banner5

Toplantı yeri ve yürüyüş güzergahları değişti 

2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na göre çeşitli gösteriler için toplantı yerleri ve yürüyüş güzergahları ile pankart ve afiş asılabilecek yerler yeniden belirlendi.

Toplantı yeri ve yürüyüş güzergahları değişti 

2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na göre çeşitli gösteriler için toplantı yerleri ve yürüyüş güzergahları ile pankart ve afiş asılabilecek yerler yeniden belirlendi.

26 Ocak 2018 Cuma 15:17
Toplantı yeri ve yürüyüş güzergahları değişti 

Valilikten yapılan açıklamaya göre toplantı yerleri ve yürüyüş güzergahları yeniden belirlendi. Yapılan açıklamada, "2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun 6. maddesi ve bu Kanunun uygulanmasına dair Yönetmeliğin 3. maddesi uyarınca, 2018 yılı için ilimiz merkezinde yapılacak açık yer toplantısı ve gösteri yürüyüşlerinde, toplanma yerleri, yürüyüş güzergâhları, toplantı alanları ile pankart ve afiş asılabilecek yerler, Valilik Makamının 25/01/2018 tarih ve E.2363 sayılı Olurları ile yeniden belirlenmiştir" denildi.  

Söz konusu yer ve güzergâhlar şöyle; 

1-KILIÇARSLAN ŞEHİR MEYDANI

Toplanma Yeri: Kılıçarslan Şehir Meydanı Toplantı Alanı

Toplantı Yeri: Kılıçarslan Şehir Meydanı Toplantı Alanı

Yüzölçümü/Kapasitesi: Alan: 22.000 m2 - Kapasite: 88-90 Bin Kişi

Yürüyüş Güzergâhı: Kayalıpark-Anıt Meydanı-Alaaddin Bulvarı-Beşyol Kavşağı

a) Toplantı Alanından Kayalı Park Yürüyüş Güzergâhı ve Dağılım Yeri: Kılıçarslan Şehir Meydanında toplanılarak; Ankara Caddesi-Alaaddin Caddesi-Camlı Köşk-Orduevi Önü-İş Bankası Kavşağı-Mevlana Caddesini takiben Kayalı Park'tan dağılım. (1200 m)

b) Toplantı Alanından Anıt Meydanı Yürüyüş Güzergâhı ve Dağılım Yeri: Kılıçarslan Şehir Meydanında toplanılarak; Alaaddin Caddesi- Abdulezel Paşa Caddesi-Müneccim Başı Sokak-Sultan Cem Caddesi-Form Kavşağı-Amber Reis Caddesini takiben Atatürk Anıtından dağılım. (1100 m)

c) Toplantı Alanından Alaaddin Bulvarı Etrafı Yürüyüş Güzergahı ve Dağılım Yeri: Kılıçarslan Şehir Meydanında toplanılarak; Alaaddin Caddesi-Camlı Köşk- Orduevi-İş Bankası Kavşağı-Alaaddin Caddesi-Ankara Caddesini takiben Şehir Meydanı. (1100 m)

d) Toplantı Alanından Ankara Caddesi- Beşyol Kavşağı takiben Askeri Şehitlik Mezarlığı Önü Güzergâhı ve Dağılım Yeri: Kılıçarslan Şehir Meydanında toplanılarak; Ankara Caddesi-Beşyol Kavşağı takiben Askeri Şehitlik Mezarlığı önü-geliş istikametine dönüş-Askeri Şehitlik Mezarlığı-Musalla Mezarlığı-Beşyol Kavşağını takiben Kılıçarslan Şehir Meydanı toplantı alanından dağılım. (1150 m)

2-ÖZALKENT PAZAR YERİ

Toplanma Yeri: Özal Kent Pazar Yeri Toplantı Alanı

Toplantı Yeri: Özal Kent Pazar Yeri Toplantı Alanı

Yüzölçümü/Kapasite: Alan: 6.900 m2 - Kapasite: 28-30 Bin Kişi

Yürüyüş Güzergâhı: Özal Kent Pazar Yerinde Toplanılarak; Valide Sultan Camii-Hadimi Caddesi-Sefer Hisar Caddesi kavşağı-Hadimi Caddesi-Valide Sultan Camiini takiben Özal Kent Pazar Yerinden dağılım. (900 m) Semt pazarının kurulduğu Cuma günü hariç.

3-BOSNA HERSEK MAHALLESİ PAZAR YERİ

Toplanma Yeri: Bosna Hersek Mahallesi Pazar Yeri Toplantı Alanı

Toplantı Yeri Bosna Hersek Mahallesi Pazar Yeri Toplantı Alanı

Yüzölçümü/Kapasitesi: Alan  : 10.000 m2 - Kapasite: 40-42 Bin Kişi

Yürüyüş Güzergâhı: Bosna Hersek Mahallesi Pazar Yerinde toplanılarak; Mesaj Caddesi-Beyaz Çarşı Önü-Şehit Ersen Şeker Caddesi Kavşağı-Mesaj Caddesini takiben Bosna Hersek Mahallesi Pazar Yerinden dağılım. (900 m) Semt pazarının kurulduğu Cumartesi günü hariç.

4- IŞIKLAR MAHALLESİ PAZAR YERİ

Toplanma Yeri: Işıklar Mahallesi Pazar Yeri Toplantı Alanı

Toplantı Yeri: Işıklar Mahallesi Pazar Yeri Toplantı Alanı (Dedeman Otel Karşısı)

Yüzölçümü/Kapasitesi: Alan: 22.000 m2 - Kapasitesi: 88-90 Bin Kişi

Semt pazarının kurulduğu Salı günü hariç.

AFİŞ VE PANKART ASILACAK YERLER: Toplantı ve Gösteri Yürüyüşlerini halka duyurmak amacıyla, düzenleme kurulu tarafından hazırlanan afiş ve pankartların, Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve İlçe Belediyelerince uygun görülen Bilbordlar, Raket Reklam Panoları, Megalight Reklam Panoları, Otobüs Reklam Panoları ile belirlenen (4) ayrı alternatif toplantı alanı ve (6) yürüyüş güzergâhı üzerinde bulunan cadde ve sokaklara asılır.

HABER MERKEZİ 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.