banner5

Gençlik’ten yenilikçi eğitim

Gençlik Eğitim Kurumu tarafından Eğitim ve Oyun temalı Yenilikçi Eğitim Kongresi gerçekleştirecek. Gençlik Eğitim Kurumları Genel Müdürü Barış Çağlayan Çakır, "Kongre ile eğitimciler arasındaki iletişim ve işbirliğinin artırılması hedefleniyor" dedi 

Gençlik’ten yenilikçi eğitim

Gençlik Eğitim Kurumu tarafından Eğitim ve Oyun temalı Yenilikçi Eğitim Kongresi gerçekleştirecek. Gençlik Eğitim Kurumları Genel Müdürü Barış Çağlayan Çakır, "Kongre ile eğitimciler arasındaki iletişim ve işbirliğinin artırılması hedefleniyor" dedi 

23 Mart 2018 Cuma 14:28
Gençlik’ten yenilikçi eğitim

Gençlik Eğitim Kurumu tarafından düzenlenen ve yenilikçi uygulamaların paylaşılacağı Eğitim ve Oyun” temalı Yenilikçi Eğitim Kongresi bilgilendirme toplantısı Selçuklu Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. Basın toplantısına Gençlik Eğitim Kurumları Genel Müdürü Barış Çağlayan Çakır, Gençlik Anaokulu Müdürü Aliye Duman, Gençlik İlkokulu/Ortaokulu Okul Müdürü Nurettin Kabak,  Özel Enderun Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Sait Turgut katıldı. 

EĞİTİMCİLER ARASINDA İŞBİRLİĞİNİN ARTIRIRMASINI SAĞLIYORUZ

Bu yıl ilkini düzenleyecekleri Yenilikçi Eğitim Kongresi hakkında bilgi veren Gençlik Eğitim Kurumları Genel Müdürü Barış Çağlayan Çakır, “Eğitim ve Oyun ana temasıyla gerçekleştirilecek olan kongremizle, eğitimine ait güncel gelişmelerin, deneyimlerin ve inovatif yaklaşımların paylaşılması, eğitimciler arasındaki iletişim ve işbirliğinin artırılmasına katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Tüm öğretmen, eğitimci ve ailelere yönelik düzenlenecek olan kongremiz, katılımcıların eğitimde yeni ufuklara ve hayallere yol alabilmesi için yenilikçi uygulamaların paylaşılarak kendilerini geliştirmeleri ve deneyimlerini en üst  düzeye taşıyacak bilgi ve beceriler kazanımlarını hedeflemektedir. Kongre programımız ile katılımcılara, yenilikçi eğitim uygulamaları hakkında bilgi vermeyi ve mevcut bilgilerini güncelleme imkanı bulmalarını sağlamayı amaçlıyoruz”  dedi.

YENİLİKÇİ EĞİTİM KONGRESİNİ KONYALILAR İLE BULUŞTURMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ

Gençlik Eğitim Kurumları olarak ‘Eğitim ve Oyun’ temalı ‘Yenilikçi Eğitim Kongeresini’ Konyalılarla buluşturmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Çakır, “ İnsan yaşamının önemli bir parçasını oluşturan ve önemli bir iletişim, etkileşim ve eğitim aracı olan oyunu çeşitli boyutlarıyla ele alan Yenilikçi Eğitim kongremizin, birçok akademisyenin ve araştırmacıların etkileşimini ve bilgi birikimini ortaya konması bağlamında bir açılım sağlayacağı kanaatindeyiz. Bu amaçla Gençlik Eğitim Kurumları olarak ‘Eğitim ve Oyun’ temalı ‘Yenilikçi Eğitim Kongresini’ Konyalılar ile buluşturmanın gururunu yaşıyoruz. Gençlik Eğitim Kurumlarının düzenlediği kongrenin koordinatörlüğünü Necmettin Erbakan Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bengü Türkoğlu yapmaktadır” ifadelerini kullandı.  

KONGREMİZ İLE EĞİTİMİN GELECEĞİNE ODAKLANACAĞIZ

Kongre ile değişen ve gelişen eğitim alanındaki araştırmalar ve bilgilerin paylaşılacağını ifade eden Çakır, “Yenilikçi eğitim kongremizi gerçekleştirmek üzere yola çıkarken ve kongremize ilişkin olarak kaydettiğimiz tüm aşamalardaki hedefimiz, bu konuda yürütülen akademik çalışmaların zenginliğini ortaya koymak, farklı yaklaşımları bir araya getirmek ve ortak çıkarımlarda bulunmaktır. Zira eğitimin etkili olabilmesi eğitim etkinliklerinin bilimsel bir yaklaşımı ile ele alınmasına bağlıdır. Gerek Kongremize duyulan, gerekse katılımcılarımızın tüm süreçte bizlere yansıttıkları yaklaşımları, ne kadar önemli ve değerli bir konuyu ele aldığımızı bizlere göstermektedir. Bu kongrede değişen ve gelişen eğitim alanında araştırmalar,yenilikler , uygulamalar ve bilgileri paylaşılacak gelişen ve değişen dünyaya uyum sağlayacak daha başarılı ve daha mutlu bireylerin yetişmesi için önemli bir yol kat edilecektir. Eğitime gönül verenlerin yoğun katılımlarını beklediğimiz kongrede , alanında uzman değerli akademisyenlerimizin katkıları ile gerçekleşecek sunumlar ve atölye çalışmaları ile eğitimin geleceğine odaklanacaktır” dedi. 

KONGRE 2 OTURUM 5 KONUŞMACI İLE GERÇEKLEŞECEK

Kongre programı hakkında da bilgi veren  Gençlik Eğitim Kurumları Genel Müdürü Barış Çağlayan Çakır, “ Kongremiz ilk bölümü 2 oturumda 5 konuşmacının yapacağı sunumlar şeklinde gerçekleşecek . İkinci bölümde eş zamanlı olarak , 11 salonda 11 farklı konuda atölye çalışmaları yapılacaktır. 31 Mart 2018 Cumartesi günü saat 10:00 da başlayacak olan ve Ece Karaboncuk’un sunacağı kongrenin ilk bölümünde Prof.Dr.Belma Tuğrul, Prof. Dr. Yusuf Ziya Selçuk ve Doç. Dr. Sencer Zorlu, Dr. Serkan Karaismailoğlu ve Levent Galip Yeşil hocalarımız konuşmacı olarak katılacaktır.  Gençlik Eğitim Kurumları olarak, eğitime gönül veren tüm paydaşlarımızı destekliyor olmanın, geleceğe yönelik son derece olumlu bir etkisi olacağına inanıyoruz. Programımıza göstermiş oldukları yoğun ilgiden dolayı tüm katılımcılarımıza şimdiden teşekkür ediyor, hep birlikte, bilgiye ulaşmanın ve paylaşmanın en üst noktada yaşandığı başarılı ve keyifli bir kongre olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

MUHAMMED ESAD ÇAĞLA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.