banner5

Zafere giden yol birlikteliktir

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın yıl dönümünde mesaj yayımlayan belediye başkanları, parti il başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri birlik ve beraberlik çağrısı yaptı

Zafere giden yol birlikteliktir

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın yıl dönümünde mesaj yayımlayan belediye başkanları, parti il başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri birlik ve beraberlik çağrısı yaptı

29 Ağustos 2016 Pazartesi 11:22
Zafere giden yol birlikteliktir

Zaferin birlik ve beraberlikte gizli olduğu ifade edildi

YIKMAYA YÖNELİK HER 

TÜRLÜ GİRİŞİM BOŞA ÇIKTI

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Başkan Akyürek, Kurtuluş Savaşı'nda Türk milletinin tarihte eşine az rastlanır bir mücadele sergilediğini hatırlatarak, milletimizin tarih boyunca birlik ve beraberliğini yıkmaya tevessül eden her türlü girişimi boşa çıkardığını kaydetti. Türk milletinin bağımsızlık uğruna gösterdiği azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilan edildiği büyük zaferin 94. yılını kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisinde olduklarını dile getiren Başkan Akyürek, "Bu millet 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da elde ettiği büyük zaferle Türkiye'yi işgalden kurtarmış, uçurumun kenarından döndürmüştür. Büyük taarruz neticesinde işgal altındaki vatan toprakları düşmandan bütünüyle arındırılmış ve İstiklal Savaşı hak ettiği büyük zaferle taçlandırılmıştır. Bu destansı zaferle birlikte millet kendisine yeni ufuklar, büyük hedefler çizmiş ve bu doğrultuda ülkeyi kalkındırmıştır. 15 Temmuz'da FETÖ terör örgütünün yaptığı ihanet sonrası milletimizin ayağa kalkışını ve kahramanlığını yeniden hatırladık. Bütün dünyaya milletimizin asla diz çökmeyeceğini ve boyun eğmeyeceğini gösterdik. Milletin istiklaline, istikbaline göz dikenler bilsin ki; el uzatanların eli kırılacak, göz dikenlerin gözü çıkarılacaktır. Bu düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı tebrik ediyor; başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, dünden bugüne tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum."

KONUK: ANADOLU KENDİ

TALİHİNİ DÖNDÜRDÜ

AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Türk milletinin, 30 Ağustos'taki kudret ve kabiliyet imtihanından başarıyla çıktığını vurgulayan Başkan Konuk, 30 Ağustos'un, Anadolu'nun kendi talihini döndürdüğü gün olduğunu söyledi. 

AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajına, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Nutuk'ta da yer verdiği şu sözlerle başladı: "Memleketimizde bulunan düşmanları silah gücüyle çıkarmadıkça, gösterebileceğimiz milli varlık ve kudretimizi fiilen ispat etmedikçe millet olarak kendimize değer verilmesini ve saygı gösterilmesini beklemek boşunadır. Kudret ve kabiliyetten yoksun olanlara değer verilmez. İnsanlık ve adaletin gereklerinin yerine getirilmesini, bütün bu vasıflara sahip olduğunu gösterenler isteyebilir".

Türk milletinin, 30 Ağustos'ta kudret ve kabiliyet imtihanından başarıyla çıktığını ifade eden Başkan Recep Konuk, "büyük taarruz için gösterilen tek hedef Akdeniz'dir.  O büyük yürüyüş karşısında ateşkes isteyenlere 9 Eylül'de İzmir Kemalpaşa'da randevu verilmiştir. Ancak milletimizin kudret ve kabiliyetini sınayanlar o randevuda yerlerini alamamıştır. 30 Ağustos, Anadolu'nun kendi talihini döndürdüğü ve kendi tarihini kendi eliyle yazacak kudret ve iradeyi sergilediğini tüm dünyaya ispat ettiği gündür" dedi.  

ÇUMRA BELEDİYE BAŞKANI OĞUZ,

ZAFER AYINA VURGU YAPTI

Çumra Belediye Başkanı Dr. Mehmet Oğuz 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Oğuz mesajında; Milletimiz tarih boyunca ağustos ayı içinde birçok önemli zafere imza atmış ve bu nedenle ağustos ayı "Zafer Ayı" olarak adlandırılmıştır. 26 Ağustos 1071'de Malazgirt Savaşıyla Anadolu'nun kapılarını aralayan Türk Ordusu; 26 Ağustos 1922'de vatan topraklarını korumak için kanının son damlasına kadar mücadele etmiş ve 30 Ağustos'ta düşmanı tekrar yenilgiye uğratarak Anadolu'nun Türk yurdu olduğunu bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir. Bizlerde bu zaferin 94. yıl dönümüne ulaşmış olmanın gururunu ve sevincini yaşıyoruz. Türk Milleti, haklı ve onurlu direnişiyle, savaşın kazanılmasında vatan, millet ve bayrak sevgisinin, sayısal güçten daha üstün olduğunu tüm dünyaya kanıtlamış, bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol göstermiştir. Tarihimizdeki bu önemli zaferlerin sorumluluğu ise bugün bizlerin üzerindedir. Bize düşen görev; daha çok çalışarak ülkemizi ve milletimizi hak ettiği yere getirmektir. Bu anlamlı gün dolayısı ile , başta aziz şehitlerimiz olmak üzere, istiklal savaşımızın tüm kahramanlarını, dünden bugüne tüm gazilerimizi rahmet, minnetle ve şükranla anıyor,  başta Çumralı hemşerilerimin ve büyük ordumuzun tüm mensuplarının, Zafer Bayramını en içten duygularımla kutluyorum" dedi.

30 AĞUSTOS RUHUYLA

15 TEMMUZ RUHU AYNI

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 94. yıl dönümü münasebetiyle yayımladığı mesajda milletimizdeki vatan sevgisi ve bağımsızlık aşkına vurgu yaparak şunları söyledi: "94 yıl önce 30 Ağustos'ta şanlı ordumuz, yurdumuzu düşmanlardan tamamen temizleyerek büyük bir zafere imza atmıştır. Başkomutanlık Meydan Muharebesi, Türk milletinin vatanını işgal eden şer güçleri denize döktüğü eşsiz bir zaferdir. Tarihin her devresinde bağımsız yaşamaya büyük önem veren milletimiz, bu uğurda canını feda etmekten kaçınmamıştır. Ülkemizi parçalamak isteyenlere karşı 94 yıl önce birlik ve beraberlik içerisinde nasıl mücadele ettiysek bugün yine aynı ruhla vatanımızı savunmaya ve milli iradeye sahip çıkmaya devam ediyoruz. 30 Ağustos'ta Büyük Taarruz'u kazanan ruhla 15 Temmuz'da tankların önüne yatarak, mermilere göğsünü siper ederek hain darbe girişimini bastıran ruh aynı ruhtur.  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde 'Tek vatan, tek millet, tek devlet ve tek bayrak' ilkeleri etrafında kenetlenen milletimiz, tarih sahnesindeki onurlu yürüyüşünü ilelebet sürdürecektir."

94 YIL ÖNCEKİ GİBİ MÜCADELE

ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

CHP Konya İl Başkanı Mehmet Ali Ünal 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutlayarak, "Birlik ve beraberliğimizi geçmişte olduğu gibi, bugünde bozmak isteyen bazı güçler olacaktır. Ancak, bu güçlere karşı ulus olarak 94 yıl önce nasıl mücadele ettiysek, bugünde aynı mücadeleyi verme karar ve azmindeyiz" dedi.

30 Ağustos'un, bağımsızlık ve özgürlük mücadelesini Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarının kazandığı büyük zaferin taçlandığı gün olduğunu belirten CHP Konya İl Başkanı Mehmet Ali Ünal; "30 Ağustos'un aynı zamanda özgür, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti ile Atatürk ilke ve devrimlerinin başlangıcının simgesidir. 30 Ağustos ulusumuzu esir etmek isteyen emperyalist güçlere karşı, toplumun tüm kesimlerinin dil, din, ırk, mezhep ve inanç farkı gözetmeksizin bir araya geldiği; yan yana, omuz omuza mücadele vererek zafer destanının yazıldığı gündür. 30 Ağustos Zafer Bayramı hem Cumhuriyete ve demokrasiye açılan bir kapı, hem de çoğulculuğa ve çok sesliliğe giden yoldur.  Aynı zamanda Atatürk ilke ve devrimlerinin filizlenerek kök salmaya başlayacağı sürecin yolunu açan Zafer Bayramı'nın tarihe kaydedilişidir. Birlik ve beraberliğimizi geçmişte olduğu gibi, bugünde bozmak isteyen bazı güçler olacaktır. Ancak, bu güçlere karşı ulus olarak 94 yıl önce nasıl mücadele ettiysek bugünde aynı mücadeleyi verme karar ve azmindeyiz. Milletimizi bölmek isteyen teröre karşı hep birlikte, kardeşliğimizi koruyarak mücadele edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramını ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gününü de kutluyoruz" dedi. 

MİLLETİMİZİN BİRLİKTE YAZDIĞI

DESTANIN ADI 30 AĞUSTOS

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Seyit Faruk Özselek, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Seyit Faruk Özselek mesajında şunları kaydetti: "Milletimizin ve ordumuzun birlikte destan yazdığı Kurtuluş Savaşı Zaferi'nin her zaman birlik ve beraberlik içerisinde kutlandığı 30 Ağustos Zafer Bayramı, Türk Milletinin bağımsızlığa vermiş olduğu önemi de açıkça göstermektedir. Bugünlerde de zor bir dönemden geçen ülkemiz kurtuluş savaşı döneminde olduğu gibi her türlü zorluklardan birlik ve beraberlik içerisinde güçlenerek çıkmaktadır. Şehit kanlarıyla sulanan aziz vatan topraklarımızı ele geçirmek isteyen FETÖ/PDY ve uzantılarının, 15 Temmuzdaki haince ve hunharca hazırlanan planları, Yüce Türk Milletimizin kahramanlığı ve şanlı direnişi ile bertaraf edilmiştir. Milletimiz, bir kez daha özgürlüğüne ve demokrasisine olan bağlılığını, destansı bir kararlılık örneği sergileyerek, tüm dünyaya göstermiştir. Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü ve bağımsızlık adına canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve saygı ile anarken, tüm milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutlarım."

30 AĞUSTOS ZAFERİ TÜM

MAZLUMLARA ÖRNEK OLDU

Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Şükrü Balun, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlayarak, Türk Ulusu birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde kendisini tarih sahnesinden silmek isteyen emperyalist güçlere karşı gereken dersi vererek, 30 Ağustos Zaferiyle de tüm mazlum uluslara da örnek olduğunu söyledi. 

30 Ağustos Zaferiyle ulusumuzun özgürlüğüne ve bağımsızlığına kavuştuğunu belirten Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Şükrü Balun, "Mustafa Kemal'in önderliğinde emperyalist işgalci güçlere karşı 19 Mayıs 1919'da Samsun'dan başlayan Ulusal Kurtuluş Savaşı, 26 Ağustos 1922'de düşmana karşı verilen kararlı ve inançlı amansız mücadeleyle 30 Ağustos'ta zaferle sonuçlandırılmıştır. Bu zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile yurdumuz düşman işgalinden kurtarılmış, ulusumuz özgürlük ve bağımsızlığına kavuşmuştur. Türk Ulusu birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde kendisini tarih sahnesinden silmek isteyen emperyalist güçlere gereken dersi vermiş, 30 Ağustos Zaferiyle tüm mazlum uluslara da örnek olmuştur. Hiçbir şekilde bağımsızlık ve özgürlüğünden ödün vermeyeceğini gösteren ulusumuz, sonsuza kadar var olacağını da tüm dünyaya kabul ettirmiştir. 30 Ağustos Zaferi, ülkemizi parçalamak ve ulusumuzu esaret altına almak isteyen emperyalist devletlere karşı, tüm olanaksızlıklara rağmen kazanılan bir onur ve bağımsızlık mücadelesidir. Bu mücadelenin sonunda özgür, bağımsız, demokratik ve laik Türkiye Cumhuriyeti'nin temelleri atılmış, toplumu feodalizmin ve gericiliğin baskısından kurtaran devrimler 

VATAN, MİLLET VE BAYRAK

SEVGİSİNİ AŞILAMALIYIZ

30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Makine Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Erdoğan Duransoy, "Vatan, millet, bayrak sevgisini gelecek nesillere yansıtmak en büyük milli görevimizdir" dedi.  Türk tarihinin zaferlerle dolu olduğunu, haklı olarak bunların hepsiyle övünüldüğünü dile getiren Duransoy, "Kuşku yok ki, bunların içinde en büyüğü, 30 Ağustos 1922 'de Dumlupınar'da kazandığımız büyük zaferdir. Büyük Taarruzun başarıyla sonuçlanmasından sonra düşman, İzmir'e kadar takip edilmiş, 9 Eylül 1922'de İzmir'in kurtarılmasıyla yurdumuz düşmandan temizlenmiştir. Hain düşmanın, haksızca ve alçakça işgaline "dur" diyen ve kanımızın son damlasını akıtmadan yurdumuzu bırakmayacağımızı dünyaya ispatlayan bu büyük zaferi her yıl, 30 Ağustos günü, bayram yaparak kutluyoruz.  Millî hayatı sona ermiş sanılan büyük Türk Milleti, tarihteki bu tip zaferlerle bağımsızlığını kazanmış ve varlığını sürdürmüştür. Bugün ulaşmış olduğumuz yaşam şartları, yüzyıllardan beri çekilen millî acıların ve bu aziz vatanın her köşesini sulayan kanların bedelidir. Tarihimizle gurur duymak en tabii hakkımızdır. Fakat bundan sonra yapmamız gereken en önemli iş, geçmişte atalarımızın sahip olduğu vatan, millet ve bayrak sevgisini gelecek nesillere yansıtmak, milli duygu ve düşünceler içerisinde bilim ve tekniğin en son esaslarını gençlerimize öğretmek veya öğrenmelerini sağlayarak kurulmuş olan millî ve çağdaş devletimizi layık olduğu en üst seviyelere çıkarmaktır. Her türlü dış tehlikeye karşı gözü açık, vatanını, milletini seven, örf ve ananelerine bağlı, ecdadına yakışır bir millet olmak ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için çok çalışmalı ve tarihimizden gereken dersleri almalıyız. Bugün buna her zamankinden daha çok ihtiyacımız var" ifadelerine yer verdi. 

HABER MERKEZİ

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.