Yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır

Yunus Altınbeyaz

17.05.2017
» Yazarın tüm yazıları


Uzun zamandır bu günü bekliyordum. 95 yıllık Konyaspor tarihinde bir ilke şahit olmaktan daha fazla anlam ifade ediyor benim için bu başarı. Aylardır içimde tuttuğum ne varsa Bajic’in gollerden sonra çıktı gitti ruhumdan.

Konyaspor camiasının en büyük sıkıntılarından biri, bir muhalefet kültürünün olmaması. Bu güne kadar kimseye hesap vermeden yönetmeyi alışkanlık haline getirenler, farklı düşünene, itiraz edene tahammül edemiyor.

Yakından takip edenler aylardır neler yaşadığımızı biliyor. Aykut Kocaman’a verilen e-muhtıraya tepki göstermemizle başlayan süreçte, Konyaspor yönetimi tarafından pek çok psikolojik şiddete maruz kaldık. Alttan alta takımı dinamitleyenlere karşı Aykut Kocaman ve takıma sahip çıkmanın karşılığını, yönetimin hedef göstermeleri ile, gazetecilik faaliyetlerimizin engellenmesi ile, tesislere giriş yasağı ile aldık.

Gazetecinin bir görevi olan eleştiri, bazıları için savaş sebebi oldu. Bu süreçte zaman zaman eleştirilerimizi sürdürsek de çoğunlukla soğukkanlılığımızı korumaya çalıştık. Camiada kaos havası devam etmesin diye, pek çok şeye göğüs gerdik, yuttuk. Çünkü bu takım bu sezon ilk kez Türkiye Kupası’na bu kadar yakındı. En azından final oynamalıydı.

Çoğu zaman dün geceki atmosferin hayali ile dudaklarımızı ısırdık. İçimizdeki tek korku, Konyaspor’un bir yol kazasına uğramasıydı. Allah’a şükür dün gece muazzam bir futbol şöleni ile Konyaspor adını finale yazdırdı.

Maçın son düdüğü çaldığında çıkan o zafer sesinde ağlamamak için zor tuttum kendimi. Teşekkürler Konyaspor. Teşekkürler Aykut Kocaman. Teşekkürler büyük Konyaspor taraftarı. Hatta teşekkürler Konyaspor yönetimi…

Bu şehir bu mutluluğu hak etti. Şımarmadan, kısıtlı bütçelerle, gelecekten çalmadan nelerin başarabileceğini gösterdi son 2 yılda. Şimdi önümüzdeki tek engel final. İnşallah onu da kazanıp, iyi başlayamadığımız, kaos havası ile süren sezonu, yine tarih yazarak tamamlarız…


210 defa okundu...
Yazarın Son Yazıları» Resitale düşen gölge
» Başarısız sezonda tarih yazma şansı
» Osmanlıspor maçı neden önemli?
» İmitasyon taraftar!
» 'Fitneci Gazeteci'
» Göz göre göre uçuruma sürüklenmek
» Aykut Kocaman gitmiyor, gönderiliyor!
» Çok arayacaksınız bu günleri!
» Taraftardan özür dileyin!
» Mehmet Uslu’ya yapılanlar...
» İçimize sinmeyen tur
» Figüranların rahatsızlığı!
» Transfer şart!
» Taraftarın rahatsızlığı ve kısır döngü…
» Tarihi Galatasaray galibiyeti!
» Fofana kafa karıştırdı
» Aykut Hoca Çok Yalnız!
» Ali Şan Başkan, Konyaspor Şampiyon
» Akdeniz’in gündüzleri de bir başka
» Fatih bey ne yapıyorsunuz?
Gazeteler
Gazeteler
Düğün Fotoğrafçısı