Anasayfa »

EĞİTİM

Büyükkoyuncu Lisesi, Filistin için yarıştı
Çığ gibi büyüyen Filistine yardım kampanyalarına bir halka da Büyükkoyuncu Liselerinden eklendi.
YÖKten öğrenciler müjde
YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, 'Okuldan hem atılmayı hem de affı da ortadan kaldıracak proje hazırlıyoruz' dedi.
Başarılı öğrenciler ödüllendirildi
Gençlik İlköğretim Okulu, Konya genelinden yaptığı çeşitli sınavlarda ve etkinliklerde başarı sağlayan öğrencileri teşekkür belgesiyle ödüllendirdi.
Kaymakamlardan okul ziyaretleri
Çumra Kaymakamı Adem Yazıcı ile Güneysınır Kaymakamı Duran Eryılmaz Çumra İmam Hatip Lisesi ile Okul Pansiyonunda çeşitli incelemelerde bulundu.
Öğrencilerden Başkan Sözlüye ziyaret
Selçuk Üniversitesi'nde okuyan bir grup öğrenci, Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'yü makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.
Verimli ve düzenli çalışma başarıyı getirir
Sistem Dershaneleri Sınavlarda Başarılı Olmanın Yolları konulu bir konferans düzenledi.
Merhaba!
Edebihayat sitesinin şu ana dek editörü olan Osman Turan Bey aramızdan ayrılmadı. Zaman zaman bizlerle paylaşacağı yazıları ve belki şiirleri ile onu okumaya devam edeceğiz
Öğrenciler resim sergisi açtı
Meram Atatürk Kız Teknik Lisesi, Anadolu Kız Meslek Lisesi ve Kız Meslek Lisesi öğrencilerinin hazırladığı çeşitli çalışmalar sergilendi.
Dershaneler zamsız öğrenci alacak
Özel Dershaneler Birliği Derneği (ÖZDEBİR) Başkanı Faruk Köprülü, 2009-2010 eğitim-öğretim yılında küresel mali krizin etkilerini vatandaşlara yansıtmamak için, artan maliyetlere rağmen ücretlerde artış yapmayacaklarını bildirdi.
Aksarayda öğrencilerin yurt sorunu çözüldü
Aksaray Üniversitesi'nde okuyan ve kaldıkları yurdun sahibinin iflas etmesi sonucu sokakta kalan öğrenciler başka yurtlara yerleşmeye başladır.
Özel Gençlikte yönetim buluşması
Özel Gençlik Eğitim Kurumları bünyesinde eğitim ve öğretim hizmeti veren Özel Gençlik İlköğretim Okulu, Özel Enderun Lise, Fen Lisesi ve Kolejinin 20082009 Eğitim Öğretim yılında faaliyet gösterecek olan Okul Aile Birliği üyeleri, Gençlik Eğitim Kurumları Yöneticileri, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Okul İdarecileri Mevlâna Bera Otelde toplantıda bir araya geldi.
Eğitimde fırsat eşitliği istiyoruz
Rebii Karatekin Okul Aile Birliği, Konyada fakir öğrencilere dershane düzeyinde eğitim veren kursların kapatılmasına tepki göstererek, Eğitimde fırsat eşitliği istiyoruz dedi
En çok kitap okuyan öğrenciler ödüllendirildi
Özel Meram Abdullah Aymaz İlköğretim Okulunun Türkçe zümresinin organize ettiği Sınıflar düzeyinde en çok kitap okuyan öğrenciler projesinde başarılı olan öğrenciler okul idaresi tarafından başarı belgesiyle ödüllendirildi.
Alo üşüdüm hattı kuruldu
Konya Milli Eğitim Müdürlüğü, bazı okullarda kaloriferlerin yanmadığı yönündeki şikâyetler gelmesi üzerine 'Alo üşüdüm" ihbar hattı kurdu.
Rektör atamalarında YÖKün de yetkileri alınmalı
Rektör atamaları konusunda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün "yetkiyi benden alınsın'' açıklamalarının ardından YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan da ''Anayasal düzenlemeyle YÖK de aradan çekilsin" çıkışında bulundu.
Ön yargıları kaldıracak proje
SÜ tarafından geliştirilen, Avrupa Birliği Tarihi ve Kültürel İşbirliğinin Geliştirilmesi Projesi Türkiye-Almanya Örneği proje ile Almanyla Türkler arasında bulunan önyargıları kaldırılması planlanıyor.
Üniversite öğrencilerinden obruk araştırması
Selçuk Üniversitesi (SÜ) Eğitim Fakültesi Coğrafya Bölümü 4. sınıf öğrencileri Karapınar'da meydana gelen obruklarının oluşumu ile ilgili tez hazırlamak üzere ilçede araştırma yaptı.
Selçukluda Aile Okulu ve Aile Meclisi Paneli
Selçuklu Belediyesi ile Çınar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Aile Okulu ve Aile Meclisi Paneli düzenleniyor.
Bahçesaray Köyünde bilgisayar laboratuarı
Sarayönü ilçesine bağlı Bahçesaray köyünde muhtarlık tarafından bilgisayar laboratuvarı kuruldu.
 119  120  121  122  123  124  [125]  
Gazeteler
Gazeteler
Düğün Fotoğrafçısı