Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Fofana kafa karıştırdı

Yunus Altınbeyaz

08.01.2017
» Yazarın tüm yazıları


Spor Toto Süper Lig’e verilen ara bu hafta sona eriyor ve hasret bitiyor. Eğer spor gazetecisiyseniz ve takip ettiğiniz takım sadece 1 transferle devre arasını kapatacaksa lige verilen aranın bir an önce bitmesini istersiniz. Nihayet bu. Konyaspor’a yeniden kavuşmanın yanı sıra bu gündem kısırlığını aşacak olmanın da heyecanının yaşıyoruz.

GALATASARAY İÇİN TAM ZAMANI

17. hafta maçında Konyaspor Galatasaray’ı ağırlayacak. Henüz kesin olmasa daha Galatasaray’ın bir hayli eksikle bu maça çıkacağı konuşuluyor. Süper Lig’e son yükseldiğimiz yıldan beri Galatasaray’a karşı galibiyetimiz yok. Aldığımız farklı mağlubiyetler de cabası. Bu hafta oynanacak maç Konyaspor açısından 3 puandan daha fazlasını ifade edecek. Sanki sarı kırmızılılara karşı yaşadığımız sendromun üstesinden gelmenin tam zamanı. 

Taraftarın performansı çok önemli. Hava şartlarına bakmaksızın hınca hınç dolu bir arena Konyaspor açısından ciddi bir avantaj haline gelecektir. 

FOFANA KAFALARI KARIŞTIRDI

Konyaspor devre arasının ilk ve tek transferini Moryke Fofana’yı alarak gerçekleştirdi. Ancak oyuncu transfer beklentisi ile yanıp tutuşan taraftarı pek tatmin etmedi. Taraftar genel olarak isme ve bilinirliğe bakar. Oynamadan bu ön değerlendirmeleri pek önemsememek lazım ancak işin içindeki isimler de oyuncuya mesafeli.

Zaten pek parlak olmayan kariyeri zayıf rakamlarla desteklenmeyince transfer biraz havada kalıyor. Benim şahsi yorumum ise biraz daha temkinli. Genel olarak oyuncu Konyaspor’da forma giymeden transfer değerlendirmesi yapmam. Ancak şu kadarını söyleyebilirim, devre arasında yapılan transferden iki şey beklenir. Ya gelir gelmez takıma katkı verecek, takımın seviyesini yukarı çekecek, sezon sonu hedefine ulaşmada yardımcı olacak bir transfer yapılması istenir. Ya Amir gibi genç ve gelecek vadeden bir oyuncu olmalıdır ki bir sonraki sezonda takıma uyum sağlamış olsun. Sanki Fofana bu iki anlayışa da uymuyor. Ama bekleyip görmekte yarar var. 

AYKUT KOCAMAN’A TRANSFER BASKISI

Yine bir transfer dönemi ve yine dillerde transfer türküsü. Aykut Kocaman takımda sirkülasyon olmasını istemediğini defalarca söylemesine rağmen yönetim, basın ve taraftar tutturdu yine ‘ille de transfer’ diye. Her transfer dönemi olduğu gibi. Yine soğuk rüzgarların estiği bilgileri geliyor.

Dilimizde tüy bitti ama yine tekrar edelim. Bırakın bu transfer sevdasını. Türk futbolu bu sevda ile batma noktasına geldi. Türkiye’nin en kaliteli antrenörüne sahibiz ve o takımına güveniyor. Takıma güvenmiyor olsanız bile Aykut Kocaman’a güvenin yeter. Bu sıkıcı tartışma da artık son bulsun.

İŞİ EHLİNE VERMEK

Konyaspor geçtiğimiz günlerde bir medya ajansı ile sözleşme imzaladı. Kulübün resmi ajansı olan The Mediatix firması Konyaspor’un resmi sosyal medya hesaplarının, internet sitesinin, kulüp dergisinin vs. sorumluğunu alacak. Kulüpten alınan bilgilere göre özgün projelerle Konyaspor imaj yönetimini de bu firma gerçekleştirecek. Kurumsallaşma ve profesyonelleşme noktasında yönetimin bütün adımlarını destekledik. Bu anlaşmayı da doğru buluyoruz. 

Umarız Konyaspor’un medya yönetimi en kısa sürede beklediğimiz seviyeye gelir. Bu önemli atılım nedeniyle Konyaspor yönetimini ve kulübün Konyaspor İletişim Koordinatörü Hüseyin Ekinci’yi tebrik ederiz.

Not: The Mediatix firmasının henüz nasıl bir performans sergileyeceğini bilmiyoruz. Bir süre sonra bir değerlendirme yaparız elbet. Kendilerine şu çağrıyı yapmak istiyorum; Konya spor kamuoyu eskisi gibi değil. Çok genç, dinamik ve entelektüel seviyesi yüksek bir nesil var. Dünya ile entegre, yeni trendlerden etkilenen ve sürekli gündemi takip eden bir kitlenin gözü üzerinizde olacak. Başarılar diliyorum şimdiden. 


1596 defa okundu...
Yazarın Son Yazıları» Resitale düşen gölge
» Yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır
» Başarısız sezonda tarih yazma şansı
» Osmanlıspor maçı neden önemli?
» İmitasyon taraftar!
» 'Fitneci Gazeteci'
» Göz göre göre uçuruma sürüklenmek
» Aykut Kocaman gitmiyor, gönderiliyor!
» Çok arayacaksınız bu günleri!
» Taraftardan özür dileyin!
» Mehmet Uslu’ya yapılanlar...
» İçimize sinmeyen tur
» Figüranların rahatsızlığı!
» Transfer şart!
» Taraftarın rahatsızlığı ve kısır döngü…
» Tarihi Galatasaray galibiyeti!
» Aykut Hoca Çok Yalnız!
» Ali Şan Başkan, Konyaspor Şampiyon
» Akdeniz’in gündüzleri de bir başka
» Fatih bey ne yapıyorsunuz?
Gazeteler
Gazeteler
Düğün Fotoğrafçısı