banner5

 Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın sponsorluğunda, Forbes dergisi tarafından ilham veren gençlerin ödüllendirildiği "30 Altı 30" programında şarkıcı Aleyna Tilki’ye de "ilham veren genç" ödülü verilmişti. Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak da bu konuyu köşesine taşıyarak, AKP’ye tepki gösterdi.

Dilipak’ın yazısının ilgili bölümü şöyle: “AKP’liler dedim de, son skandalı biliyorsunuz: Aleyna Tilki. Hani şu Satanist şarkıcı kız. Daha 19’unda. Çocuk yaşta verdiği pozları, mesajları biliyorsunuz. Kimlerin onu star yaptığını da.

Onlar star yaptı, biz örnek / rol model ilan ediyoruz. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakanlık ile AKP’nin Medya’sından Turkuaz Media grubundan Forbes Dergisi iş birliğinde başlatılan, 30 yaş altında spor, sanat, eğitim, girişimcilik, medya, finans, hukuk ve müzik gibi çeşitli sektörlerde başarılarıyla ön plana çıkıp, “30 Altı 30” programında yer alanlara “Gücümüz Gençliğimiz” ödüllerini verdi. İnsani gelişim indeksi bir sonraki yıl herhalde Türkiye’deki bu müthiş değişimi ödüllendirmek için bizi de Nobel’e aday gösterirler!

Bakan, Aleyna Tilki’yi tanımıyor mu idi? Bakanlık bürokratının hiçbir itirazı olmadı mı? Turkuaz Media nasıl bu yanlışın farkına varmadı.

Gerçi Bakanlık dün akşam saatlerinde organizasyon için sadece kongre salonunu tahsis etmek suretiyle mekân desteği sağladığını, ödüllerin kimlere verileceği ve jüri seçiminde herhangi bir dahli bulunmadığını açıkladı ama…

Hatta Erdoğan’ın Beştepe’de düzenlediği ödül töreni bile geri plana düştü. Oysa orada daha ciddi ve önemli bir ödül töreni vardı.

Yazık! Neyse Aleyna yurtdışında olduğu için törene katılamadı. Katılsaydı belki ödülü alırken Şeytanını selamlamak için Şeytan boynuzları işareti “Gene Simmons Devil Horns” yapabilirdi. Örnek sanatçı kızımız ödül alırken içinden belki de “I greet my devil, victory is ours” diye mırıldanacaktı. Böyle giderse zaten bunu içinden söylemeye gerek kalmayacak.. Zaten ödül verenler bunu kabullenmiş gözüküyor. Özgür bir sanatçı muzipliği işte! Ama siyaset, ama Media, hem de bizim “Muhafazakâr Demokratlar” niye bu pis işlere, rezilliklere bu kadar kolay alet olur ve bu tuzaklara düşerler. Hadi, şimdi temizleyin bu işi bakalım. Bu işin sorumlusu kim, bulup hesap sorabilecek misiniz? Yoksa sizi eleştirenlere mi kızacaksınız..

Bakın, yarın yine böyle bir halt yerseniz, bakarsanız, yanlışlıkla ödül verdiğiniz biri çıkar ve Aleyna Tilki ile aynı karede görünmek istemediği, aynı jüri tarafından ödüllendirilmek istemediği için ödülünü iade edebilir. O zaman daha da zor durumda kalırsınız.

Herkes 2019 Nobel Edebiyat Ödülü’nün Bosna soykırımını inkar eden Peter Handke’ye verilmesine karşı çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra AKP, CHP, MHP, İyi Parti de ödülün Handke’ye verilmesine sert tepki gösterdi. Bu son örnek aslında tam da bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu dedirtecek bir tercih oldu.

Aslında AKP ve CHP’liler el birliği ile Ankara’nın İstanbul Sözleşmesi, CEDAW, Aleyna Tilki benzeri uygulamalarını AB ve NATO ülkelerine iyi bir şekilde anlatsalar, Ermeni krizi de çözülür, ekonomik kriz de.

Madem Aleyna’ya ödül verecektiniz, FETÖ’den rol mü çalıyorsunuz. FETÖ de bunu yapmak istiyordu. Adnan Oktar’ı da hemen bırakın.

Ödül töreninde konuşanlar ne güzel cümleler kuruyorlardı oysa. 'Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz'. Söylem ile eylem arasında bir fark varsa, insanlar kararlarını söyleme göre değil, eyleme göre verirler ve söyleyeni de sözleri ile değil, eylemleri ile hatırlarlar. Çok yazık!” Yazısını bu şekilde tamamlıyor Abdurrahman Dilipak…

Gençlik ve Spor Bakanlığı gençlere rol model gösterecek ise, Türk tarihinde yüzlerce, binlerce “gençlere ilham verecek” şahsiyetlerimiz var. İşte  Türk tarihinden size rol model bir şahsiyet; Yedinci Osmanlı padişahı olan Fatih Sultan Mehmet Han.  Babası Sultan II. Murad Han, annesi Hüma Hatun‘dur.

Otuz yıl saltanat süren Fâtih Sultan Mehmet Han, Matematik, hendese (geometri), hadis, tefsir, fıkıh, kelam ve tarih ilimlerinde fevkalade yetişti. Askeri ve siyasi sahada eşsiz bir dehâ idi. Askerî alanda başarısının ilk özelliği kılıçla kalemin işbirliğidir. Fâtih Sultan Mehmet, askeri ve siyasî dehasının yanında ilmî yönden de Osmanlı padişahları arasında mümtaz bir mevkie sahip­tir.

21 yaşında İstanbul'u fethini gerçekleştiren, 9 yaşında hafız,14 yaşında padişah, 19 yaşında  7 dil bilen Fatih Sultan Mehmet günümüz gençliğinde rol model olmalı. İdeallerin olmayan milletlerin geleceği olmaz. Sultan Fatih, İstanbul'u almayı 14 yaşında kendine hedef koyuyor. Hayalini 7 yıl sonra gerçekleştiriyor. Bugün hangi gencimiz 21 yaşında böylesi çağ kapatıp çağ açacak bir hayali gerçekleştirmiştir.

Fatih Sultan Mehmet dönemi Türklerin tarihte zirve yaptığı dönemlerden biridir. Çağ açıp çağ kapatan bir devlet adamı, başkomutan, hafız ve ilim adamı olarak “Gençlere Rol Model Olarak Fatih Sultan Mehmet Han Yeter”.

Çocuklarımızın ben yapamam, ben edemem ve ben bilmem anlayışını yıkmaları için Sultan Fatih örnek bir insan olarak yeter. Yeter ki doğru adreslerde doğru işler yapalım..

Baki selamlar.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mümtaz bilgili 2019-12-18 20:26:55

Kaleminize sağlik hocam