Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.
Meram Tıp'ta Göğüs Hastalıkları yenilendi

Meram Tıp'ta Göğüs Hastalıkları yenilendi

04 Aralık 2012 Salı 13:15

Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kürşat Uzun, göğüs hastalıkları bölümünde yaptıkları yenilikler ile servisin daha da etkin çalışacağını söyledi


Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kürşat Uzun, Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümü hakkında açıklamalarda bulundu. Toplam 9 öğretim üyesi hoca ile hizmet verdiklerini belirten Uzun, daha önce Göğüs Hastalıkları Bölümünde 2 poliklinikle hizmet veriliyorken artık haftanın 5 günü öğretim üyesi hocalarının da 3. Göğüs Polikliniğinde hizmet vermeye başladığını ifade etti.
Daha önce belli bir süre hizmet veren alerji polikliniğinin yeniden faaliyete geçtiğini kaydeden Meram Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Uzun, alerji polikliniğine Doç. Dr. Emin Maden bakacağını söyledi.  Ayrıca sigara Bırakma Polikliniğini hizmete açtıklarını dile getiren Prof. Dr. Kürşat Uzun,  1 Aralık’ta Kemoterapi Ünitesinin açılışının yapılacağını belirterek, “Bundan sonra hastalarımızın işleri daha kısa sürede görülecek. Hastalarımız yatmadan ayaktan tedavi olabilecekler” dedi.

Meram Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Bölümü’nde tüm birimlerin mevcut olduğunu söyleyen Prof. Dr. Uzun, bronkoskopi ünitesinin kesintisiz hizmet verdiğini ayrıca tam teşekküllü 12 yataklı, 3 öğretim üyesinin ilgilendiği, 24 saat doktor gözetimi olan üst düzeyde hizmet veren yoğun bakım ünitesinin olduğunu belirtti. Uykuda solunum hastalıkları hakkında da bilgi veren Uzun,  şu anda 2 yatakla hizmet verilen uyku ünitesinin kısa zamanda 4 yatakla hizmet vermeye başlayacağını belirtti.
POLİKLİNİK SAATLERİ VE GÜNLERİ
Poliklinik yapacak doktorların isimleri ve poliklinik günleri ise şöyle:
Prof. Dr. Kürşat Uzun Perşembe günleri 09.00–11.00 saatleri arası, 
Doç. Dr. Turgut Teke Çarşamba günleri 10.00–12.00 saatleri arası,
Yrd. Doç. Dr. Şebnem Yosunkaya Pazartesi günleri 11.00 – 15.00 saatleri arası,
Yrd. Doç. Dr. Soner Demirbaş Salı günleri 10.00–12.00 saatleri arası,
Öğr. Gör. Uz. Dr. Durdu Mehmet Yavşan Cuma günleri 08.30–09.30 saatleri arası.
HABER MERKEZİ

7178 defa okundu...
Gazeteler
Gazeteler
Düğün Fotoğrafçısı