Minik tenisçiler kupayla döndü

Minik tenisçiler kupayla döndü

15 Şubat 2011 Salı 16:52

Türkiye Tenis Federasyonu 2011 Yılı faaliyet programında yer alan 8-9 Yaş Kış Kupası Tenis müsabakaları Adana´da yapıldı.


Konya Tenis ve Dağcılık Kulübünden Zeynep Sena Sarıoğlan Türkiye Şampiyonu olarak spor kamuoyunu sevindirdi. Adana Atlı Spor Kulübü’nde düzenlenen müsabakalara Konya, Kayseri, Mersin, Gaziantep, Hatay, Ankara, Tarsus gibi çevre illerden yaklaşık 80 sporcu katıldı. Bayanlarda ilk grupta Konya Tenis ve Dağcılık Kulübü’nden Zeynep Sena Sarıoğlan, ikinci grupta ise Ankara Tenis Akademisi’nden Tuana Tınaztepe birinci oldu. Beş ana tabloda yapılan ve tamamlanan müsabakalar sonrası erkekler birinci grupta Ankara Tenis Kulübü’nden Oğuz Kaan Gürsoy, ikinci grupta Antalya Tenis İhtisas Kulübü’nden Berkay Çankaya, üçüncü gurupta ise Ankara Tenis Kulübü’nden Efe Keçeci birinci oldu.
Müsabakalar sonrası dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları verildi. Konya Tenis ve Dağcılık Kulübü Antrenörü Onur Melik, müsabakalarda sporcularının önemli bir başarı elde ederek çeşitli dereceler aldığını söyledi. 9 yaş kategorisinde Zeynep Sena SARIOĞLAN´ın birinci olarak kendilerini gururlandırdığını belirten Melik, “Melisa Işık´ın aynı kategoride üçüncülüğü, erkeklerde Alihan Gültekin´in beşinciliği, 8 yaş kategorisinde ise Zehra Mina Sarıoğlan’ın dereceye girmesi bizleri sevindirdi” diye konuştu

1549 defa okundu...
Gazeteler
Gazeteler
Düğün Fotoğrafçısı