‘Tarihimizde bir ilk’

‘Tarihimizde bir ilk’

19 Mayıs 2017 Cuma 18:53

Türkiye Kupası’nda finale yükselen temsilcimiz Atiker Konyaspor’un Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, yaptığı açıklamalarda bir ilk yaşadıklarını belirtti.


Eskişehir’de Konyaspor taraftarının desteği ile kupayı kazanmak istediklerini ifade eden Baydar, “Fırsatı tepmek istemiyoruz” şeklinde konuştu

Atiker Konyaspor Basın Sözcüsü Ahmet Baydar Kasımpaşa ile oynanan ve 2-0 galibiyetle tamamlanan ZTK yarı final rövanş karşılaşmasını değerlendirdi. Baydar, “İnandık, iyi oynadık, taraftarımızın müthiş desteğiyle kazanmasını bildik” dedi. Süper Lig’i de bırakmak istemediklerini sözlerine ekleyen Baydar, gidebilecekleri yere kadar gitmek istediklerini dile getirdi.

‘FİNAL TARİHİMİZDE BİR İLK’

Atiker Konyaspor başkan yardımcısı ve basın sözcüsü Ahmet Baydar yaptığı açıklamalada, “İstanbul’da oynadığımız ilk karşılaşmada konuyu kapatabilirdik. Bunun için gerekli skor üstünlüğünü de elde ettik ancak şimdi çok daha iyi anlıyoruz ki; böylesine görkemli bir maç ile finale çıkmamız gerekiyormuş. Maç önü, sırası ve sonrasında yaşadıklarımız çok uzun süre hafızalarımızdan çıkmayacak. Esasında bu zorlu mücadeleyi kazanacağımıza olan inancımız müsabaka öncesinde teknik heyet ve futbolcularımızın ne kadar motive olduklarını gördüğümüzde pekişmişti. A’dan Z’ye hepsi finale çıkmayı çok istiyordu. Zaten muhteşem taraftarımızın desteğiyle maça iyi başladık ve iyi bitirdik. Şimdi bütün enerjimizi ve planlarımızı Eskişehir’de oynanacak final üzerine odaklamış durumdayız. Atiker Konyaspor 95 yıllık tarihinde ilk kez final oynayacak. Bu yüzden ayağımıza kadar gelen fırsatı tepmek istemiyoruz. O güne kadar iyi hazırlanacağınız ve kendi kaderimizi kendimiz tayin edeceğiz. Tıpkı yarı final rövanş maçında olduğu gibi Eskişehir’de de taraftarımızın bizi yalnız bırakmayacağına eminiz. Sayın başkanımız Ahmet Şan’ın dediği gibi gün bürokratı, seçilmişi, atanmışı, işadamı, kurum ve kuruluşlarıyla Konya’nın ayağa kalkma günüdür. Bunu hep birlikte başaracağımıza ve o kupayı Eskişehir’den Konya’ya büyük bir gururla getireceğimize inancımız tam. Şimdiden bu konuyla ilgili çalışmalara başladık. Taraftarımızın orada rahat edebilmesi için elimizden geleni yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın” ifadelerini kullandı.

‘LİGİ BIRAKMAK İSTEMİYORUZ’

Konyaspor Basın Sözcüsü Ahmet Baydar hafta sonu oynanacak K.Karabükspor maçıyla ilgili olarak, “Bir taraftan kupa finalini düşünürken, diğer taraftan ligi de bırakmak istemiyoruz. Amacımız sezon sonunda ligi iyi bir yerde tamamlamak. Bunun için sıralamada yakın takipçilerimizden biri olan K. Karabükspor’u ve Akhisar Belediyespor’u mağlup ederek final maçına moral motivasyonumuz yüksek bir şekilde gitmek istiyoruz. Son olarak teknik heyetimize, futbolcularımıza ve taraftarlarımıza Konya spor camiasına bu büyük gururu yaşattıkları için bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.

SPOR SERVİSİ


155 defa okundu...
Gazeteler
Gazeteler
Düğün Fotoğrafçısı