banner5

Bir ilk; Eve ödev yok! 

Kendilerine özgü eğitim konseptiyle Konya’da bir ilki başaran Yöntem Eğitim Kurumları, her alanda işini en iyi yapan bireyler yetiştirmeyi hedefliyor. Eve ödev yok! sloganıyla eğitim konsepti içinde Konya’da bir ilke imza atan Yöntem Koleji'nde öğrenciler tüm ödevlerini öğretmen eşliğinde okulda yapıyor.

Bir ilk; Eve ödev yok! 

Kendilerine özgü eğitim konseptiyle Konya’da bir ilki başaran Yöntem Eğitim Kurumları, her alanda işini en iyi yapan bireyler yetiştirmeyi hedefliyor. Eve ödev yok! sloganıyla eğitim konsepti içinde Konya’da bir ilke imza atan Yöntem Koleji'nde öğrenciler tüm ödevlerini öğretmen eşliğinde okulda yapıyor.

06 Mart 2018 Salı 15:22
Bir ilk; Eve ödev yok! 

Yöntem Eğitim Kurumları Yöntem Kolejinde basınla tanışma toplantısı düzenledi.

Toplantıya, öğretmenler oluşan Yöntem Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Özdemir, Yönetim Kurulu üyeleri Özgür Pazarcı, Serdar Akar, Oğuzhan Gündüz, Emrah Yıldız, Yöntem Koleji Müdürü Mehmet Tekin ve Konya basını katıldı.Yönetim kurulu adına basın mensuplarına Yöntem Eğitim Kurumları hakkında bilgi veren Yöntem Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Pazarcı,Özel Yöntem Eğitim Kurumları, Anasınıfı, İlkokul, Ortaokul ve Üniversiteye Hazırlık Özel Öğretim Kursu gibi kurumlardan oluştuğunun bilgisini verdi. Yöntem Eğitim Kurumları’nın hedefini anlatan Pazarcı,  öğrencilerin mutlu, başarılı ve lider ruhlu bireyler olmasını sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Bunun yanında, vatanını, bayrağını seven; manevi değerlerini kaybetmeyen, yaptığı iş her ne olursa olsun en iyisini  yapan bireyler yetiştirmeyi önemsediklerini belirten Pazarcı, sözlerine şöyle devam etti:  “Özel Yöntem Koleji, 20 yıldır eğitimin her kademesinde emek vermiş öğretmenlerin bir araya gelerek hayata geçirdiği bir öğretmen kuruluşudur. Milli Eğitim Bakanlığının ve ÖSYM'nin yaptığı tüm sınavlara binlerce öğrenci hazırlamış ve yüzlerce Türkiye birincileri çıkarmış bu öğretmen kadrosu, ilk günkü eğitim aşkıyla bugün de çalışmaktadır. Özel Yöntem Koleji, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, içinde yaşadığımız yüzyıla yakışır eğitim ve öğretim faaliyetleri alanında uluslararası standartlara uygun; yabancı dil, teknoloji, bireysel ve sosyal gelişim alanlarında yeterli donanıma sahip öğrenciler yetiştiren ve onlara özgün bireyler olduklarını fark ettirerek hayata hazırlayan eğitim kurumlarından biridir. Yöntem Kolejinin eğitim konsepti Konya’da ilktir. Eve ödev yok! sloganıyla Konya’da eğitime bakışı değiştiren kurumumuz, haftanın 4 günü 16.20 – 18.00 arasında Ödev ve Kulüp Saati uygulamasını hayata geçirmiştir. Öğrencilerimizin tüm ödevleri öğretmenlerimizin denetiminde okulda Ödev Saati'nde yaptırılmaktadır. Öğretmenlerimizin haftalık verdiği ödevleri öğrencilerimiz, yine öğretmenlerinin yanında yapmaktadır. Bu sayede öğrencilerimiz, anlamadığı ya da tam oturtamadığı konuları öğretmenleri eşliğinde yapmaktadır. Ödevlerinin hepsini okulda yapan Yöntem öğrencisi, eve vardığında ailesiyle kaliteli zaman geçirmektedir. Çocukla aile arasına ödev girmeyen bir eğitim anlayışına sahibiz. Dolayısıyla da mutlu aileler, sakin nesiller yetiştirmekteyiz.” 

20 FARKLI KULÜP BULUNUYOR

Özgür Pazarcı öğrencilerin kişisel eğilimine ve yeteneklerine özel bir önem verdiklerine dikkat çekerek, öğrencilere etkin bir rehberlik hizmeti verdiklerini söyledi. Öğrencilerin bilgi ve yeteneklerinin tespitine göre oluşturdukları 20 farklı kulübe yönlendirdiklerini dile getiren Pazarcı, şöyle devam etti, “Öğrencilerimiz,  ilgi ve yeteneklerine göre 2 kulüp seçmektedir.  Bu kulüplerde uzman öğretmenlerimizden eğitim alıyorlar. Okulumuzda açılan kulüplerimiz şunlardır: Robotik ve Kodlama Kulübü, Arduino Kulübü, Siber Güvenlik Kulübü, İzcilik Kulübü, İngilizce Konuşma Kulübü, İngilizce Çeviri Kulübü, Almanca Kulübü,İspanyolca Kulübü, Kur’an-ı Kerim Kulübü, Satranç Kulübü, Gitar Kulübü, Piyano Kulübü, Cimnastik Kulübü, İş Eğitimi Kulübü,Karakalem Kulübü, Fen Bilimleri Kulübü, Yazarlık ve Yazma Becerileri Kulübü, Golf Kulübü,  Okçuluk Kulübü ve Akıl Oyunları gibi kulüplerden oluşuyor.Okul-Veli-Öğrenci üçgeninde başarı kaçınılmazdır. Kolejimizde de bu sacayağı bizim hareket noktamızdır  Her öğrenciyle sanatsal ve akademik anlamda bire bir ilgilenilmektedir. Tecrübeli rehberlik servisimiz ve alanında uzman öğretmenlerimiz velilerimizle her alanda iş birliği içindedir.Yöntem Kolejinde  mutlu, başarılı ve lider ruhlu bireyler yetişmektedir. Amacımız, vatanını, bayrağını seven; manevi değerlerini kaybetmeyen, yaptığı iş her ne olursa olsun “en iyisini  yapan” bireyler yetiştirmektir.Sevgiye dayalı bir disiplin ve hoşgörü ortamını, eğitimin olmazsa olmaz koşulu kabul ediyoruz. Ancak; sevmenin şımartmak, hoşgörünün de disiplinsizlik demek olmadığını ayıran ince çizgiyi yakalamanın gerçek ustalık olduğuna inanıyoruz. Tıpkı gerçek güzellik ve farklılıkların ayrıntılarda gizli olduğu gibi öğrencilerimizin okulumuza geldiğinde karşılaşacakları ilk şey sevgidir. Mevlâna diyarında sevginin ve hoşgörünün en fazla olduğu yer Yöntem Koleji olacaktır.” Konuşmanın ardından Konya basını okulu gezdi. 

ABDULLAH AKİF SOLAK

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner50