banner5

'Herkes ayağını denk alsın'

"Kerkük Sevdalıları Buluşması" etkinliğinde Ülkücüler Kerkük için biraraya geldi. “Feryatları bitirecek irade ayaktadır, teyakkuzdadır, sefer için hazırlıklıdır” diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Doğu Perinçek'in açıklamalarına sert çıkarak, "Herkes ayağını denk alsın, sözlerinin nereye varacağını iyi tartsın" dedi 

'Herkes ayağını denk alsın'

"Kerkük Sevdalıları Buluşması" etkinliğinde Ülkücüler Kerkük için biraraya geldi. “Feryatları bitirecek irade ayaktadır, teyakkuzdadır, sefer için hazırlıklıdır” diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Doğu Perinçek'in açıklamalarına sert çıkarak, "Herkes ayağını denk alsın, sözlerinin nereye varacağını iyi tartsın" dedi 

08 Ekim 2017 Pazar 14:41
'Herkes ayağını denk alsın'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından düzenlenen "Kerkük Sevdalıları Buluşması" etkinliğinde Ülkücüler Kerkük için bir araya geldi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gelmeden önce çok sayıda Ülkücü Arena Spor Salonu'nu doldurdu. "Bin yıllık kardeşliği yaşa ve yaşat", "Korsan referandum yok hükmündedir", "Türklüğün sesiyiz, sorun tarihe neyin nesiyiz", "Kardeşlik bakidir, fitne fanidir" yazılı pankartların asıldığı salonda Ülkücüler, "Bir gece ansızın gelebiliriz", "Dik dur eğilme, evlatların seninle", "Hareketin lideri Devlet Bahçeli", "Türkmendir özümüz", "Ankara ovası, Bozkurtların yuvası", "Kerkük Türk'tür, Türk kalacak", "Ne mutlu Türk'üm diyene", "Türklüğün lideri Devlet Bahçeli" sloganları attı. Ülkücüler Atilla Yılmaz, Ahmet Şafak ve Mustafa Yıldızdoğan şarkılarına eşlik edip Türk bayraklarını salladılar. Buluşmaya MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, milletvekilleri, belediye başkanları, il ve ilçe başkanları, Kerkük’ten ve Avrupa’dan gelen Türkler ve Ülkücüler katıldı.

KERKÜK DEDİK, 83 MUSUL DEDİK

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Çürük ve çorak bir zihniyet diyor ki; Kerkük, Musul’u alalım diyen Diyarbakır’ı verirmiş. Bu ruhsuz, bu omurgasız sözlerin ne tarihle, ne coğrafyayla, ne jeopolitik gerçeklerle ne de milli siyasetle uzaktan yakından ilgisi yoktur. 82 Kerkük dedik, 83 Musul dedik. Eğer 84’ü söyleseydik herhalde bunlar çılgına dönecek, deli divane olup, geçmişte ziyaret edip gülücükler saçtıkları PKK kamplarında tekrar soluklarını alacaklardı” dedi.  MHP Genel Başkanı Bahçeli, Ankara Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen “Kerkük Sevdalıları Buluşuyor” programında konuştu. “Feryatları bitirecek irade ayaktadır, teyakkuzdadır, sefer için hazırlıklıdır” diyen Bahçeli, “Beklenen sesi verecek, özlenen eli uzatacak bir kudret vardır ve o kudret büyük Türk milletidir. Zulme sessiz kalmadık, sesimizi yükselttik. Şiddete tepkisiz kalmadık, irademizi gösterdik. İhaneti seyretmedik, cesaretle direndik. Biz Kerkük sevdalısıyız, biz Türkmeneli’nin kalp atışıyız, Türklüğün onurlu mensuplarıyız. Selam olsun Kerkük sevdalılarına, selam olsun Türkmen kardeşlerimize, selam olsun aziz Türk milletine. Şehitler ölmez, Türk vatanı bölünmez, bölünemez. Zor günler geçiriyoruz. Zaman zaman zorlansak da zayıf ve zaafa düşmemizi kollayanlarla kıran kırana bir mücadele halindeyiz. Türklüğün hayat alanlarını işgal etmek istiyorlar. Türk milletinin hayat damarlarını kurutmak emellindeler. Türk İslam alemine hayatı zehir etmenin peşindeler. Şer bir kampanya hüküm sürüyor. Şiddet, rezalet, felaket, hıyanet perdesini sürekli açık tutarak birlik ve bekamızı sele vermeyi, hatta ipe çekmeyi, selasının verilmesini hedefliyorlar. Türkiye’nin mukavemetini kırmak, mukadderatını yıkmak, çevresiyle kurduğu tarih ve coğrafya köprüsünü yok etmek için dört bir koldan sabotaj yapıp suikast düzenliyorlar. Hafıza ve hatıralarımızda vatan bildiğimiz topraklara, bu topraklar üzerinde yaşayan aziz milletimizin aziz evlatlarına alçakça saldırıyorlar. Irak’ta sistematik şekilde artan olaylar, Suriye’de körüklenen iç sarsıntılar, Orta Doğu’nun geneline hakim olan iç savaş ve kargaşa ortamı bize bir şeyler anlatmaktadır. Bitmeyen bir paylaşım kavgası devrededir. Azılı katiller çevrededir. Emperyalizmin vahşi iştahı doymak bilmiyor. Zalimler dur durak bilmiyor. Özellikle sözde medeni ve gelişmiş ülkeler insaf bilmiyor. Haksızlık karşısında susacağımızı zannediyorlar. Tutsaklığa itiraz etmezsek bizden iyi olmayacak. Asırlardır devam eden kanlı ve koordineli kuşatmaya aldırış etmeyeceğimizi, Anadolu’nun istila ve imha planlarına gözümüzü yumacağımızı sanıyorlar. Gafletin, delaletin, sefaletin tam ortasındalar. Arsızlığın, ahmaklığın tarafındalar” ifadelerini kullandı.

IRAK’IN KUZEYİNDE BİR OYUN OYNANMAKTADIR

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nde gerçekleştirilen referanduma değinen Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Irak’ın kuzeyinde bir oyun oynanmaktadır. Senaristleri, failleri çok belirgin ve bilinen bu rezil oyun komşu coğrafyaların altüst oluşuna hizmet etmektedir. Peşmerge başı Barzani sözde İsrail dışında herkesin karşı çıkmasına rağmen korsan referandumunu gerçekleştirmiştir. Irak’ın siyasi ve toprak bütünlüğüne kastetmek için kolları sıvamıştır. Türkiye’nin milli güvenliğini sakatlamak için referandum yoluyla harekete geçmiştir. Sahnenin önünde hayır diyen, arkasında sırtını sıvazlayıp referandum konusunda cesaretlendiren zalim güçlerden izin ve icazet alarak emperyalizmin uşağı olduğunu 25 Eylül’de ispatlamıştır. Barzani zulmün işbirlikçisidir, ihanetin Irak’taki ismidir. Irak anayasasına göre tartışmalı olan bölgelerde sandık kuruldu. Kerkük oldubittiye getirilerek kirli referanduma dahil edildi. Barzani’nin 25 Eylül komplosu Sevr'i canlandırma teşebbüsüdür. Bu komplo Türkiye ve komşu ülkeleri parçalama testidir. Barzani yıllarca Türkmenler'in kanını dökmüş, PKK’yı arkalamış, destek vermiştir. Akan her şehit kanında bu Peşmerge çıbanının parmak izi silinmeyecek vebali vardır. 25 Eylül korsanlığı kesinlikle yok hükmündedir. Bu kumpas asla kabul görmeyecek, hukuki dayanağı, meşruluğu, bağlayıcılığı asla olmayacaktır. Eğer Irak’ın kuzeyinde referandum bahanesiyle bağımsızlık ilan edilecek olursa bu Irak’ın bölünmesi, dağılması ve siyasi birliğini kaybetmesi anlamına gelecektir. Bu kapsamda Allah muhafaza Türkmenler bütün tarihsel kimliği ve kültürel haklarıyla birlikte tasfiye edilecek, esaret altına girecektir. Bir Türk şehri olan Kerkük’ün geçmişi silinecek, ruhu söndürülecek. Buna izin vermeyiz. Buna onay veremeyiz. Böyle bir alçaklığa buyur diyemeyiz. Her şey bununla da bitmeyecek. Zelzele son yurdumuza kadar ulaşacak, etnik ve mezhep kıvılcımı her tarafı saracaktır. 25 Eylül korsan referandumu tümüyle iptal edilmezse karşımıza çok ciddi ağır bedelleri olan zincirleme sorunlar peyderpey gelecek, tedbir alınmazsa bizi yutacaktır. Tehlike bu kadar yakındır. Bu kapsamda Irak’ın kuzeyinde sergilenen Kürdistan provası, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını, geleceğini ve sınırlarını hayati derecede etkileyecek bir beka sorunudur. Türkiye’nin hükümranlık gücünü kaybedeceği, milli devletin ortadan kalkacağı, stratejik çözülme ve siyasal dağılma sorunudur.”

BİZ TÜRK MİLLİYETÇİSİYİZ, BİZ TÜRKÇÜYÜZ

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in Musul-Kerkük açıklamasına da değinen Bahçeli, “Çürük ve çorak bir zihniyet diyor ki; 'Kerkük, Musul’u alalım diyen Diyarbakır’ı verir.' Bu ruhsuz, bu omurgasız sözlerin ne tarihle, ne coğrafyayla, ne jeopolitik gerçeklerle ne de milli siyasetle uzaktan yakından ilgisi yoktur. 82 Kerkük dedik, 83 Musul dedik. Eğer 84’ü söyleseydik herhalde bunlar çılgına dönecek, deli divane olup, geçmişte ziyaret edip gülücükler saçtıkları PKK kamplarında tekrar soluklarını alacaklardı. Biz Türk milliyetçisiyiz, biz Türkçüyüz” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Herkes ayağını denk alsın, sözlerinin nereye varacağını iyi tartsın. 5 bin ülkücü hazır demişsek, karar verilmiş, söz bir defa ağızdan çıkmıştır. Dediğimizi yapar, yaptığımızı dosta da, düşmana da delileriyle gösteririz. Bedenlerimizi ortaya koyarak ihaneti deliğe süpürürüz. Boş konuşmuyoruz. Kurusıkı atmıyoruz" dedi. 

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Ankara Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen “Kerkük Sevdalıları Buluşuyor” programında konuştu. 25 Eylül’de Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nde (IKBY) yapılan referanduma değinen Bahçeli, Irak’ın istikrar ve toprak bütünlüğünün Türkiye için hayati nitelikte olduğuna dikkat çekerek, “Aynı durum hiç kuşku yok ki Suriye için de geçerlidir. Çünkü iki ülke bizim sınır komşumuz, tarihsel bağlarımızın olduğu ülkelerdir. Şunu hiç unutmayın, Kerkük’ün güvenliği Ankara’nın güvenliği demektir. Türkmeneli ateşe atılırsa Türkiye de yanmaktan kurtulamayacaktır. Gerçekler bu kadar acı ve alarm verici boyuttadır. Her mihnete katlanıp, her melaneti göğüsleyip mütecaviz emelleri kaynağında kesmek şarttır, fitneyi odağında kurutmak Türk devletinin en tabii hakkı, ertelenemez görevidir. Irak Türkmenleri gözden çıkarılamaz, gönüllerimizden koparılamaz. Onlar bizim namusumuza emanettir. Onlar bizim sınır ötesindeki sancaktarlarımızdır. Onlara dil uzatan olursa o dili keser, tuzak kuranlar olursa o tuzakları başlarına geçiririz. Türkmenlerden vazgeçmeyiz. Türkmeneli'ni makus talihine bırakamayız, aşağılık hesaplara teslim edemeyiz. Kerkük’ün Türklüğünü, Türkmeneli’nin Türk kimliğini sadece biz söylemiyoruz. Tarih bas bas bağırıyor. Coğrafya adeta kükrüyor, adeta dile geliyor. Kerkük Türk’tür, Türk’ündür, Türkmeneli Türk’ün öz yurdudur. Bunun tam tersini iddia edenler eğer zeka özürlüsü, eğer akıl fukarası değilse, biliniz ki, peşmergenin ağında kıvranan, küresel zalimlerin gölgesine sığınan, irade ve iffet kaybına uğrayan Türk düşmanlarıdır” diye konuştu.

“Biz Kerkük dedikçe birileri rahatsız olmaktadır” diyerek sözlerini sürdüren Bahçeli, “Varsın olsun, onların rahatsızlığı bizim için memnuniyettir. Biz Türkmeneli dedikçe, birileri kudurmaktadır. Varsın kudursunlar, geciken aşılarını yapacak elbet birileri çıkacaktır. Kerkük neyse İstanbul odur diyoruz, anlamıyorlar. Musul Ankara’dır diyoruz, kalın kafaları almıyor. Hatta hiç kimse, hiçbir kişi veya kurum Türkmenlerin varlık ve birlik mücadelesine destek vermezse biz varız, en az 5 bin ülkücü hazır bekliyor diyoruz, ne çare, duruşumuzu saptırmak, sulandırmak, savsaklamak için her yola müracaat ediyorlar. TSK ne güne duruyormuş. Neredeymiş hazır bekleyen ülkücüler. Bunların gözleri var görmezler, kulakları var duymazlar. Gelsinler de bu salondaki korkusuz yüzleri görsünler. Gelsinler de Kerkük sevdasıyla yanıp tutuşan yüreklere şahit olsunlar. Milliyetçi-Ülkücü Hareket inanç, iddia ve ülküleri uğruna dünyevi her değeri elinin tersiyle itecek kararlılıktadır. Milliyetçi-Ülkücü Hareket ölüm karşısında sayısız imtihandan geçmiş, imanıyla darağaçlarını devirmiş, irfanıyla zindanları medreseye dönüştürmüştür. Bizim aklımız bize yetecektir. Mankurtlardan öğrenecek bir şeyimiz yoktur. Köksüz aydınlardan, kimliksiz ve kişilik yoksunu kalem sahiplerinden alacak bir şeyimiz de yoktur. Herkes bildiğini kendine saklasın. Herkes ayağını denk alsın, sözlerinin nereye varacağını iyi tartsın. 5 bin ülkücü hazır demişsek, karar verilmiş, söz bir defa ağızdan çıkmıştır. Dediğimizi yapar, yaptığımızı dosta da, düşmana da delileriyle gösteririz. Bedenlerimizi ortaya koyarak ihaneti deliğe süpürürüz. Boş konuşmuyoruz. Kurusıkı atmıyoruz. Barzani’nin gönüllü ajanlarına, FETÖ’ye kuyruğunu kaptırmış, PKK’ya aklını kiralamış, Türkiye düşmanlarının denetim ve ipoteği altına girmiş müstevli kalıntılarına tavsiyem, kendi çamurlarında oynasınlar, kendi karanlıklarında debelensinler. Biz Misak-ı Milli diyeceğiz. Biz coğrafyaya dar gelen tarihi konuşacağız. Biz Kerkük’ün şeref tapusunu yağmalatmayacağız. Biz Türkmeneli'ni son nefesimize kadar, tıpkı son vatanımızı olduğu gibi, savunacağız, sahipleneceğiz, şerefsizlerin ambargosuna, egosuna, pis emellerine bırakmayacağız” ifadelerini kullandı.

IRAK’TA YAŞAYAN TÜM HALKLARA SAYGIMIZ VARDIR

Bahçeli, Türkiye olarak Irak’ın toprak bütünlüğünü muhakkak surette müdafaa etmenin zorunlu olduğunu belirterek, konuşmasına şöyle devam etti: “Irak’ta yaşayan tüm halklara saygımız vardır. Arap kardeşlerimize, Kürt kökenli kardeşlerimize, diğer insanlara bakışımız doğal olarak müspettir. Hepsinin insanca hayatlarını idamesi şarttır. Irak Merkezi yönetimle ilişkilerimizi kuvvetlendirmeliyiz. Diyalog kanallarını açık tutmalıyız. Uçurumları kapatmalıyız. İrtibatlarımızı temellendirmeliyiz. Bir asırdır çizilen haritaları güncellemek için fırsat kollayan vandallara kapıları sürgülemeliyiz. Mütecaviz niyetlere birlikte set çekmeliyiz. Barzani’ye ve çetesine haddini bildirmeliyiz. Bir Türkmen atasözünde söylendiği üzere; ‘Domuz derisinden post, eski düşmandan dost olmayacağını’ aklımızdan çıkarmayacağız.”

İdlib’teki ateşkesi koruma için başlatılan operasyona ilişkin de açıklamada bulunan Bahçeli, “İdlib’te yeni bir operasyon başlamıştır. Darısı Afrin’in başınadır ve bu da gerçekleşmelidir. Buralar temizlenmeli, terörden arındırılmalıdır. Bekamızı yakından ilgilendiren tehditlere, Astana mutabakatıyla İdlib’te müdahale edilmiştir. Hainler artık bölgemizden sökülüp atılmalıdır. Irak, tüm Iraklılarındır. Suriye, burada yaşayan herkesindir. Etnik farklılıkmış, mezhep ihtilafıymış, bunlar cehenneme giden yolun yapı taşlarıdır. Milliyetçi Hareket Partisi kahraman Türk askerinin duacısı ve destekçisidir. Bu süreçte Milliyetçi Hareket Partisi devletin ve hükümetin yanında sağlam, tavizsiz, milli çıkarlara uygun bir şekilde duracaktır. Aynı siperdeyiz. Aynı cephedeyiz. Aynı saftayız. Türkiye ve Türk düşmanlarına karşı biriz, beraberiz, çok güçlüyüz. Bu iradeyi kıramayacaklar. Bu azmi bozamayacaklar. Bu kaleyi aşamayacaklar. Şayet Barzani aklını başına almazsa, bir gece orada görünmek, bağımsızlıkta ısrar ederse, Misak-ı Milli’nin namusunu çiğnetmemek bizim boynumuzun borcudur. Bağdat harap olduktan, Basra yıkıldıktan, Irak tasfiye olduktan sonra ya Türkmeneli devletleşmeli ya da 82 Kerkük, 83 de Musul olmalı, tarihin parantezi olağanüstü sabır, akıl ve üstün bir mücadeleyle kapatılmalıdır. Biz Kerkük’te olmazsak, işte o zaman Diyarbakır’ı veririz. Biz Musul’da olmazsak işte o an geldiğinde Şırnak’ı, Hakkari’yi kaybeder, Ankara’yı Sevr şartlarına mahkum etmiş oluruz. Biz ya istiklal ya ölüm dedik Türkiye Cumhuriyeti’ni kurduk. Biz hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır; o satıh tüm vatandır dedik, düşmanı denize süpürdük. Barzani yanlıştan derhal dönmelidir. Sabrımızı daha fazla zorlamamaları hayırlarına olacaktır. Bir bağımsızlık girişiminin mücavir alanları da istikrarsızlaştıracağı, bölgedeki halklara ağır bedeller ödeteceği kesindir. Kürt kökenli kardeşlerimiz Barzani’nin tarihi ihanetini reddetmeli, bunun kendilerine de bir şey sağlamayacağını görmeleri lazımdır. Zayıf bir ekonomi, yüksek bir borç, tartışmalı sınırlar, komşularla husumet, denize çıkış olmayan bir bölge, ticaret ve ekonominin durması Irak’ın kuzeyini yavaş yavaş kemirip insan varlığına büyük eziyetlere yol açacak, cefalara neden olacak, vahim faturalar yükleyecektir. Biz meseleye ticaret, gaz, petrol, boru hattı açısından elbette bakmıyoruz, bakmayacağız. Bunlar bizim varlık yokluk mücadelemizde afaki ve ikinci planda hususlardır. Barzani’nin 25 Eylül komplosunu beka meselesi olarak görüyor, bu uğurda yeri gelirse gemileri yakacağımızı açık seçik ilan ediyoruz” dedi.

İHA 

AA

Son Güncelleme: 08.10.2017 17:43
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.