Uluslararası öğrenci turnuvası, sona erdi

Uluslararası öğrenci turnuvası, sona erdi

19 Mayıs 2017 Cuma 17:09

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 3.kez düzenlenen Başkanlık Kupası, oynanan final maçları ve akabinde yapılan kupa töreni ile sona erdi.


 25 farklı ülkeden 640 öğrencinin katıldığı turnuvada liselerde 26, üniversitelerde ise 38 takım mücadele etti. Organizasyonu Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından üstlenilen turnuvada; üniversite kategorisinde şampiyon Irak olurken, 2.Senegambya oldu. Lise kategorisinde ise şampiyonluğa Konya Spor Lisesi ulaşırken 2.Gana oldu.

ÖDÜL TÖRENİNE GEÇİLDİ

Final maçının sonunda yapılan kupa töreninde ise dereceye giren takımlara kupa ve hediyelerini, Saray Bosna Belediye Başkanı Abdullah Skaka, Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürü, Bosna Hersek Fahri Konsolosu Ercan Uslu, Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Remzi Ay ve Dış İlişkiler Daire Başkanı Selim Yücel Güleç takdim etti. Ayrıca kupa törenine; Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Faruk Hatipoğlu ve İbrahim Karabacak, katılımcı okul müdürleri ve öğretmenler de katıldı.

‘DOSTLUKLARIN KATLİTESİNİ ARTTIRDIK’

Kupa töreninde konuşan KOSKİ Genel Müdürü Ercan Uslu, Hz. Mevlana’nın şehri olan Konya’da kardeşliği güçlendirmek, dostlukların sayısını ve kalitesini artırmak amacıyla turnuvanın üçüncüsünü düzenlediklerini belirterek, “İnşallah ülkemizin yeni vizyonunda sizlerle okullarınız bitip ülkelerinize döndükten sonra da büyük projeler üzerinde çalışacağız. Bu turnuvanın kardeşliğimizin gelişmesine, ülkelerimizin kalkınmasına İslam dünyasının bugünkü sıkıntılardan kurtulmasına katkıda bulunmasını ümit ediyorum” dedi. Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Remzi Ay da, Amatör Sporlara ve gençliğe verdiği önemden dolayı Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e ve tüm yetkililere teşekkür ederek takımları kutladı. Dumlupınar Spor Tesisleri'nde gerçekleşen etkinlik sonunda; tüm sporculara ve misafirlere geleneksel Konya pilavı ikram edildi. 

SPOR SERVİSİ


81 defa okundu...
Gazeteler
Gazeteler
Düğün Fotoğrafçısı