Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.
SEDEP, “Ertuğrul, Osman ve Mevlana”yı öğrencilerle buluşturdu

SEDEP, “Ertuğrul, Osman ve Mevlana”yı öğrencilerle buluşturdu

21 Aralık 2016 Çarşamba 16:05

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) kapsamında iki bin öğrenci “Ertuğrul, Osman ve Mevlana” tiyatro gösterisini izledi.


Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) öğrencilerin sorumluluklarını arttıracak, bilgi, beceri ve yeteneklerini geliştirecek ve hayata dair konularda farkındalık oluşturmak amacıyla birçok etkinliği hayata geçiriyor. Gerçekleştirilen etkinliklerle öğrencilerin ders başarısı ile birlikte aktarılan değerlerle ahlak sahibi olmalarını amaçlayan proje, “Ertuğrul, Osman ve Mevlana” isimli tiyatro gösterisi ile katılımcıların tarih bilgisini tazeledi.
Sinema çekimlerinin tiyatro ile birleştirilmesi tekniğiyle gerçekleştirilen sine-tiyatro gösteride, Osmanlı Devleti’nin kuruluş süreci, Ertuğrul Gazi’nin Anadolu Selçuklu Devletinin başkenti Konya’yı ziyareti sırasında Mevlana ile tanışması, Osman Gazi’nin Şeyh Edebali ile olan münasebetleri anlatılıyor.
Selçuklu Belediyesi Nikah Salonunda bir hafta boyunca süren, “Ertuğrul, Osman ve Mevlana” isimli tiyatro gösterisini 34 liseden iki bin öğrenci ile 90 idareci ve öğretmen izledi.

İHA


213 defa okundu...
Gazeteler
Gazeteler
Düğün Fotoğrafçısı