Ramazan Yıldırım ve öğrenciler Mevlit Kandili münasebetiyle Konya İl Müftülüğüne bir ziyaret düzenledi.
Veliler için e-okul projesi
Özel Mehmet Özdemir İlköğretim Okulunda bir ilke daha imza atılırken, veliler, çocuklarının ders ve diğer sosyal etkinliklerini internet ortamında bulabilecek.
Konyalı ve Karslı öğrenciler arasında kitap kardeşliği
Kars'ın Digor ilçesinde yaşayan öğrencilerin mektupla kitap istemesi üzerine kampanya düzenleyen Özel Meram Abdullah Aymaz İlköğretim Okulu öğrencileri, toplanan 500 kitabı Karslı öğrencilere gönderdi.
Barbaros İlköğretim Okulu’na Mavi Bayrak Verildi
Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü Su Timleri Projesi çerçevesinde su tasarrufu sağlayan Barbaros İlköğretim Okuluna Mavi Bayrak verildi.
Balam Kreş, aileleri bilgilendirdi
Balam Kreş ve Ana Okulunda ailelere çocukların olumsuz davranışları ve çocuk eğitiminde ailelere düşen görevler hakkında bilgi verildi. Seminere katılan aileler sohbetten duydukları memnuniyeti dile getirerek, seminerden çok istifade ettiklerini söyledi. Psikolog Danışman Bayram Soydan, verdiği seminerde, Çocukta bir davranış bozukluğu varsa çocuğun bir ilgiye ihtiyacı vardır diyerek aileleri çocukların eğitimi ve davranışları konusunda bilgilendirdi.
Öğrencilerden Vergi Dairesi’ne ziyaret
Özel Enderun Koleji, Lisesi ve Fen Lisesi öğrencileri, 23 Şubat - 1 Mart arasında kutlanan Vergi Haftası nedeniyle Vergi Dairesi Başkanı Sıtkı Aksöz'ü makamında ziyaret etti.
İHH kermeste yetimlerin yanında
İHH İnsani Yardım Derneğinin Alâeddin Bulvarı karşısında düzenlemiş olduğu fakir ve muhtaç aileler yararına yapılan kermes devam ediyor. Kermesi dün KİMSEVden kimsesiz çocuklar ziyaret etti.
Merve Eğitim Kurumlarına istihdam ödülü
Konya Vergi Dairesi Başkanlığı, 20. Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen törenle bu yılın vergi rekortmenlerine ödüllerini verdi. Törende, hizmet sektöründe tek ödülü, bu alanda en çok istihdam sağlayan Merve Eğitim Kurumları aldı.
Eğitime kar tatili
Konya'da önceki gün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle Ahırlı, Bozkır, Hadim, Derebucak ve Cihanbeyli ilçelerinde eğitime 1 gün sürüyle ara verildi
‘Final’de iddianame tamamlandı
Geçtiğimiz yıl Okyanus Şirketler Grubu'na yönelik düzenlenen "Final" operasyonundaki sanıklara ilişkin iddianame tamamlandı
Dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi
Konya il merkezindeki ilköğretim 7. sınıf öğrencileri arasında yapılan Sağlıklı Beslenme, Obezite, Fiziksel Aktivite ve Hijyen konulu bilgi yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi
Durmuş Yılmaz, dekan oldu
Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Durmuş Yılmaz Uşak Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine dekan oldu.
Konyalı öğrencilerden Avrupa’ya bilim gezisi
Konya Selçuklu Anadolu Teknik Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri, Avrupa Birliği Leonardo Da Vinci Mesleki Eğitim Programı kapsamında Almanyanın Augsburg şehrine giderek 15 gün boyunca fabrikaları gezdi ve robot teknolojisi hakkında bilgi aldı.
Öğrencilere karakter eğitimi
Merve Eğitim Kurumlarına bağlı Özel Mehmet Özdemir İlköğretim Okulu örnek bir eğitim uygulamasına daha imza attı.
 119  120  121  122  123  124  [125]  126  127  128      
Gazeteler
Gazeteler
Düğün Fotoğrafçısı