banner5
banner68

 ‘İsrail ve ABD güçten anlar!’

AGD Konya Üniversite Komisyonu Başkanı Turgut Akın, “Siyonist İsrail ve ABD sözden, hamasetten değil ancak güçten anlar” diye konuştu 

08 Aralık 2017 Cuma 19:34
 ‘İsrail ve ABD güçten anlar!’

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump’ın İsrail’in Başkenti olarak Kudüs’ü tanıdıklarını açıklamasına tepkiler sürüyor. Bu kapsamda Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Konya Üniversite Komisyonu da ABD’ye tepki gösterdi. Cuma namazı çıkışı Selçuk Üniversitesi (SÜ) Kampüs Camii’nde yapılan basın açıklamasına Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler ve SÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, AGD Konya İl Temsilcisi Mehmet Parlak ve AGD’li gençler katıldı. Grup adına açıklama yapan AGD Konya Üniversite Komisyonu Başkanı Turgut Akın, ABD’nin ve İsrail’in kanlı ortaklığının ve işgal planlarının devam ettiğini söyledi. 2003’te dönemin ABD DışişleriBakanı’nın “Orta Doğu’da 22 ülke dönüşüme uğrayacak” sözünü hatırlatan Akın,şöyle devam etti, “Harap olan onca ülkeden sonra, 2017’de başkent değiştirme noktasına gelmiştir.Siyonizm taşeronu Trump, Filistin’in başkenti Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacaklarına ve Amerikan Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacaklarına dair açıklamalarda bulunmuştur.Kudüs’le ilgili böyle hadsiz ve hukuksuz bir tasarruf ABD’yi de İsrail’i de hiç ummadıkları bir neticeyle karşı karşıya bırakacaktır.ABD, Afganistan’dan Irak’a, Suriye’den Libya’ya, Yemen’e bütün dünyaya katliam yayan seri bir katildir.ABD kendi kıtasından çıkıp, Orta Doğu’da işgalci İsrail’in planlarına öncü kuvvet olarak zemin hazırlamaktadır. Bu çıkış aynı zamanda ABD’nin bu plandaki yerini alenen ayyuka çıkarmaktadır.Bu plan bölgemizi ve insanlığı tehdit eden, Irak’ı parçalayan, Suriyelileri mülteci hale getiren, bir ucu Türkiye’mize dayanan Siyonizm planıdır. Kudüs meselesi bu plandan gayrı bir mesele değildir.ABD’nin aldığı bu karar sadece Müslümanları ilgilendiren bir karar değil vicdan sahibi olan her insanı ilgilendiren bir karardır. ABD burada insanlığa karşı da bir suç işlemektedir çünkü bir milletin ve devletin sınırları içerisinde başka bir devlet adına temsilcilik açma gibi bir işgal girişiminde bulunmuştur. Elindeki kara propaganda gücü ile İslam’ı ve Müslümanları terörle özdeşleştirmeye çalışan ABD’nin, sadece dünya silah ticaretindeki liderliği ile dahi terörün yuvası olduğu tescillidir. Dostunu düşmanını bilemeyen, dostunu düşmanını seçemeyen toplumlar yüzüstü düşmeye mahkum kalırlar. Biz her zaman söyledik ve söylemeye devam ediyoruz:Siyonist İsrail ve ABD sözden, hamasetten değil ancak güçten anlar.

Mavi Marmara sonrası yapılan anlaşmalar derhal yırtılıp çöpe atılmalıdır.

Kadim bir İslam şehri olan Kudüs’ü, ilk kıblemiz olan Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak nitelendirmek açık bir savaş çağrısından başka bir şey değildir.1967’de İsrail’in Doğu Kudüs’ü işgal etmesi, 1980’de ilhak etmeye kalkması ve bugün ABD’nin o zamandan beri fiilen İsrail'in işgali altında olan Kudüs’ü başkent olarak addetmesi işgali resmen tanımak manasına gelmektedir.Kudüs bizim onurumuzdur, iffetimizdir.  Üniversite gençliği hiçbir işe yaramayan kınamalar ya da lanet okumalardan bıkmış usanmıştır.Kudüs, İslam’ındır ve ebediyen İslam’ın kalacaktır.Kudüs, Müslümanlarındır ve ebediyen Müslümanların kalacaktır.Bu coğrafyada huzurun iki şartı vardır:Bir. Amerika mutlaka evine geri dönecektir.İki. İsrail mutlaka işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacaktır.Hamaset yapmıyoruz.Allah’a ve ahiret gününe inanıyoruz. Bu coğrafyanın gençleri Moğol istilasının nasıl üstesinden geldiyse, 19 Haçlı seferini nasıl boşa çıkardıysa, bugün bu aşağılık girişimi de geldiği yere gönderecektir.Şu, İslam ülkelerinin bilmesi gereken bir gerçektir ki, emperyalizmi ruhlarımızdan atarsak o topraklarımızdan çıkacaktır. Selçuk Üniversitesi Kampüsümüz ; hakkın, haklılığın, zulme karşı tavır almanın yurdu olmaya devam edecektir. Zafer inananlarındır ve zafer yakındır.” Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler de yaptığı kısa açıklamada, Kudüs’ün Müslümanların kırmızı çizgisi olduğunu vurgulayarak ABD’nin girişiminin kabul edilemez olduğunu söyledi. 

EMİNE ÖZDEMİR 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner49

banner52